Kalvarijos meras: problemos dėl šilumos ar vandens niekur nedingo

940c3f7fe438e86b3d28888da4c06acaaf95cb47
Kalvarija
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Praėjusią savaitę Kalvarijos miesto gyventojai patyrė ne vieną išbandymą. Dėl avarijų trasose buvo nutrūkęs ir šilumos, ir geriamojo vandens tiekimas. Pamažu problemas išspręsti pavyko, tačiau Kalvarijos meras neslepia, kad tai tikriausiai laikina.

Pirmadienio rytą savo socialinio tinklo paskyroje Kalvarijos meras Nerijus Šidlauskas apžvelgė paskutiniuosius įvykius. Praėjusį trečiadienį mieste dėl gedimo buvo nutrūkęs šilumos tiekimas. Problemą pavyko išspręsti dar tą pačią dieną. Tačiau penktadienio rytą miestui teko dar vienas iššūkis – dėl avarijos nebebuvo tiekiamas geriamasis vanduo.  Šįkart lokalizuoti avarijos padarinius užtruko ilgiau. Gyventojams geriamasis vanduo buvo vežiojamas:

„Prisiimdamas pareigų atsakomybę suvokiau, kad lengva nebus. Ir nėra. Vienas esminių tikslų nuo darbo pradžios buvo padaryti taip, kad informacija (tiek džiaugsmai, tiek problemos) būtų vieši ir skaidrūs. Kalvarijos savivaldybės gyventojai privalo žinoti, kas vyksta, kokie sprendimai priimami. Praeita savaitė parodė, kad problemų buvo ir bus. Kartais jos nėra įtakojamos žmogaus, bet technologijų ar inžinerinių sprendinių. Problemos dėl šilumos ar vandens niekur nedingo. Tiesiog reikia ūkiškumo, požiūrio, finansinių išteklių joms išspręsti.                                             Nuoširdžiai noriu padėkoti UAB „Kalvarijos komunalininkas“ darbuotojams (už darbą per naktis, kol problema išsispręs), UAB „Marijampolės pieno konservai“ Kalvarijos pieno miltelių padalinio vadovui Daliui Matulevičiui už pagalbą (geriamojo vandens tiekimas gyventojams cisternų pagalba), Marijampolės savivaldybės merui Povilas Isoda už profesionalius patarimus bei pagalbą. Paskutinė padėka Jums, mieli gyventojai, už kantrybę, suvokimą, pagalbą ir bendradarbiavimą“, – socialinio tinklo paskyroje rašė Kalvarijos meras.

Centralizuotas vandens tiekimas dėl įvykusios avarijos penktadienį buvo nutrūkęs visame Kalvarijos mieste. Šeštadienį jį iš dalies pavyko atnaujinti. Anot N. Šidlausko, kad slėgis trasoje greičiau atsirastų ir susibalansuotų sistema, gyventojų iš pradžių buvo prašoma kuo mažiau naudotis vandeniu. Tą pačią dieną dar vienas gedimas trasoje buvo fiksuotas Naujojoje gatvėje. Dėl hidranto (tik tarpinės) trūkimo vanduo laikinai mieste vėl buvo užsuktas, kol gedimas buvo pašalintas.

„Kalvarijos komunalininkas“ informavo, kad pirmadienį (sausio 15 d.) Jusevičių kaime nuo 9.00 val., iki 14.00 val., dėl techninių kliūčių, nebus tiekiamas vanduo.