Kaip sutaupyti perkant medžiagos tvoros statybai?

Kaip sutaupyti perkant medžiagos tvoros statybai?
Vilnius
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tvoros statyba gali būti brangi investicija. Renkantis statybines medžiagas reikia būti atsargiems. Norint sutaupyti, brangesnius gaminius galima pakeisti pigesnėmis panašios kokybės alternatyvomis. Reikia atsiminti, kad tvoros statybos kainai įtakos turi ir jos surinkimas.

Medžiagų pasirinkimas ir jūsų poreikiai

Prieš pradedant rinktis ir įsigyti tvoros medžiagas, verta pagalvoti, ko iš tiesų tikitės. Kai kurios tvoros gali kainuoti gana brangiai, o jas sumontavus paaiškėja, kad užsakovas tokio prasto rezultato nesitikėjo. Todėl sprendimas pirkti tam tikrą konstrukciją turėtų būti sąmoningas ir gerai apgalvotas.

Tvoros stulpai gali atrodyti kaip mažiausiai jaudinanti tvoros dalis, tačiau iš tikrųjų jie yra patys svarbiausi. Skydinių tvorų atveju visas konstrukcijos svoris gula ant jų. Jie yra atsakingi už jo stabilumą ir ilgaamžiškumą. Žinoma, metaliniai stulpai turi būti patvarūs, tinkamai pagaminti ir estetiški. Kaip išsirinkti geriausią?

Stulpai gaminami iš plieno ir gali būti formų. Plieninių stulpų ypatybė yra ta, kad jų kokybė gali labai skirtis. Todėl reikia atkreipti dėmesį į visus elementus ir parametrus, tokius kaip storis, skersmuo ir antikorozinės apsaugos būdas ir norint sutaupyti pirkti tik iš patikimų pardavėjų.

Tvoros skydinis stulpas – galimi sprendimai

Tvoros segmentai labai dažnai konstruojami tiek privačiuose sklypuose, tiek, mikrorajonuose, bei įvairių įmonių ir įstaigų teritorijoms aptverti. Jie yra praktiški ir universalūs. Gerai pastatyta skydinė tvora turėtų išlikti patvari daugelį metų, o aukšta elementų kokybė garantuoja lengvą priežiūrą.

Statant tvorą iš pradžių sumontuojami stulpai, o tada prie jų tvirtinami segmentai ar pasirinktos plokštės. Todėl kiekvienas tvoros plokščių stulpas turi būti tvirtas, įkastas į žemę atitinkamame gylyje ir išdėstytas vertikaliai, horizontaliai ir teisingame aukštyje.

Koks turėtų būti stulpo sienelės storis ir aukštis?

Rinkdamiesi stulpą tvoros skydui atkreipkite dėmesį ne tik į jo išorinius matmenis ar išvaizdą, bet visų pirma į sienų storį. Kitas svarbus matmuo yra aukštis. Plokštėms skirtas tvoros stulpas turi būti pakankamai ilgas, kad jį būtų galima įkasti pakankamai giliai į žemę.

Kaina priklauso ir nuo antikorozinės apsaugos būdo. Pigiausi, bet ir mažiausiai patvarūs, yra padengti minimalia danga. Karštai cinkuoti ir dažyti milteliniu būdu, bus brangesni, bet ir daug patvaresni.

Remiamas turinys.