Kalvarijoje į avariją patekus autobusui, vaikas ir vairuotoja sunkiai sužeisti

Kalvarijoje į avariją patekus autobusui, vaikas ir vairuotoja sunkiai sužeisti
Marijampolė
Erikas Ovčarenko/BNS/Fotobankas
Reporteris Mindaugas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kalvarijos savivaldybėje antradienį į avariją pateko autobusas, vežęs 13 vaikų ir šešis suaugusiuosius iš Ukrainos – iš Lietuvos jie keliavo atgal į gimtinę. 

Sunkiausia būklė dviejų metų vaiko ir vairuotojo, bet medikai sako, kad jų gyvybei pavojaus nėra.  

Kaip pranešė policija, 17 val. 15 min. kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai Kalvarijos savivaldybės teritorijoje įvyko avarija. 

Kalvarijos policijos komisariato viršininkas Marius Miesčionaitis BNS tvirtino, kad, jo žiniomis, į Ukrainą vyko laikiną prieglobstį Lietuvoje radusios ukrainietės motinos su vaikais.  

81-tame km Lenkijos kryptimi susidūrė du vilkikai, lengvasis automobilis „VW Passat“ bei autobusas.

Autobusu buvo vežami Ukrainos piliečiai – 13 vaikų ir septyni suaugę, iš kurių vienas buvo lietuvis vairuotojas.  

Visi autobuso keleiviai pristatyti į gydymo įstaigą Marijampolėje apžiūrai. 

Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, visi autobuso keleiviai į gydymo įstaigas išvežti apžiūrai. Kol kas apie jų sužalojimus gelbėtojai informacijos neturi. 

Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties laikinai einanti vyriausios slaugos administratorės pareigas Greta Brundzaitė BNS informavo, kad iš viso buvo atvežta 19 nukentėjusių žmonių. 

„Teikta pagalba buvo 13-ai, iš jų sunkiai sužaloti du – autobuso vairuotojas, kuriam įtariami lūžiai, ir dviejų metukų vaikas, kurio būklė apibūdinta kaip sunki. Bet jų gyvybei pavojaus nėra. Dar vieno būklė nesunki, vidutinė“, – tvirtino ji.  

Šeši autobuso keleiviai iš gydymo įstaigos pasišalino. 

G. Brundzaitė, be kita ko, pastebėjo, kad į avarijos vietą buvo išsiųstos penkios greitosios medicininės pagalbos automobilių brigados iš Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Marijampolės.  

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Ieva Šlivinskienė BNS informavo, kad avarija įvyko todėl, kad susidūrė keturios transporto priemonės.

„Buvo susidariusi apie pusantro kilometro transporto priemonių spūstis. Galimai dėl kelio darbų. Transporto priemonės lėčiau važiavo ir susidarė kamštis. Į stovinčias mašinas įvažiavo sunkiasvoris vilkikas. Gal neapskaičiavo greičio, nepastebėjo, neišlaikė saugaus atstumo. Jis atsitrenkė į autobusą, tas – į priekyje stovėjusią transporto priemonę. Taip susidūrė keturios transporto priemonės“, – sakė I. Šlivinskienė. 

Pasak jos, į autobusą įsirėžęs vilkikas buvo su lenkiškais numeriais. 

I. Šlivinskienė pabrėžė, kad visų avarijoje susidūrusių transporto priemonių vairuotojai buvo blaivūs. Medikams perduoti tik autobuso keleiviai ir vairuotojas. 

Marijampolės policijos atstovė taip pat pabrėžė, kad kol kas nėra informacijos, kad avarijoje būtų   sunkiai sužeistų žmonių. 

„Tokių žinių, kad kažkas būtų sunkios būklės ar reikėtų transportavimo į kitas gydymo įstaigas, negavome“, – teigė ji.   

Anot I. Šlivinskienės, pirminiais duomenimis, į Ukrainą autobuso keleivius gabeno organizacija „Stiprūs kartu“.  

Avarijos aplinkybės tiriamos. 

BNS

Redakcija rekomenduoja