Kandidatė į Šiaulių miesto merus D. Martinkienė: sieksime padaryti nemokamą viešąjį transportą Šiauliuose

Šiauliai
Austėja Stankevičiūtė/Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Artėjant savivaldos rinkimams, portalas Etaplius.lt pristato tiesiogines transliacijas socialiniame tinkle „Facebook“ su kandidatais į Šiaulių miesto merus. Laidoje apsilankė Darbo partijos kandidatė į Šiaulių miesto merus Danguolė Martinkienė ir kandidatė į miesto tarybą Angelė Kavaliauskienė. Politikės papasakojo savo sprendimo būdus ir vizijas, kaip gerinti ir tobulinti Šiaulių miestą bei padaryti jį patogesnį gyventojams.

Net 19 metų politinės patirties

D. Martinkienė jau 19 metų dirba politikos srityje, iš jų – 16 metų miesto savivaldoje turi patirties vyriausybės darbe, seime todėl puikiai išmano miesto problemas.

„Pakankamai gerai žinau miesto problemas. Matau kaip jos dabar yra spendžiamos, kaip anksčiau buvo sprendžiamos. Vertinu tai labai objektyviai, džiaugiuosi padarytais darbais ir tikrai žinau, ką būtų galima pataisyti, ką galima tęsti.

Turėdama darbščią, profesionalią komandą, kuri su manimi jau 19 metų, buvau paraginta savo komandos vėl kandidatuoti į miesto merus. Be abejonės, visada jaučiu Šiaulių miesto žmonių palaikymą ir tikiu, kad galiu jį pelnyti ir dabar“, – kalbėjo kandidatė į miesto metus.

Svarbus miesto gyventojų ir valdžios ryšys

D. Martinkienė pasakoja, kad bendraudama su šiauliečiais išgirdo nuogastavimus dėl supriešinamų gyventojų grupių. Politikės teigimu, jai ir Darbo partijai itin svarbu, kad šiauliečiai savo mieste jaustųsi gerai, turėtų nuolatinį ryšį su miesto vadovais.

„Kas geriausiai žino problemas, kas gali labiausiai padėti, jeigu ne miesto valdžia? Žmonės, kurie man 16 metų pasakojo problemas, mane skatino dirbti, padėti – jie pagrindinė priežastis, kuri mane veda tikslo link.

Darbo partijos komandos programoje kaip vieną iš prioritetų įtraukėme miesto bendruomenės suvienijimą ir įtraukimą į savivaldybės tarybos sprendimų priėmimus. Man yra svarbu, kad darniai ir sklandžiai dirbtų miesto taryba, kad veiktų betarpiškas ir glaudus ryšys su miesto gyventojais. Vienas svarbiausių mūsų partijos tikslų yra savivaldos glaudus ryšys su miesto bendruomene, noriu kad nepasikartotų tokie faktai kaip protestai, dėl medžių kirtimo ar Pabalių turgaus pardavimo“, – apie savo tikslus kalbėjo politikė.

Nori padaryti nemokamą viešąjį transportą Šiauliuose

Gerinant gyvenimo Šiaulių mieste kokybę ir patogumą, D. Martinkienė tikisi padaryti nemokamą viešąjį transportą mieste. Atkakliai šio tikslo siekia jau nuo 2019 metų.

„Nuo 2019 metų mes savo programoje rašome ir siekiame, kad būtų nemokamas viešasis transportas Šiauliuose. Žinome ir matome, kaip tai būtų galima padaryti, su kolege Angele Kavaliauskiene dirbdamos taryboje matome  skaičius, kiek miestas išleidžia šitoms paslaugoms ir kiek trūksta?

Nemokamas viešasis transportas papildomai kainuotų miestui apie 2 milijonus eurų“, – teigia Darbo partijos kandidatė, bet tai nėra tik finansai, tai švaresnis miestas, sveikesni žmonės.

Prioritetas – daugiabučių kiemai 

Politikė laidoje palietė ir itin skaudžią temą miesto gyventojams –  daugiabučių kiemai ir automobilių parkavimo vietos.

„Kitas prioritetas mūsų programoje – daugiabučių kiemų sutvarkymas. Ši problema labai apsunkina šiauliečių gyvenimą. Aš pati gyvenu daugiabutyje ir važiuodama namo dažnai galvoju, kur statysiu automobilį“, – sako D. Martinkienė.

Ilgametė patirtis švietimo srityje

Laidoje prie D. Martinkienės prisijungė ir kolegė Angelė Kavaliauskienė, kuri jau ketvirtą kadenciją dirba Šiaulių miesto taryboje, yra Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos dėstytoja. 

„Mano politinė patirtis brandi. Žinau, kad įvairių problemų sprendimas labai dažnai priklauso nuo gebėjimo įsiklausyti ir nuo gebėjimo rasti kompromisą. Politikoje būtina derinti nuomones, pozicijas, reikia mokėti klausyti ir išklausyti. Tą daryti aš moku, man patinka bendrauti su žmonėmis, spręsti jų problemas, tą ir įrodžiau per keturias kadencijas miesto taryboje“, – apie savo ilgametę patirtį pasakoja politikė.

„Mano patirtis švietimo srityje taip pat yra pakankamai solidi, daugiau negu 35-eri metai dirbu Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje, ten bendrauju su studentais. Paraleliai turėdama praktikos ir patirties bendrojo ugdymo mokykloje, skaitydama paskaitas Trečiojo amžiaus universitete, aprėpiu visą ugdymo sistemą – nuo paties mažiausio iki paties didžiausio.

Manau, kad vertybė yra išsilavinimas ir gebėjimas kūrybiškai pažvelgti į problemas. Mūsų švietimo sistema visada išgyvena pokyčius ir dabartinis iššūkis, kuris laukia nuo 2024 metų rugsėjo pirmosios yra įtraukaus ugdymo įgyvendinimas bendrojo ugdymo mokyklose. Įtraukaus ugdymo atėjimas į mokyklą neša labai mums svarbią žinią – tai mokykla, kurioje gera visiems“, – kalbėjo A. Kavaliauskienė.

Įžvelgia daug problemų švietimo srityje

Politikės A. Kavaliauskienės teigimu, švietimo sritis susiduria su nemažai problemų, nors švietimui iš miesto biudžeto kasmet skiriamas nemažas finansavimas.

„Švietimo programai skiriamas pakankamai didelis finansavimas, tačiau ar užtikrinama kokybė? Ar iš tikrųjų tos problemos įžvalgiai sprendžiamos? Mes manome, kad ne. Finansavimas gali būti koreguotinas. Susiduriama su skaitmeninio turinio kūrimo, švietimo elektroninės apskaitos registracijos sistemų funkcionavimo problemomis. 

Dirbdama ugdymo įstaigoje žinau, kad ši apskaitos sistema neveikia. Finansavimas didelis, tačiau rezultato ir grįžtamojo ryšio nesulaukiame. Ir švietimo sistemoje, kur atrodo yra nemažas finansavimas, yra nemažai probleminių aspektų“, – teigia kandidatė.

Energetinių išteklių kompensavimas miesto gyventojams

Pasak D. Martinkienės, Šiauliuose svarbu ne tik gražiai išklotos plytelės, bet ir kaip jaučiasi miesto gyventojai.

„Aš noriu pastebėti, manau, dauguma šiauliečių sutiks, kad miestas nėra vien tik gražiai išklotos plytelės, gerai išasfaltuotos gatvės, gerai padarytos naujos viešosios erdvės. Taip, tai yra gražu, tai yra gerai, bet miestas yra žmonės. Taip, kaip mieste jaučiasi žmonės, nuo to ir priklauso mūsų ateitis“, – pasakoja politikė.

Darbo partijos kandidatė į Šiaulių miesto merus teigia, kad yra galimybė padėti miestiečiams sumažinti energetinių išteklių išlaidas.

„Dabar žmones labiausiai vargina energetiniai ištekliai, pasikalbėjus su socialiai jautresnėmis žmonių grupėmis, supranti, kad žmogus išleidžia net 50 procentų savo pajamų energetiniams ištekliams, tai elektra, dujos, vanduo ir šildymas.

Aš manau ir tikiu, kad miestas turi resursų ir gali pasirūpinti, kad žmonės už visus šituos išteklius mokėtų mažiau arba bent jau dabartinėje galiojančioje tvarkoje galėtų greičiau susitvarkyti kompensaciją. Tikiu, kad mes tai padarysime ir žinau kaip tai padaryti“, – apie savo planą kalba kandidatė.  

Nori investuoti į jaunus specialistus

Prakalbus apie ateities viziją Šiauliams, politikė sako, kad miestui reikėtų investuoti į jaunus specialistus, taip pritrauksime naujas verslo investicijas.

„Miesto patrauklumą didina ir socialinis gyvenimas. Turbūt sutiksite su manim, kad joks verslas neateis į Šiaulius tada, kada yra tik gražiai išasfaltuotos gatvės ar sudėtos trinkelės. Taip, tai yra svarbu, bet mano supratimu, kur kas svarbiau yra, kad verslas čia galėtų rasti tinkamų ir gerai parengtų specialistų.

Mano vizija Šiauliams – tai miestas su tinkamai parengtais jaunais specialistais, tie žmonės čia galėtų gauti solidų atlyginimą, turėti kokybišką socialinį gyvenimą“, – ateities vizijomis dalinasi D. Martinkienė.

 

Politinė reklama bus apmokėta iš Darbo partijos rinkiminės sąskaitos, užsak.nr. 100657.