Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Freepik.com nuotr.
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Sirgti nemėgsta niekas. Kai negaluoja maži vaikai, tėvai stipriai nerimauja, nuolatos slaugo mažuosius ir pergyvena. O kai serga suaugusieji, ženkliai krenta jų darbo našumas. Esant stipriems ligos požymiams, tenka mesti visus įprastus darbus ir gulėti lovoje. O kur dar visi tie nemalonūs kūno pojūčiai, kurie tikrai neprideda papildomos laimės niekam.
Jeigu pastaruoju metu pradėjote dažnai sirgti, pasveikus vertėtų daugiau dėmesio skirti savo imuninės sveikatos stiprinimui. Kaip žinia, būtent ji tiesiogiai atsakinga, ar mūsų organizmas atsilaikys prieš vienus ar kitus virusus bei infekcijas, ar visgi parklupdys į ligos patalą. Visada rekomenduojama namų vaistinėlėje turi pagrindinius vaistus: nuo peršalimo, skausmo bei nuo temperatūros. Vaistai internetu dabar parduodami kuo patogiausiai, todėl nebūtina vykti tiesiogiai į vaistinę. Net ir kai kurie receptiniai vaistai jau parduodami internetu.
Vaistinė jums reikalinga tik susirgus, tačiau verta namuose reikiamas atsargas pasipildyti iš anksto. Daugelis tik ir kalba, kad pirmiausia imuninei sistemai reikia skirti didžiausią dėmesį, norint išvengti ligų, tačiau, kaip tai padaryti žino dar ne visi. Taigi, kaip sustiprinti savo imuninės sistemos veiklą?
Bent kartą per metus pas gydytoją atlikite bendrus kraujo bei šlapimo tyrimus. Papildomai išsitirkite ir vitaminų kiekį organizme, taip nereikės be reikalo prisipirkti įvairių papildų. Galbūt vaistai internetu, vitaminai ir parduodami lengvai, bet tikrai nėra būtinybės šluoti visas papildų lentynas iš eilės. Vaistai internetu parduodami pigiau, tereikia pasirinkti sau tinkamiausius.
Pakankamai išsimiegokite. Miegas ir imuninė sistema labai glaudžiai susiję. Jeigu nuolatos nepakankamai miegate, ilgainiui išprovokuojate įvairias ligas ir blogą savijautą. Moksliškai įrodyta, kad suaugusiam žmogui reikia bent 7 valandų nakties miego. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad tie asmenys, kurie per naktį miega 6 ar mažiau valandų, dažniau serga peršalimo ligomis. Jeigu miegate pakankamai, bet dažnai prabundate ir jaučiate, kad tas miegas nekokybiškas, tai irgi gali prisidėti prie susilpnėjusio organizmo veiksnių. Tokiais atvejais, vaistinė jums gali pasiūlyti papildus miego gerinimui. Taip pat padėtų ir raminančios arbatos vakare ir galimybė prieš miegą nesinaudoti telefonais ir nežiūrėti televizoriaus. Mobilieji įrenginiai sutrikdo jūsų natūralų kūno pabudimo bei miego ciklą. Stenkitės eiti miegoti visada tuo pačiu laiku.
Reguliariai mankštinkitės. Tikrai nebūtina dabar pat užsirašyti į sporto klubą, tačiau dienos eigoje stenkitės bent minimaliai pajudėti. Kai kuriuos pratimus galite atlikti tiesiog namuose. Minimaliu atveju bent jau užsibrėžkite per dieną nužingsniuoti 10 000 žingsnių. Į darbą keliaukite ne automobiliu, o pėščiomis arba dviračiu. Judėjimas sumažina kūne vykstančius uždegimus ir padeda reguliariai atsinaujinti imuninėms ląstelėms. Tiesa, čia taip pat reikalingas saikas, nes per didelis sporto krūvis gali kaip tik neigiamai paveikti imuninę sistemą.
Sveikai maitinkitės bei gerkite daug vandens. Kiek tik įmanoma sumažinkite pridėtinio cukraus vartojimą. Cukrus ir kiti greitieji angliavandeniai prisideda prie antsvorio ir nutukimo, taigi ilgainiui ir prie imuninės sveikatos silpninimo. Į savo mitybą įtraukite daugiau vaisių, daržovių, sveikųjų riebalų. Taip pat labai svarbu gerti pakankamą kiekį skysčių.
Stenkitės nepatirti streso. Ne veltui yra posakis, jog visos ligos kyla iš nervų. Tai iš dalies tiesa, nes organizmas stresinėje būklėje suteikia atvirus kelius ligoms. Raskite laiko mėgstamoms veikloms, būkite gryname ore, dažniau susitikite su artimaisiais.
Esant poreikiui vartokite vitaminus ir probiotikus. Kiekviena vaistinė internete jums gali pasiūlyti įvairius papildus imuninei sistemai gerinti. Dažniausi tai šie: vitaminas C, D, cinkas, žuvų taukai. Dėl papildų vartojimo visada pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.
Remiamas turinys