PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2024 m. Birželio 4 d. 21:31

Kaip prižiūrėti veido odą menstruacijų metu ar po gimdymo?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


301124

Kiekvienos moters gyvenimą lydi gana skirtingi ir savaip unikalūs periodai. Su gyvenimiškais pokyčiais – menstruacijomis, nėštumu ar gimdymu – keičiasi ir veido odos būklė. Tad tinkamai parinkta ir subalansuota jos priežiūros rutina yra būtina. „Mixa“ pranešime žiniasklaidai grožio specialistė Simona Mikalauskaitė dalijasi patarimais, kaip rūpintis savo veido oda bei išsirinkti tinkamas priežiūros priemones skirtingais gyvenimo laikotarpiais.

Įsisukus į kasdienybės rūpesčius, neretu atveju pamirštame atsižvelgti į tai, kokios priemonės specifiniu gyvenimo momentu mums yra tinkamiausios, tad oda lieka neaprūpinta reikalingomis medžiagomis. Ypač moters menstruacinio ciklo ar nėštumo laikotarpiu kūnas išgyvena didelius hormoninius pokyčius, kurie turi įtakos ir veido odos būklei. Pokyčių metu pirmuoju pasirinkimu turėtų tapti veido serumai, kurie, naudojami atskirai arba derinami tarpusavyje, padeda jautriai odai įveikti pokyčius, išvengti didesnių problemų ir atrodyti sveikai.

Grožio terapeutė Simona Mikalauskaitė pasakoja, kaip skirtingą gyvenimo ciklą išgyvena veido oda bei kokias sudėtis turinčias priemones vertėtų rinktis tuo metu. Tarp specialistės patarimų – ir veido odos priežiūros priemonių rekomendacijos, į kurių sąrašą patenka prancūzų prekių ženklo „Mixa“ farmacijos laboratorijose sukurta naujoji veido serumų linija.

Tinkamas priemonių pasirinkimas ciklo metu – raktas į švytinčią odą

„Moters ciklo pokyčiai tarsi veidrodis atsispindi jos veido odoje“, – sako S. Mikalauskaitė. Jos teigimu, periodais, kai progesterono lygis pakyla, o estrogeno – mažėja, oda gamina daugiau riebalų ir užkemša poras, atsiranda inkštirų, bėrimų, gali išryškėti pigmentacijos problemos, o tai veda į pigmentinių dėmių atsiradimą. Dažniausiu atveju toks laikotarpis yra prieš ar per mėnesines. Vis tik, jeigu moters ciklas nėra reguliarus ir ji nežino, kokią ciklo fazę šiuo metu išgyvena, stebint savo odą, jos pokyčius, tai galima lengvai nuspėti.

Siekiant išvengti nemalonių siurprizų, specialistė rekomenduoja atkreipti ypatingą dėmesį į odos priežiūrą. „Tam nereikia aibės laiko ir pastangų, pakanka žinoti, kokį etapą išgyvena oda ir ko jai labiausiai trūksta“, – pabrėžia S. Mikalauskaitė.

Pavyzdžiui, prieš mėnesines ar jų laikotarpiu, kai oda tampa jautresnė, daugiau riebaluojasi ar kemšasi, pirmuoju pasirinkimu turėtų tapti salicilo rūgšties ir niacinamido turintys serumai. „Šie aktyvūs ingredientai kovoja su atsiradusiais spuogeliais, veido netobulumais, skatina natūralius odos atsinaujinimo procesus, tad yra vertingi odos pagalbininkai jautriausiu jos laikotarpiu“, – pasakoja ekspertė.

Pasak grožio terapeutės, kadangi kiekvieno iš mūsų oda skirtinga, pasitaiko atvejų, kai ciklo laikotarpiu atsiranda ir išsausėjimų. Tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į priemones, kurių sudėtyje yra hialurono ir pieno rūgšties bei vitamino C ir glikolio rūgšties derinių. Šie deriniai dėkingi tuo, kad gali drėkinti ir skaistinti odą, o būtent to sausu periodu jai ir reikia.

Veido odos priežiūra nėštumo metu ar po gimdymo: kas svarbu ir ko vengti?

Paklausta, kaip oda pasikeičia nėštumo metu ar po gimdymo, specialistė dalijasi keliais pastebėjimais. „Dažniausiai, tuo metu stebimas odos išsausėjimas – su tuo moterys susiduria ne tik po gimdymo, bet ir nėštumo metu”, – sako S. Mikalauskaitė.

Išsausėjimo periodu specialistė rekomenduoja naudoti tą patį, jau minėtą hialurono rūgšties serumą su visiškai saugia pieno rūgštimi. Pastaroji yra tinkama nėštumo metu, laktacijos periodu ir yra kone saugiausias variantas.

Grožio terapeutė papildo, jog pasitaiko atvejų, kai per nėštumo periodą moterys kenčia ir dėl padidėjusios pigmentacijos ar paraudusios odos. „Tokiu metu svarbu nepamiršti kelių dalykų. Pirma, būtina saugoti veido odą nuo kenksmingų saulės spindulių – teptis SPF filtrais. Geriausia, jei jis siekia 50 ir sudėtis yra saugi. Antras svarbus aspektas – vakarais galima naudoti serumą su vitaminu C, kuris ne tik šviesina dėmeles, bet ir stiprina kapiliarų sieneles“, – pataria S. Mikalauskaitė.

Kalbant apie priemones, kurių šiuo periodu reikėtų vengti, specialistė išskiria retinolio ir alkoholio turinčias, kurios gali sukelti odos šerpetojimo, sudirgimo padarinių. Dėl to svarbu atsižvelgti į naudojamų priemonių sudėtis – jos turi būti saugios ir patikrintos dermatologų. Jei tarp sudėčių ir priemonių pasirinkimo susigaudyti sunku, visada galima pasitarti su gydytoju ar dermatologu.

#ODA#GROŽIS#MENSTRUACIJOS