Kaip vyksta krovinių pervežimas iš užsienio?

uab_delamode_baltics-173
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ne retai nė nesusimąstome, kaip įvairios prekės pasiekia parduotuvių lentynas. Ši kelionė yra lydima įvairių logistikos proceso etapų, o kartais atkeliauja tūkstančius kilometrų, net iš kito pasaulio krašto. Transportavimas atlieka kritiškai svarbų vaidmenį pasaulinėje prekyboje. Taigi, tampa įdomu, kas slypi kasdieninėje logistikos „virtuvėje“.

TARPTAUTINO PRISTATYMO PROCESAS

Logistika prasideda nuo tinkamo transportavimo būdo pasirinkimo, pavyzdžiui, oru, jūra ar sausuma, kurį padiktuoja produkto specifika ar pristatymo greičio poreikis. Kiekvienas krovinių pervežimas turi savo privalumų ir trūkumų, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip kaina bei pristatymo greitis. Profesionalias pervežimų paslaugas teikianti kompanija visada sugebės parinkti Jums geriausiai tinkantį logistikos būdą. Džiugu, jog Delamode Baltics gali pasiūlyti visų rūšių krovinių pervežimą ir pasirūpinti, kad klientų siuntos iš bet kurio pasaulio kampelio saugiai pasiektų gavėją.

KROVINIO UŽSAKYMAS IR DOKUMENTAI

Pasirinkus transportavimo būdą, siuntėjas pateikia visą informaciją, kuri yra reikalinga transporto vadybininko tolimesniam darbui. Tai gali būti tokie dokumentai kaip komercinės sąskaitos faktūros, pakavimo sąrašas ir kita. Jei krovinio maršrutas to reikalauja, svarbu, kad logistikos įmonė turėtų galimybes pasirūpinti muitinės formalumais bendradarbiaujant su trečiosiomis šalimis.

PREKIŲ KILMĖS DOKUMENTAI IR EKSPORTO MUITINĖS FORMALUMAI

Iš pradžių krovinys surenkamas, sujungiamas ir paruošiamas siuntimui. Eksporto muitinės formalumai atliekami siekiant užtikrinti, kad prekės atitiktų tiek eksportuojančių, tiek importuojančių šalių teisės aktus. Jei transportuojama Europos Sąjungos ribose, muito mokesčių mokėti nereikia.

KROVINIO GABENIMAS TRANZITU

Užsakovui pageidaujant, prekės per numatytą šalį gali keliauti su tranzitine deklaracija. Tai reiškia, kad produkcija ar žaliavos nėra realizuojamos ir naudojamos toje šalyje. Tranzitiniai dokumentai leidžia tęsti krovinio kelionę iki numatytos krypties pasirinktu maršrutu.

IMPORTO MUITINĖS FORMALUMAI

Kuomet krovinys atvyksta į paskirties šalį, jis negali būti realizuojamas iš karto. Pirmiausia atliekami muitinės formalumai. Muitinės darbuotojams pageidaujant gali būti tikrinami krovinio dokumentai ar net iškraunama ir apžiūrima pati produkcija, tikrinamas jos ženklinimas ir faktinis muitinės kodų atitikimas su realia siunta. Importo metu galima tiek dokumentų, tiek fizinė patikra.

GALUTINIS PRISTATYMAS IR PASKIRSTYMAS

Atlikus muitinės formalumus prekės galiausiai pristatomos į galutinę paskirties vietą. Renkantis logistikos partnerį svarbu, kad jis galėtų pasiūlyti visą paslaugų paketą: pristatymą iki durų, sandėliavimą, rūšiavimą, paskirstymą skirtingiems gavėjams bei pageidaujamą žymėjimą.

Krovinių gabenimas iš užsienio reikalauja kruopštaus logistikos vadybininkų koordinavimo, procedūrų laikymosi ir veiksmingo visų susijusių šalių bendradarbiavimo. Ekspeditoriai ir logistikos tiekėjai atlieka itin svarbų vaidmenį valdant visą procesą, užtikrinant sklandų krovinių srautą per valstybių sienas ir jų viduje.