Kalifornijoje jūrinė ūdra „vagia“ iš turistų banglentes

Pasaulis
Stop kadras
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Kalifornijoje jūrinės ūdros patelė užpuola banglentininkus ir pasisavina jų banglentes. Kaip rašo „The New York Times“, šie „nusikaltimai“ Santa Kruzo rajone vyksta jau keletą metų.

Jūrinė ūdra puola banglentininkus, bandydama atimti ir dažnai sugadindama jų banglentes. Pastaruoju metu šie išpuoliai tapo ypač agresyvūs ir privertė reaguoti vietos pareigūnus.

„Dėl didėjančio pavojaus visuomenės saugumui komanda iš Jūrų gyvybės apsaugos departamento ir Monterėjaus įlankos akvariumo, apmokyta gaudyti ir valdyti jūrines ūdras, buvo išsiųsta bandyti ją sugauti ir perkelti“, – sakė departamento atstovas.

Kalifornijos jūrinės ūdros yra nykstanti rūšis, aptinkama tik Kalifornijos centrinėje pakrantėje. Šiandien jų išlikę apie 3 000, iš kurių daugelis gyvena baidarininkų, banglentininkų ir irkluotojų lankomose vietose.

Nepaisant to, jūrinių ūdrų ir žmonių susitikimai reti. Gyvūnai turi įgimtą baimę žmonėms ir paprastai daro viską, kad jų išvengtų. Pasak Santa Kruzo ekologo Timo Tinkerio, prie žmogaus artėjanti jūrinė ūdra yra „nenormali“.

Ūdra, sukėlusi ažiotažą tarp banglentininkų, vietinių ekologų žinoma kaip Ūdra 841. Ši 5 metų patelė buvo užauginta nelaisvėje, tačiau zoologai ją paskui paleido į laisvę.

„Po metų, kai ji be problemų gyveno laukinėje gamtoje, pradėjome gauti pranešimų apie jos „bendravimą“ su banglentininkais, baidarėmis ir irklentėmis. Nežinome, kodėl tai prasidėjo“, – sakė Monterėjaus akvariumo jūrų ūdrų programos vadovė Jessica Fujii.

Pirmą kartą ūdra buvo pastebėta puolanti vandens transporto priemonę Santa Kruze 2021 m. Iš pradžių toks elgesys buvo retas, tačiau, laikui bėgant, ūdra tapo drąsesnė.

O štai pirmadienį ji gana agresyviai užpuolė 40-metę banglentininkę Jun Li. Ūdra užlipo ant lentos ir privertė savininkę nušokti ir stebėti, kaip gyvūnas galingais nasrais ėmė plėšyti lentos gabalus.

Tokios situacijos yra labai pavojingos, todėl jei valdžiai pavyks sugauti Ūdrą 841, ji grįš į Monterėjaus įlankos akvariumą. Kelis kartus buvo bandoma ją sugauti, tačiau nesėkmingai.

Parengta pagal Unian.net