Kalvarijoje veikia paroda apie Kupraičių šeimos istoriją

424926801_915825623876340_3280740308910369474_n
Kalvarija
Kalvarijos krašto muziejus /Informacijos centras nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kalvarijos krašto muziejus /Informacijos centras

Kalvarijos krašto muziejuje/Informacijos centre veikia paroda „Kupraičių šeimos istorija: išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėji visą pasaulį, arba tarp mirties ir gyvenimo“.

Ar tu rizikuotum savo ir savo šeimos narių gyvybėmis gelbėdamas svetimus žmones? Ar tu ištiestum pagalbos ranką pasmerktam mirčiai, nors tai gali būti paskutinis tavo darbas žmonijai? O ar žinai, kad tokiems žmonės yra suteikiamas Pasaulio tautų teisuolio vardas? Ar žinai, kad tokių žmonių buvo ir Kalvarijos krašte?

1944 m. Antano Kupraičio šeima pas save priėmė keturis žydų kilmės žmones, trys iš jų tuo metu buvo vaikai - Miriam, Iser, Masha ir Esther. Už šias išgelbėtas gyvybes Antanui, Ievai, Juozui ir Jonui Kupraičiams suteikta Pasaulio tautų teisuolių vardai, taip pat, jie apdovanoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Antanas, Juozas ir Jonas palaidoti Kalvarijos kapinėse.

Informaciją apie šią Pasaulio tautų teisuolių šeimą ir jos narių likimus galite rasti užsukę į Kalvarijos krašto muziejų/Informacijos centrą, kur veikia paroda „Kupraičių šeimos istorija: išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėji visą pasaulį, arba tarp mirties ir gyvenimo“. 
Paroda veiks iki kovo 28 d.