PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Gegužės 26 d. 09:26

Kaip vieši pasirodymai veikia jų dalyvius?

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


268362

Pasirodymai prieš žiūrovus jų dalyvius visada labai veikia emociškai. Jų nuotaikos būsena tiesiogiai priklauso nuo auditorijos reakcijos. Ir čia nieko nuostabaus, juk kai atlikėjas yra akistatoje su žiūrovais, tarp abiejų pusių įvyksta energetinis bendravimas.

Kodėl žmonės mėgsta dalyvauti saviveikloje?

Kiekvienam iš mūsų yra įgimtas noras būti kitų pastebėtiems ir teigiamai įvertintiems. Šį norą galima patenkinti puikiu savo profesijos gebėjimų demonstravimu, menine kūryba, dalyvavimu politikoje, lyderiavimu kurioje nors srityje.

O jeigu nesi išskirtinis savo veikla, tada geriausias būdas dalyvauti kuriame nors viename iš saviveiklos žanrų. Iš saviveiklininkų aukšto meninio lygio niekas nereikalauja, netgi vertina gana nuolaidžiai, todėl čia galima pajusti pasirodymo laimę prieš auditoriją net tada, kai esi vidutinių gabumų. Todėl visiškai suprantama, kodėl dalis dėmesio pageidaujančių žmonių mielai renkasi dalyvavimą saviveikloje. Vieni groja, kiti dainuoja, treti vaidina, o ketvirti renkasi šokio meną.

Kokia yra sceninių pasirodymų esmė?

Bet kokie sceniniai pasirodymai, tame tarpe ir saviveikliniai, yra priskiriami prie abipusio dalinimosi geromis emocijomis. Ir tuo pačiu tai yra abipusis apsikeitimas laisvo laiko leidimo malonumais. Dvasinį džiaugsmą patiria abi pusės – ir žiūrovai, ir atlikėjai. Tačiau faktas yra ir tai, kad tokio abipusio bendravimo iniciatorės yra moterys. Kaip rodo atliktos apklausos, beveik du trečdaliai įvairių pasirodymų lankytojų sudaro dailioji lytis.

Taip tikriausiai yra todėl, kad dėl ydingo požiūrio į vyriškumą, kai berniukai auklėjami būti tvirtais, nerodančiais jausmų, galutiniame tokio auklėjimo rezultate ir susiformuoja „vyriškos“ natūros vyrija, kuriai nemadinga rodyti jautrumą ir džiūgauti per saviveiklinius pasirodymus viešumoje?

Ar reikia visuomenei nekomercinių renginių?

Nors madų vaikymosi aistromis persisunkusios masės suformuoja tokį įvaizdį, jog be popso karaliavimo pilnavertis gyvenimas neįmanoma, vis dėlto egzistuoja ir tokia visuomenės dalis, kuriai rūpi rimtojo meno atstovų pasirodymai. Rimto meno išsiilgusių žmonių esama ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir provincijoje, todėl nuo jų nusigręžti šios srities profesionalams būtų nedora. Įprastai tokiuose pasirodymuose noriai lankosi tie, kurie patys dalyvauja saviveikloje. Vadinasi, saviveikla iš dalies yra kaip ir meninio ugdymo priemonė tiems, kas nori būti kuo arčiau meno.

Reklama