Kalėdos tęsis kamerinio choro „Atžalynas“ koncerte

Atžalynas, Rolando Parafinavičiaus nuotr. 3
Šiauliai
Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

2023 m. gruodžio 27 d. 18 val. Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje (Vilniaus g. 247B) po šv. Mišių vyks koncertas „Kalėdų naktį tylią“. Šventinį koncertą dovanos Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis), trio „Pasteliniai garsai“. Renginio organizatoriai pažada, kad choristų balsai ir instrumentinė muzika palies kiekvieno žiūrovo širdį ir pripildys ją dar neatrastomis teigiamomis emocijomis. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys nemokamas.

Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. Mindaugas Žalalis) gyvuoja jau daugiau nei tris dešimtmečius. Kolektyvą lankantys chorinės muzikos mylėtojai repeticijose nestokoja geros nuotaikos, nuolat ieško naujų muzikinių atradimų ir gali pasigirti plačiu repertuaru. Choristai atlieka tiek aranžuotas lietuvių liaudies, lietuvių ir užsienio kompozitorių dainas, tiek sakralines giesmes. Pastarųjų grožis ypatingai atsiskleidžia bažnytinėje akustikoje, todėl tarpušvenčiu kamerinis choras kviečia į koncertą „Kalėdų naktį tylią“.

 „Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ savo veiklą pradėjo būdamas Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčios choru, todėl simboliška, kad čia organizuojamas kalėdinis koncertas. Tai ne tik tradicijų tęstinumas, bet ir palikimas, kurį dovanodami kitoms kartoms, dovanojame jiems spalvingą kultūrinį paveldą. Tegul šiame koncerte unikaliai suskambęs kiekvienas akordas dar labiau suartina mus su praeitimi, dabartimi ir ateitimi“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.  

Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje po šv. Mišių nemokamą koncertą ir neišdildomas akimirkas skambant didingai muzikai dovanos Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. Mindaugas Žalalis), taip pat talentingieji trio „Pasteliniai garsai“ (Eglė Žalalienė (sopranas), gyvos muzikos grožį sustiprins Jūratė Rastaitienė (fleita) ir Irina Tautkuvienė (fortepijonas).

Šiaulių kultūros centro kamerinio choro „Atžalynas“ meno vadovas Mindaugas Žalalis su visu kolektyvu stropiai ruošiasi ir nekantriai laukia koncerto. „Tai laikas, kai sakralinės tradicijos virsta gyvomis istorijomis, o kiekvienas paprotys – kaip šviesos spindulys, kuris skleidžia šventinę dvasią ir bendrystės jausmą. Tikimės, kad šis koncertas pakylės kiekvieną, kam artima chorinė muzika, skambanti bažnyčioje ir visi iš jo išsineš dalelę šventinio stebuklo magijos“, – sako M. Žalalis.  

Iškilmingam šventiniam koncertui parengta nauja programa, kurioje skambės visiems gerai žinomos kalėdinio laikotarpio giesmės ir dainos. „Tylis naktis“, „Kalėdos“, „Dievulio ašarėlė“, „Apie šviesą“ ir kiti kūriniai pasakos apie gerumą, Kalėdų džiaugsmą, angelus, kūdikėlį Jėzų Kristų ir kitus šiam laikotarpiui būdingus simbolius. Bažnyčioje muzika skamba kitaip – tauriai, didingai ir profesionaliai, tad koncerte gyvai skambantys muzikos instrumentai ir balsai atvers ypatingą muzikinį pasaulį, kuris įkvėps naujų, dar neatrastų potyrių.

Kalėdinių ir naujamečių renginių maratonas tęsis iki pat sausio mėnesio pradžios. Visą programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) arba Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.