PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 8 d. 16:36

Kaišiadorių savivaldybės atsakymas į Virginijaus Valentinavičiaus laišką

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


19594

Šių metų rugsėjo 26 d. ponas Virginijus Valentinavičius Savivaldybės tarybos nariams ir Kaišiadoryse leidžiamų laikraščių redakcijoms išsiuntė ilgą 7 puslapių laišką su pavadinimu „Kas mus valdo? Ar tikrai Virginijus Valentinavičius klaidina rajono gyventojus?“.

Savivaldybės administracija ir meras buvo parengę atsakymą į šį laišką ir, kadangi minimame laiške buvo peržengtos ribos pateikiant daug tikrovės neatitinkančių bei asmens garbę ir orumą žeminančių teiginių, svarstė galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl p. V. Valentinavičiaus atsakomybės.

Vėliau buvo gautas sutrumpintas tekstas, Savivaldybės administracija ir meras nusprendė kol kas šių veiksmų nesiimti, ir pateikia taip pat sutrumpintą atsakymą.

Savivaldybės administracija ir meras apgailestauja, kad ponas V. Valentinavičius ir toliau tęsia pigų politikavimą, savo įsivaizduojamus „kryžiaus žygius“ ir „kovą su vėjo malūnais“, o vietoje to, kad konstruktyviai diskutuotų ir Savivaldybės tarybos posėdyje laikytųsi nustatyto reglamento, toliau tęsia priešinimo veiklą. Tuo tarpu Savivaldybės administracija bei meras visada pasisako už konstruktyvų dialogą, visuomenės įtraukimą ir bendrų sprendimų paiešką.

Pakartotinai informuojame, (2017 m. liepos 18 d. buvo pateiktas atsakymas į Kaišiadorių meno mokyklos tarybos pirmininko p. Virginijaus Valentinavičiaus kreipimąsi spaudoje, http://www.kaisiadorys.lt/go.php/lit/Atsakymas_i_Kaisiadoriu_meno_mokyklos_ta/3080/1 ), kad Meno mokyklos nuostatų 8 punkte nustatyta, kad meno mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija yra Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba. O minėtų nuostatų 36 punkte reglamentuota: „Mokyklai vadovauja direktorius, skiriamas į pareigas atviro konkurso būdu ir atleidžiamas iš jų teisės aktų nustatyta tvarka.“

Pakartotinai informuojame, kad nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. buvo patvirtinta 54,26 pedagoginės normos iš Savivaldybės biudžeto lėšų, kai mokykloje mokėsi 430 mokinių. 2017 m. sausio 1 d. Meno mokykloje mokėsi 424 mokiniai, todėl pati Meno mokyklos direktorė įsakymu pedagoginiams darbuotojams tarifikavo 52,3 pedagogines normas, kurios ir buvo patvirtintos Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo 2017 m. sausio 25 d. įsakymu. Svarbu paminėti, kad sumažėjus pedagoginių normų skaičiui, Savivaldybės biudžeto asignavimai nuo 2017 m. sausio 1 d. šiai mokyklai nebuvo sumažinti.

Meno mokyklos direktorė 2017 m. rugpjūčio 4 d. raštu kreipėsi į Savivaldybės merą ir Savivaldybės tarybą prašydama nuo rugsėjo 1 d. pagal galimybes nustatyti 54,24 pedagogines normas. Buvo atlikti skaičiavimai, kokia pedagoginės normos atstatymo finansinė išraiška, kokią tai įtaką turėtų Savivaldybės biudžetui ir šį klausimą apsvarsčius Švietimo, kultūros, sporto ir viešosios tvarkos komitete (toliau – Švietimo komitetas), Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo 2017 m. rugsėjo 5 d. įsakymu Meno mokyklai nustatyta 54,24 pedagoginės normos, išlaikomos iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Ponas V. Valentinavičius 2017 m. spalio 17 d. Atspindžių laikraštyje rašo: „Visų pirma, mes reikalaujame, kad grąžintų sumažintą pedagoginę normą nuo 52,3 iki 54,24, (...).“ Praėjo beveik du mėnesiai kaip Meno mokykloje jau nustatyta 54,24 pedagoginės normos, o p. V. Valentinavičius vis dar „reikalauja“.

Atsakydama į V. Valentinavičiaus keliamus reikalavimus Savivaldybės administracija dar kartą primena, kad didžiausias leistinas mokinių skaičius buvo sumažintas atsižvelgiant į audito metu surinktus duomenis apie vos tik pradėjusių mokytis mokinių „akademines atostogas“, apie su ikimokykliniu ugdymu besidubliuojančias meninio ugdymo veiklas, Savivaldybės išlaikomas „meno mėgėjų“ programas ir kitus neracionalaus lėšų naudojimo pavyzdžius.

Savivaldybės administracija ir meras pažymi, kad Meno mokyklai, kaip ir kitoms Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms (įskaitant Savivaldybės administraciją), keliami tie patys skaidrumo, efektyvumo, racionalaus lėšų naudojimo reikalavimai, o planuojant Meno mokyklos veiklą, atsižvelgiama į demografines tendencijas rajone bei siekiama užtikrinti ugdymo kokybę.

Per penkis metus Kaišiadorių rajone pastebima nuolatinė mokinių skaičiaus mažėjimo tendencija, mokinių skaičius per penkių metų laikotarpį sumažėjo beveik 500. 2013 m. rugsėjo 1 d. mokinių skaičius rajone buvo 3734, 2014 m. rugsėjo 1 d. – 3538, 2015 m. rugsėjo 1 d. – 3395, 2016 m. rugsėjo 1 d. – 3301, 2017 m. rugsėjo 1 d. – 3239.

Savivaldybės administracija ir meras primena, kad dar šių metų pradžioje sulaukus Meno mokyklos nuogąstavimų dėl pernelyg mažinamo mokinių skaičiaus, savivaldybės administracijoje bei Švietimo komitete vyko diskusijos, ir pasiektų susitarimų pagrindu Savivaldybės taryboje buvo patvirtinti Savivaldybės Strateginio veiklos plano pakeitimai, kuriais stabilizuotas mokinių skaičius (nuo š. m. rugsėjo 1 d. numatyta ne 380, bet 410 mokinių) ir ateityje planuojamas tik nedidelis mokinių skaičiaus mažėjimas.

Savivaldybės tarybos sprendimu didžiausias leistinas mokinių skaičius gali būti keičiamas, atsižvelgiant į realią situaciją, poreikius bei Savivaldybės finansines galimybes.

Taip pat, siekiant išspręsti audito išvadose nurodytą „neįteisintų“ skyrių veiklos klausimą, vyko rimtos diskusijos bei šių skyrių veiklos analizė, po kurių buvo nuspręsta pakeisti Meno mokyklos veiklos nuostatus ir juose aiškiai įtvirtinti skyrius Žiežmariuose, Žasliuose ir Kruonyje bei priimti atitinkami sprendimai dėl patalpų, kuriose veikia skyriai suteikimo.

Savivaldybės meras, atsižvelgdamas į Meno mokyklos prašymą pratęsti moksleivių priėmimą į Meno mokyklą iki gruodžio 1 d. (iki šiol buvo nustatytas iki spalio 1 d.), siekdamas išsaugoti kuo geresnę ugdymo kokybę, pritarė moksleivių priėmimo į Meno mokyklą pratęsimui iki spalio 31 dienos.

Švietimo komitetui priėmus rekomendaciją (kuri Savivaldybės administracijai yra rekomendacinio pobūdžio) moksleivių priėmimą pratęsti iki gruodžio 1 d., Savivaldybės meras, gerbdamas bei palaikydamas komiteto priimtą rekomendaciją, inicijavo ir atitinkamo protokolinio nutarimo priėmimą Savivaldybės taryboje.

Atsakiusi į pagrindinius Meno mokyklos bendruomenės keliamus klausimus, kai kurie buvo paminėti ir pono V. Valentinavičiaus laiške, Savivaldybės administracija ir meras kitų pono V. Valentinavičiaus teiginių nekomentuoja. Tuo pačiu Savivaldybės administracija ir meras pažymi, kad šios kadencijos Savivaldybės tarybai investicijos į vaikus bei jų ugdymą yra tarp svarbiausių savivaldybės prioritetų.

Buvo priimti sprendimai dėl darželių prieinamumo didinimo (Per paskutinius tris metus buvo įsteigtos 8 ikimokyklinio ugdymo grupės.

Šiandiena laisvų vietų yra Žiežmarių mokykloje-darželyje „Vaikystės dvaras“, 5 vietos 2011-2014 m. gimusiems vaikams lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“, 2 vietos 2012-2013 m. gimusiems vaikams Žiežmarių lopšelyje-darželyje „Varpelis“, 4 vietos 2011-2014 m. gimusiems vaikams Stasiūnų mokykloje-darželyje „Nykštukas“, 2011 m. gimusiems vaikams V. Giržado progimnazijoje.), dėl mokymosi aplinkos ir mokymosi sąlygų gerinimo, dėl neformaliajam ugdymui naudojamos infrastruktūros modernizavimo, dėl reikiamų instrumentų (fortepijono, kanklių, klarneto, tūbos, saksofono-baritono, akordeono) bei keramikos degimo krosnies įsigijimo ir perdavimo Meno mokyklai (apie tai buvo paskelbta Savivaldybės tinklapyje 2017-10-13), dėl vaikų dienos centrų plėtros ir ši kryptis bus tęsiama toliau.