Kandidatų į Anykščių rajono savivaldybės mero postą debatai: kaip planuojama pasiekti, kad miestas gautų kurorto statusą?

Anykščiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Trečiadienio vakarą Anykščių kultūros centre vyko kandidatų į savivaldybės mero postą debatai, kuriuos moderavo LRT Tyrimų skyriaus redaktorė Indrė Makaraitytė.

Debatuose dalyvavo visi kandidatai:

    • Mindaugas Sargūnas (Liberalų sąjūdis);
    • Dainius Žiogelis (Lietuvos socialdemokratų partija);
    • Sigutis Obelevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);
    • Sonata Veršelienė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“);
    • Kęstutis Tubis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

Debatų diskusija prasidėjo trumpu kandidatų prisistatymu, o po to buvo pereita prie „blic“ klausimų turo, kurio metu kiekvienas iš kandidatų gavo klausimų apie politiką ir savivaldos įstatymus. 

Po to kandidatams buvo užduotas toks klausimas: ar Anykščių miestas plečiasi miškų kirtimo sąskaita? Ar kandidatai mato tame problemą?

Vėliau susidomėta Anykščių ekonomine padėtimi. Nors šis miestas kaip vienas iš turizmo traukos centrų turi resursų bei pajėgų augti ir plėstis, vis dėlto, kaip pastebėjo debatų moderatorė, jo padėtis nekyla aukščiau kitų miestų ir laikosi viduryje tarp kitų savivaldybių. Kandidatai šiuo klausimu pateikė įdomių įžvalgų. 

Prasidėjus gyventojų klausimams, buvo susirūpinta aukštu bedarbių skaičiumi, specialistų, ypač jaunų gydytojų, trūkumu ir mažomis algomis – gyventojų nuomone, atlyginimų kėlimas pritrauktų sugrįžti jaunąją kartą, kuri ieško geresnio gyvenimo svetur.

Ar bus atkurti autobusų maršrutai į Vilnių? Kodėl tokia didelė personalo kaita savivaldybėje? Kodėl kai kurių Anykščių rajono seniūnijų patalpos baisesnės už kalėjimų? Ar Anykščiai įrengs nudistų pliažą? Kaip planuojama pasiekti, kad miestas gautų kurorto statusą? Šie ir kiti klausimai atsakyti vakar įvykusiuose debatuose.

Debatus organizuoja jaunimo politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“, o negalėjusiems į debatus atvykti gyvai kviečiame įvykusią transliaciją žiūrėti vaizdo įraše.