PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Rugpjūčio 29 d. 13:24

Kaip rusai Leniną pavertė „gyvu“ lavonu – Tarybų Sąjungos įkūrėjas eksponuojamas jau beveik 100 metų

Lietuva

„Youtube“ stop kadras.

Etaplius.LTŠaltinis: dailystar.co.uk


244265

Vladimiro Lenino lavonas eksponuojamas beveik 100 metų, jo išvaizda „išlaikoma“ dažnomis maudynėmis, injekcijomis ir plastinėmis operacijomis.

Komunizmo įkvėpėjas mirė 53-ejų metų

Kai 1924 m. nuo insulto mirė Rusijos komunistas revoliucionierius, milijonai žmonių plūdo į Raudonąją aikštę norėdami pamatyti žmogaus, kuris vedė žmones į maištą, pilietinį karą, o paskui įkūrė Sovietų Sąjungą, kūną.

Nors Vladimiras Leninas gimė prieš 152 metus, jis neatrodo nė dienos vyresnis nei 53 m. Viskas dėl to, kad mokslininkų komanda praleido 98 metus prižiūrint jo palaikus ir paverčiant jį „gyva skulptūra“.

Praėjus beveik šimtmečiui, prieš neteisėtą Vladimiro Putino invaziją į Ukrainą, milijonai žmonių vis dar vykdavo pamatyti žmogų, kuris sukėlė ir įkvėpė komunistines revoliucijas Kinijoje, Kuboje, Mongolijoje, Konge, Etiopijoje, Afganistane ir Salvadore.

Keturis mėnesius dirbo mokslininkų komanda

Per visą šį laiką Lenino išvaizda beveik nepasikeitė. Net jo rankų išdėstymas ir kampas išlieka tokie patys, kaip tada, kai atšiaurią 1924 m. žiemą milijonas piliečių išsirikiavo, kad pamatytų savo „herojų“ gulintį.

Lenino laboratorijos mokslininkams, kurie jau beveik visą amžių rūpinasi šiuo kūnu, pavyko išlaikyti jo fizinę išvaizdą, svorį, spalvą, odos elastingumą, galūnių lankstumą. Teigiama, kad net ir šiandien Lenino kūno galūnes galima sulenkti ir jo kaklas sukasi.

Šiai kūno išlaikymo užduočiai buvo surinkta geriausių sovietų mokslininkų komanda, tai pastūmėjo ir Rusijos biomedicinos mokslo pažangą į priekį.

Visą šį detalų procesą „Youtube“ vaizdo įraše aiškina amerikiečių mirties specialistė, autorė, tinklaraštininkė Caitlin Doughty.

Pasak jos, visame Lenino kūne buvo suleistos balzamavimo injekcijos. Borisas Zbarskis ir Vladimiras Vorobjovas keturis mėnesius dirbo su palaikais: maudė kūną formaldehido tirpale ir naudojo vašką jau irstančių kūno vietų užtaisymui.

BNS/Fotobankas nuotr.

Palaikai nuolatos apžiūrimi dėl pelėsio

Šie sovietų mokslininkai sukonstravo odai prilygstantį guminį kostiumą, kuris prigludęs prie lavono, po jo iškilminga apranga. Šis guminis kostiumas paskirsto balzamuojančius tirpalus po visas nematomas kūno vietas ir tai vyksta nuolatos, kol lankytojai vaikšto aplink irstantį kūną.

Kas pusę metų iš Lenino kūno yra nusausinami visi susikaupę skysčiai. Jis apžiūrimas nuo pelėsio ir kitų galimų pažeidimų. Kas šešis mėnesius palaikai pakartotinai nardinami į rūgšties, formaldehido ir kitų tirpalų vonias – taip kūnas dar pusmetį išlaikomas „šviežias“.

Akių vokai, nukarę pirštai ir išbalusi oda pakeičiama „slaptu junginiu“, kuris buvo sukurtas būtent kūno atkūrimui. Tokie faktai sukėlė daug klausimų, kiek tikrojo Vladimiro Lenino kūno išties dar liko.

Tikrojo Lenino kūno liko vos 23 proc.

Amerikiečių mokslininkas Jeremy Hsu aprašydamas Lenino palaikų atkūrimą teigė – „jie atkūrė Lenino nosį, veidą ir kitas kūno dalis, kad išlaikytų pirminę išvaizdą. Formuojama medžiaga iš parafino, glicerino ir karotino pakeitė jo odos riebalus“.

Ekspertai apskaičiavo, kad atliekant visą šį nuolatinį palaikų priežiūros procesą, pašalinus visus vidaus organus ir didžiąją kūno dalis pakeistus dirbtine medžiaga, liko tik 23 procentai Lenino pradinės biologinės formos.

Ta pati komanda iš vadinamosios „Lenino laboratorijos“ taip pat stengėsi išsaugoti kitų komunistinių revoliucionierių, iš Vietnamo ir Šiaurės, kūnus.