Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Kaip buvo skelbta Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintoje informacijoje, savivaldybės pagal sergamumą koronavirusu bus skirstomos į tris zonas. Pagal suskirstymą į zonas bus sprendžiama, kokias viruso plitimo valdymo rekomendacijas savivaldai teikti.
Savivaldybės bus vertinamos, atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais / židiniais, procentinę dalį per 7 dienas.
Žalioji zona nuo šiol reikš, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į žalią zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas yra mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc.
Geltonoji zona reikš, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.
Į geltonąją zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25–150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.
Raudonoji zona bus laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reikės ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Jį paskelbus, taip pat turėtų būti numatyti ribojimai viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.
Į raudonąją zoną pateks tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t. y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.
2020 m. spalio 23 d. NVSC Kauno departamento duomenimis, 14 dienų sergamumo rodiklis Kaišiadorių rajone 100 tūkst. gyventojų siekia 61,3, ir pagal šį sergamumo rodiklį Kaišiadorių rajonas jau atitinką raudonajai zonai priskiriamų savivaldybių grupę. Gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 27,78 proc., t. y. 5 atvejai per savaitę, raudonosios zonos kriterijus yra 30 proc. ir daugiau per savaitę, t. y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.
Pažymime, kad per 14 dienų yra patvirtinta 18 naujų COVID-19 užsikrėtimo atvejų ir 3 atvejai iš jų yra susiję su protrūkiu Kaišiadorių socialinių paslaugų centre.
Savivaldybė prašo rajono gyventojų būti atsakingais ir ragina neorganizuoti šeimos švenčių ir kitų susibūrimų, nesilankyti viešuose renginiuose ir pasilinksminimo vietose, kurie vyksta uždarose patalpoje, o jeigu to išvengti nebeįmanoma, tuomet elektroniniu būdu užsiregistruoti renginio dalyvių sąraše, tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones ir laikytis saugaus 1 m atstumo. Primena gyventojams, kad labai svarbu viešose vietose nesibūriuoti ir laikytis saugaus atstumo bei nepamiršti rankų higienos, grįžus namo jas nusiplauti, o jeigu nėra galimybės nusiplauti rankų, jas dezinfekuoti.
Siūloma rinktis nuotolinį darbą namuose. Pablogėjus savijautai, atsiradus karščiavimui ar kitiems peršalimo simptomams, neiti į darbą, o informuoti darbdavį ir kreiptis į Karštąją liniją, skambinant tel. 1808. Atžaloms sunegalavus (atsiradus slogai ar kitiems infekcinės ligos požymiams), prašoma neleisti jų į vaikų ugdymo įstaigą. Visais sveikatos klausimais prašome skambinti savo šeimos gydytojui ir dėl tolimesnių veiksmų konsultuotis telefonu.