Kalėdos Rėkyvoje – muzikos ir šokio ritmu

Šiauliai
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Šiaulių kultūros centras Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Kalėdų dvasia neaplenkė ir Rėkyvos gyventojų. Čia, Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose, gruodžio 17 d. nuvilnijo renginys „Kalėdų pasaka Rėkyvoje“. Choreografinis pasakojimas „Užkeiktoji Baletijos karalystė“ ir šventinis koncertas stebuklais privertė tikėti net didžiausią skeptiką, o susitikimas su Kalėdų Seneliu palietė kiekvieno mažojo gyventojo širdį. Susirinkę žiūrovai jauniesiems talentams ir jų mokytojams negailėjo gausių plojimų. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Šventinis renginys Rėkyvoje prasidėjo nuostabia preliudija – choreografine pasaka „Užkeiktoji Baletijos karalystė“. Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Impresija“ (meno vad. Inga Širvienė) visiems susirinkusiems padovanojo tobulą muzikos ir šokio naratyvą. Ir nors studija įkurta dar visai neseniai, vos prieš keturis metus, tačiau mažieji šokėjai stebina savo grakščiais pasirodymais jau nuo 2019 metų. Tad ir šįkart gabių vaikų universalumas ir meistriškumas nepaliko abejingų.

Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Impresija“ (meno vad. Inga Širvienė) balerinos nepakartojamai pateikė pasakos „Užkeiktoji Baletijos karalystė“ istoriją. Šokio spektaklis žiūrovus nukėlė į magišką pasaulį, kur iš įspūdingų Baletijos karalystės bokštų nuolat sklisdavo dieviška muzika, o aukščiausiojo bokšto balkone pasirodydavo neapsakomo grožio ir gracingumo šokėjai. Tačiau netikėtai virš Baletijos karalystės pakibo juodas dangus, kuris atėmė džiaugsmą ir muziką iš karalystės gyventojų.

Pasaka ne tik leido pasijuokti, bet ir parodė vaikams, kad tik vienybė ir neblėstančios šypsenos veiduose gali įveikti blogį. Juk Kalėdų laikotarpis apipintas stebuklais ir svajonių išsipildymu, todėl ir ši istorija mokė, kad svajonės pildosi, tereikia labai tikėti.

Po nuotaikingo pasirodymo Rėkyvos kultūros namuose, veiksmas persikėlė į lauko erdvę prie magiškos Kalėdų eglės. Čia susirinkusius dalyvius džiugino šventinis koncertas. Jame dalyvavo ir žiūrovų sielos gelmes savo nuoširdumu palietė solistė Ugnė Kazlauskaitė (vad. Gitana Šlėnė) ir Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ dainavimo studijos „Gamos garsai“ dainorėliai (meninio ugdymo mokytoja Gitana Šlėnė).

Kalėdinis renginys prie šventinės žaliaskarės baigėsi ilgai lauktu susitikimu su pačiu Kalėdų Seneliu. Ir maži, ir dideli šėlo su šokiais ir dainomis, šypsenos puošė kiekvieno veidą. Atsidėkodamas už šiltą priėmimą Kalėdų Senelis kiekvienam vaikui įteikė po dovanėlę. Visiems renginio dalyviams linkėjo pažvelgti į šį šventinį laikotarpį būtent vaiko akimis ir nuoširdžiai pasidžiaugti viskuo, ką suteikia Kalėdos.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.   

Liubov Yarmoshenko nuotr.