REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 23 d. 10:29

Kalbėta apie priedangas trumpalaikei apsaugai, gaisrų ir skendimo prevenciją

Ukmergė

Daiva ZimblienėŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


271094

Ukmergės rajono savivaldybėje birželio 22 dieną lankėsi Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Vilniaus Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) atstovai: viršininko pavaduotojas, atliekantis valdybos viršininko funkcijas pulkininkas leitenantas Evaldas Tamašauskas, Valstybės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti skyriaus viršininko funkcijas Irma Meškauskaitė bei Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos PGT) viršininkas Dainius Vyšniauskas.

Svečiai susitiko su Ukmergės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) meru Dariumi Varnu, vicemeru Eugenijumi Kuodeliu, administracijos direktore Inga Pračkaile, vyr. specialistu civilinei saugai ir mobilizacijai Valdu Rabazausku bei Savivaldybei pavaldžios Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos direktoriumi pulkininku leitenantu Rimvydu Lukošiumi.

Susitikimo metu pagrindinis dėmesys skirtas priedangos vietoms, kuriose gyventojai trumpam galėtų pasislėpti nuo netiesioginio oro atakų pavojaus ar apšaudymų, taip kalbėta ir apie gaisrų bei skendimo prevenciją.

Pasak E. Tamašausko, iš Vilniaus PGV aptarnaujamose dviejose apskrityse – Vilniaus ir Alytaus – esančių 13-os savivaldybių Ukmergėje yra pats mažiausias esamų pažymėtų priedangų skaičius – tik 5 ( 3 mokyklos, 1 vaikų daželis ir 1 administracinis pastatas).

„Priedanga – skirta trumpalaikei (1-2 val.) apsaugai slepiantis, kai yra pavojus gyventojų gyvybei ir sveikatai. Joje žmonės slėptųsi vos išgirdę pavojaus signalą, čia ir dabar. Tai eina kalba apie konkrečiuose pastatuose gyvenančius ar dirbančius žmones. Į čia esančias priedangas – paprastai tai būna po pastatu esantys rūsiai, niekas iš kitur neatvažiuos, nes tiesiog nebus kada“, - kalbėjo E. Tamašauskas.

Pasak V. Varno, Ukmergės rajone tik minėti 5 pastatai atitiko pernai PAGD prie VRM direktoriaus įsakymu patvirtintas „Priedangos parinkimo ir ženklinimo rekomendacijas“.

V. Rabazauskas jam paantrino, kad tik viena įmonė – UAB „Ukmergės statyba“ turėjo ir priedangai pritaikė savo patalpas. O kitos verslo įmonės rūsių, deja, neturi. Galimas priedangų rezervas – ugdymo įstaigos, daugiabučių rūsiai. Tokių galimų priedangų, pagal Registrų centro duomenis, Ukmergėje yra 36. Tačiau, V. Rabazausko teigimu, vadovaujantis minėtomis rekomendacijomis, priedangos statuso, deja, neatitinka daugiabučių rūsiai, kadangi juose nėra dviejų išėjimų.

„Skaičiavimas vykdomas nelabai teisingai, nes reikia nepamiršti, kad kaimuose ar nuosavuose namuose gyvenantys žmonės turi savo rūsius, jie tikrai nebėgs į jokias priedangas, o eis į savo rūsį,“- teigė meras.

E. Tamašauskas patikino, kad „Priedangos parinkimo ir ženklinimo rekomendacijos“ tikėtina, nuo rugsėjo mėnesio keisis, turėtų būti paprastesnės – tam jau parengtas projekto paketas.

Susitikimo metu nuspręsta dar kartą paraginti gyventojus susitvarkyti rūsius: išnešti nereikalingus daiktus, atlaisvinti praėjimus. Viliamasi, kad namuose esantys gyventojų rūsiai nelaimės atveju užtikrintų trumpalaikę apsaugą. Rūsiai ir kitos bendro naudojimo patalpos turi būti tvarkingos nuolat, kad prireikus greitai į jas patekti nekiltų kliūčių. Juose negalima laikyti degių daiktų, dujų balionų, sprogstamųjų medžiagų.

E. Tamašauskas pagyrė ukmergiškius dėl neblogai vykdomos gaisrų prevencijos. Pasak jo, gaisrų skaičius rajone tendencingai, nors ir ne ženkliai, mažėja. Per pastaruosius trejus metus susivienodino tiek gaisrų, tiek gelbėjimo darbų skaičius – registruojama po 160.

„Esame dėkingi savivaldybei už pagalbą ir bendradarbiavimą pateikiant socialinių būstų ar apleistų statinių sąrašus, kuriuose mūsų pareigūnai apsilanko. Ačiū už kasmet nuperkamus po 200 vnt. dūmų detektorių. Jais jau aprūpinta apie 1000 būstų. Mums tai didele paspirtis, nes gaisre žuvusiojo portretas – nuosavų namų neturintis arba juos turintis bedarbis, socialiai remtinas asmuo. Pagrindinė gaisrų priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi. Žmones reikia šviesti, kaip saugiai gyventi, kaip saugiai įsirengti gyvenamuosius būstus. Vieni to nepadarysime“, - kalbėjo E. Tamašauskas.

Svečiai paprašė Savivaldybės atstovų pasirūpinti, kad pagrindinėse maudymosi vietose rajone atsirastų informaciniai stendai, gelbėjimosi priemonės.

„Taip pat didelį dėmesį prašytume atkreipti į vadinamus neoficialius paplūdimius, kur žmonės renkasi, maudosi. Reikėtų kuo dažniau ten prevenciškai apsilankyti, ypač savaitgaliais“, - teigė E. Tamašauskas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA