PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Virtuvė2024 m. Kovo 11 d. 18:44

Kaip ruošti žiedinius kopūstus, kad kvapas nekutentų nosių

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


294095

Žiediniai kopūstai yra ne tik skanūs, maistingi, bet ir nebrangus būdas papildyti savo racioną naujomis daržovėmis. Jie toli gražu nėra nuobodūs – jeigu baltojo jau atsivalgėte, išbandykite violetinį kalafiorą.

Kuo skiriasi baltas ir violetinis žiedinis kopūstas?

Violetinį kalafiorą galima ruošti lygiai taip pat, kaip ir įprastą. Didžiausias skirtumas slypi visai kitur – naudingose medžiagose. Kaip ir baltuose, violetiniuose yra daug vitamino C: suvalgę 100 gramų, gausite apie tris ketvirtadalius dienos normos.

Violetiniuose žiediniuose kopūstuose gausu ir antocianinų, kurie ir atsakingi už jo spalvą. Tai galingas antioksidantas, kurio naudą mokslininkai tebetyrinėja ir sieja jį įvairiais privalumais: tinkamu kraujospūdžio darbu, mažesne širdies, neurologinių ligų rizika.

Violetinių žiedinių kopūstų skonis labai panašus į baltųjų, jis šiek tiek riešutiškas ir salstelintis. Didelis privalumas tai, kad neturi kartumo, kuris kartais juntamas kitų spalvų kalafioruose. Violetinis yra šiek tiek labiau grūdėtas, todėl labai tinka kepimui, traškiems receptams.

5 patarimai, kad kvapas neerzintų

Gerai nuplaukite. Prieš pradedant ruošti žiedinius kopūstus, gerai juos nuplaukite šaltu vandeniu. Taip pašalinsite nešvarumus, kurie gali prisidėti prie stipraus kvapo.

Sumažinkite virimo laiką. Kai virsite žiedinius kopūstus, stenkitės tą daryti trumpiau. Ilgas virimo laikas gali sukelti stipresnį kvapą. Pakanka, kad kalafiorai tik šiek tiek suminkštėtų, tačiau išlaikytų ir kietumo.

Įpilkite citrinos sulčių arba acto. Norint sumažinti kvapą, galite į virimo vandenį pridėti šiek tiek citrinos sulčių arba acto. Tai padės išlaikyti kopūstų ryškumą ir sumažinti stiprų aromatą. Taip pat padės šlakelis pieno, šaukštelis sodos arba šaukštas miltų. Jei į puodą įmesite ir lauro lapą, virtuvėje ne taip stipriai pasklis tipiškas kalafioro kvapas.

Naudokite kvapnius prieskonius. Po to, kai žiediniai kopūstai bus paruošti, galite pabaigti patiekalą su šviežiomis aromatingomis žolelėmis arba prieskoniais, kurie suteiks naujų skonių ir prasklaidys bet kokius likusius kvapus.

Laikykite tinkamai. Po paruošimo likusius žiedinius kopūstus laikykite šaldytuve sandariai uždarytame inde ir suvartokite per kelias dienas.

Orkaitėje kepti česnakiniai violetiniai žiediniai kopūstai su parmezanu

Reikės: 1 violetinio žiedinio kopūsto, ½ šaukštelio česnako miltelių, ¼ šaukštelio raudonųjų paprikų dribsnių, ¼ puodelio tarkuoto parmezano sūrio, druskos, pipirų, 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, smulkintų petražolių.

Gaminame:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių. Nupjaukite kalafioro žiedynus, didesnius pasmulkinkite.

2. Dubenėlyje sumaišykite česnako miltelius, raudonųjų paprikų dribsnius, parmezano sūrį, druską ir pipirus.

3. Žiedinį kopūstą rankomis aptepkite aliejumi, tada pabarstykite prieskoniais ir išmaišykite, kad tolygiai pasidengtų. Žiedinį kopūstą paskleiskite ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Labai tankiai jų nesuguldykite, nes tuomet prasčiau apskrus.

4. Kepkite 20 minučių, įpusėjus kepimui – apverskite. Papuoškite petražolėmis ir galite dar pabarstyti parmezano sūriu.

Sicilietiškos violetinio žiedinio kopūsto salotos

Reikės: 1 violetinio žiedinio kopūsto, alyvuogių aliejaus, ½ šaukštelio druskos, vienos citrinos žievelės, 2 puodelių virtų grūdinių kultūrų (juodųjų ryžių, bolivinės balandos ir pan.), ryšulėlio svogūnų laiškų, ½ puodelio alyvuogių, 2 šaukštų kaparėlių, ryšulėlio petražolių. Padažui: ¼ puodelio alyvuogių aliejaus, 2 šaukštų raudonojo vyno acto, 2 skiltelių česnako, druskos, pipirų.

Gaminame:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių. Kalafiorą supjaustykite kąsnio dydžio žiedynais, lengvai pamaišykite su alyvuogių aliejumi, druska ir tarkuota citrinos žievele. Paskleiskite ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Kepkite apie 25 min., įpusėjus kepimui – apverskite. Iškeptą žiedinį kopūstą atvėsinkite.

2. Per tą laiką išvirkite pasirinktą grūdinę kultūrą ir atvėsinkite iki kambario temperatūros.

3. Paruoškite padažą – česnaką susmulkinkite ir visus jo ingredientus sumaišykite dubenyje.

4. Žalumynus susmulkinkite, jei norite – alyvuoges taip pat perpjaukite pusiau. Visus salotų ingredientus sumaišykite dubenyje arba sluoksniuokite individualiose lėkštėse: apačioje dėkite grūdus, tuomet žiedinius kopūstus, alyvuoges, kaparėlius, žalumynus ir apliekite padažu.