Kalvarijoje paminėta Laisvės gynėjų diena

0001_2_1705302136
Kalvarija
Kalvarijos savivaldybės nuotraukos
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kalvarijos savivaldybė

Laisvės didvyrių dienos minėjimas Kalvarijoje prasidėjo sausio 13-osios išvakarėse. Ankstų penktadienio rytą savivaldybės administracijos ir įvairių įstaigų darbuotojų languose, jungiantis prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“, dešimčiai minučių sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės. Šia iniciatyva prisiminti 1991 metų sausio įvykiai, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.
Pavakare Kalvarijos savivaldybės kultūros centras kvietė į filmų vakarą Kalvarijos teatre „Titnagas“ – buvo rodomi trumpametražiai Vytauto V. Landsbergio filmai: „Antra karta nuo sausio", „Auksinės vasaros", „Brolis", „Nuskusk mane kaip rekrūtą", „Melagis". Pertraukų metu susirinkusieji klausėsi istorikės Arūnės Vaičiūnaitės-Levuškinienės pasakojimų, Teresės Pučinskaitės-Barkauskienės ir Ausmos Sakalauskaitės patriotinių, karinių dainų.
Sausio 13-osios rytą Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos vardo parapijos bažnyčioje buvo meldžiamasi už Lietuvos laisvę ir žuvusius beginklius gynėjus. Po šv. Mišių prie Nepriklausomybės paminklo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 110 pėstininkų kuopos savanoriai iškilmingai iškėlė valstybinę vėliavą. Tradiciškai gėles padėjo ir atminimo žvakute žuvusiems atminti padėjo Kalvarijos savivaldybės meras Nerijus Šidlauskas ir administracijos direktorius Gintaras Zavistauskas, bendruomenės ir savanorių atstovai.