PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Balandžio 28 d. 17:02

Kamuoja pleiskanos ir lūžinėjantys plaukai?

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


35822

Daugelis sutiks, kad šampūnas yra labai svarbi kasdienės higienos priemonė, o ir rinktis jį reikia atidžiai, nes draugei tinkantis produktas nebūtinai tiks ir jums. Kaip tvirtina grožio specialistai, kiekvieno plaukas yra individualus, todėl netinkamai pasirinktas šampūnas sukelia ne tik galvos odos problemas, bet ir pažeidžia plaukus.

„Eurovaistinės“ grožio konsultantė Daiva Bušeikienė pastebi, kad daugelis žmonių, vaistinėje ieškančių specialių priemonių pleiskanoms ar kitoms galvos odos problemoms gydyti, iš tiesų susidūrė su kur kas paprastesne problema nei manė – pasirinko jų plaukams netinkantį šampūną. Pasak D. Bušeikienės, pirmoji taisyklė renkantis šampūną yra tokia, kad šią priemonę išsirinkti reikia ne pagal pakuotės grožį, o pagal tai, kokia yra žmogaus galvos oda ir plaukai.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, kurias sukelia netinkamai pasirinktas šampūnas – išsausinta galvos oda, pleiskanojimas.

„Klientai gana dažnai mano, jog pleiskanos atsirado dėl rimtų problemų, tačiau pradėjus kalbėtis, paaiškėja, kad tai tik yra netinkamo šampūno pasekmė. Tokioje situacijoje dažnai pataria vietoj gydomųjų priemonių turimą šampūną tiesiog pakeisti kitu“, – sako specialistė.

Pleiskanos ne vienintelė bėda. Pasak D. Bušeikienės, dėl netinkamo šampūno taip pat ima lūžinėti ir skilinėti plaukų galiukai, plaukas praranda glotnumą bei žvilgesį.

Vienas šampūnas ne visam gyvenimui

Nors tinkamą šampūną rasti nėra paprasta, tačiau yra sakoma, kad kartkartėmis jį vis dėlto būtina keisti. Tam pritaria ir „Eurovaistinės“ atstovė, kuri tikina, kad per ilgai naudojamas tas pats šampūnas nebeatlieka savo funkcijos.

„Plaukai prie šampūno pripranta ir ilgainiui nebejaučiate norimo poveikio, todėl rekomenduočiau naudojamą šampūną pakeisti sunaudojus du jo buteliukus“ , – teigia D. Bušeikienė.

Šampūną keisti reikėtų ir pasikeitus gyvensenai ar po tam tikrų grožio procedurų. Pavyzdžiui, po plaukų dažymo, sutrikus sveikatai, pasikeitus metų laikams ar klimato sąlygoms. Visais šiais atvejais plaukų priežiūrai gali reikėti skirtingų priemonių, nes įprastos nebesuteiks norimo rezultato. Skaityti plačiau.

Natūralių šampūnų galia

Grožio specialistės teigimu, prieš perkant šampūną reikėtų įsitikinti, kad jis turi kuo mažiau kenksmingų medžiagų, nes natūralesnė šampūno konsistencija mažiau alina plaukus.

„Pastebiu, kad klientės vaistinėje vis labiau domisi ekologiškais šampūnais, kurie Lietuvos rinkoje dabar užima tikrai nemažą dalį. Šiuose šampūnuose yra mažiau plaukams kenkiančio šarmo. Riebius plaukus turinčioms moterims rekomenduočiau rinktis natūralius šampūnus, kurių sudėtyje yra baltojo molio ir negyvosios jūros mineralų, suteikiančių plaukams purumo“, – pataria specialistė.

Sausiems plaukams skirtų natūralių šampūnų sudėtyje, pasak jos, reikia ieškoti įvairių aliejų, kurie maitina, drėkina ir stiprina plaukus.