Kaltu dėl nepilnametės tvirkinimo pripažintas muzikos atlikėjas G. Janušas apskundė teismo sprendimą

20160812_140536
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kaltu dėl nepilnametės tvirkinimo pripažintas „Eurovizijos“ atrankose išgarsėjęs muzikos atlikėjas Gaudentas Janušas apeliacine tvarka apskundė jam nepalankų teismo sprendimą.

„Teismas gavo skundą byloje“, – Eltai nurodė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas spaudai Giedrius Janonis.
 
Apeliacinis skundas teismą pasiekė antradienį, tai yra paskutinę dieną, kada buvo galima tokį skundą pateikti. Skundu, Eltos žiniomis, muzikos atlikėjas prašo teismo jo išteisinimo.  
 
G. Janušo skundą apeliacine tvarką turėtų nagrinėti Vilniaus apygardos teismas.
 
ELTA primena, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas lapkričio 9 d. muzikos atlikėją G. Janušą pripažino kaltu dėl jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo ir dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
 
Teismas vyrui skyrė 2 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį būti gyvenamojoje vietoje nuo 23 val. iki 6 val. Teismo sprendimu iš G. Janušo atimta teisė savanoriauti vaiko teisių apsaugos, vaikų priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose, taip pat dirbti darbą kitose įstaigose ar įmonėse, jeigu šis darbas susijęs su vaikų auklėjimu, mokymu, priežiūra.
 
Teismas nusprendė iš G. Janušo nukentėjusiajai nepilnametei priteisti 3 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, taip pat 820 eurų valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai už nukentėjusiajai skirtą advokatę.
 
Eltos žiniomis, G. Janušas neigia jam pateiktus kaltinimus.