Kalvarijos savivivaldybėje pasieniečiai sulaikė penkis neteisėtus migrantus iš Indijos ir Bangladešo

Q5PL2U44vaQ
Kalvarija
VSAT nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT informacija

Varėnos rinktinės pasieniečiai sulaikė penkis neteisėtus migrantus iš Indijos ir Bangladešo bei jiems talkinusį vairuotoją, Latvijos pilietį.

Migrantai bus perduoti Latvijos pasieniečiams, o vairuotojui gresia kalėjimo bausmė, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį po vidurnakčio VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai, vykdę neteisėtos migracijos prevenciją bei kontrolę pasienio ruože, kelyje Marijampolė-Suvalkai ties Salaperaugio kaimu, Kalvarijos savivaldybėje,  patikrinti sustabdė automobilį BMW.

Prie automobilio latviškais valstybinio numerio ženklais vairo sėdėjo 52-ejų Latvijos pilietis.

Jis pasieniečiams neužkliuvo, pateikė nepriekaištingus dokumentus. Tačiau penki automobilio keleiviai VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų. Nė vienas jų neturėjo asmens dokumento, bet prisistatė Indijos ir Bangladešo piliečiais.

Per tyrimą paaiškėjo, jog tai iš 17, 18, 20 ir 32 metų Indijos piliečiai bei 31 metų jų kaimynas iš Bangladešo.

Į Lietuvą jie atvyko iš Latvijos, į kurią pateko neteisėtai kirtę sieną iš Baltarusijos. Pasinaudodami latvio paslaugomis, iš Lietuvos planavo pasiekti Lenkiją, o iš ten – vieną iš Vakarų Europos valstybių. Tačiau jų ketinimus nelauktai sujaukė Lietuvos pasieniečiai.

Vairuotoją ir keleivius VSAT pareigūnai sulaikė.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Už šią nusikalstamą veiką numatytas laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Sulaikyti migrantai laikinai apgyvendinti viename iš VSAT padalinių. Išsiaiškinus įvykio aplinkybes, šis penketas bus perduotas Latvijos pasieniečiams. Artimiausiu metu migrantų gabentojui bus paskirta kardomoji priemonė.

Latvio automobilis BMW laikinai saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.