Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Žydrūnas PilitauskasŠaltinis: Etaplius.lt
Vasario 26-ąją vykusiame Plungės jaunimo reikalų tarybos posėdyje diskutuota daugeliu jaunimui aktualių klausimų. Pirmiausia buvo pateikta informacija apie Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos konsultaciją „Jaunimo reikalų tarybos veiklos įvertinimas ir prioritetų nustatymas“.
Taip pat sudarytas bei patvirtintas Jaunimo reikalų tarybos 2020 metų veiklos planas, aptartos nevyriausybinės visuomeninės organizacijos „Krantas“, asociacijos „Plungės skautai“, Plungės „Saulės“ gimnazijos, Lietuvos moksleivių sąjungos pateiktos paraiškos finansavimui gauti. Aptarti ir renginio „Plungės rajono jaunimo apdovanojimai“ organizavimo klausimai.
Posėdyje dalyvavo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Veckuvienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ingrida Uznevičiūtė, Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) direktorius Ramūnas Lydis, ŽNP direkcijos lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovena Augustinė, asociacijos „Plungės skautai“ vadovas. Taip pat – Tarybos nariai Vida Bondauskienė, Jonas Mockūnas bei nemažas būrys jaunimo atstovų.
Aptariant pirmą darbotvarkės klausimą, posėdžio pirmininkė Goda Butrimaitė klausė susirinkusiųjų, kaip jie reaguoja į pateiktas konsultacijos „Jaunimo reikalų tarybos veiklos įvertinimas ir prioritetų nustatymas“ rekomendacijas bei prašė išsakyti savo nuomonę, kokias jaunimui aktualias veiklas būtina įtraukti į 2020 metų Jaunimo tarybos veiklos planą.
Jaunimo reikalų koordinatorė siūlė atlikti tarp jaunimo tyrimą ir išsiaiškinti sritis, kuriose būtina padirbėti, ko nori mūsų jaunimas, koks darbas ir veikla jiems priimtiniausi, kokio amžiaus jaunimui reikėtų skirti daugiausia dėmesio, ir tik tada nuspręsti, kokias veiklas įtraukti į planą.
J. Venckuvienė taip pat užsiminė, kad šiam darbui būtina numatyti lėšų arba ieškoti studento, kuris sutiktų atlikti šį tyrimą kaip savo baigiamąjį darbą. Pasak koordinatorės, toks darbas atsieitų apie 3 tūkstančius eurų. Šių metų Jaunimo biudžete, kaip ir praėjusiais metais, numatyta 18 tūkst., tad 3 tūkstančiai – per brangus malonumas. Asmuo, galintis tai padaryti ir savo naudai, būtų labai gera išeitis.
Tarybos narys J. Mockūnas, išklausęs J. Veckuvienės pamąstymų, siūlė išsiuntinėti užklausas universitetams ir taip išsiaiškinti, ar atsirastų studijas bebaigiantis studentas, norintis parašyti darbą – atlikti tyrimą minėta tema.
Posėdžio metu Jaunimo reikalų koordinatorė taip pat užsiminė, kad į veiklos planą būtina įtraukti ne tik mokyklinio amžiaus jaunimą, bet ir tuos, kuriems daugiau nei 25-eri. Šiais metais, pasak J. Venckuvienės, bus daugiau kalbama ir apie būstą, ir apie jaunas šeimas.
„Veiklos plane turėtų būti punktas, jog organizuosime pokalbius su jaunais, jau daug pasiekusiais žmonėmis, kurie galėtų pasidalinti patirtimi. Bandysime išsiaiškinti, kokia yra jų sėkmės formulė. Reikia veiklaus jaunimo, kuris rodytų pavyzdį kitiems. Tikrai turime nemažai baigusių čia mokyklas, gyvenusių Plungėje“, – kalbėjo J. Venckuvienė.
Mero patarėjas Ž. Purauskis pritarė kolegei ir siūlė formuoti požiūrį, kad Plungė – jaunų žmonių miestas, bei ieškoti visų įmanomų būdų, kaip juos pritraukti į gimtąjį miestą, kaip motyvuoti, kad jauni ir talentingi žmonės liktų čia.
Kaip sakė J. Venckuvienė, viską, kas vyksta Plungėje, reikia viešinti. „Mažiau ar daugiau pasisekęs renginys, vis tiek reikia viešinti. Viską, ką gero padarome, reikia skelbti. Turime parodyti visiems, kad ir mažame miestelyje gali vykti daug renginių, dirbami geri darbai, bei kitaip motyvuoti jaunus žmones, kad jie grįžtų. Be to, reikia siekti suteikti jiems darbo ir gyvenimo sąlygas“, – pabrėžė J. Venckuvienė ir pasiūlė, kad ŽNP taptų bendradarbiaujančia įstaiga, kuri priimti dirbti savanorius.
Posėdyje dalyvavęs ŽNP direktorius R. Lydis pabrėžė, kad savanorius priima, jau du žmonės dirba jo vadovaujamoje įstaigoje „užsikabinę“ būtent per savanorystę. Jis taip pat priminė, kad jo vadovaujama įstaiga yra akredituota šiai veiklai. „ŽNP direkcijos lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja R. Augustinė pradėjo dirbti savanore, o vėliau tapo nuolatine direkcijos darbuotoja“, – kaip pavyzdį pateikė R. Lydis ir pridūrė, kad laukia norinčiųjų savanoriauti.
Diskutuojant antru darbotvarkės klausimu – „Dėl Plungės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos 2020 metų veiklos plano sudarymo ir patvirtinimo“, koordinatorė J. Veckuvienė pabrėžė, kad pirma reikia nuspręsti, kokios temos aktualios šių dienų jaunimui.
Administracijos direktorius M. Česnauskis siūlė organizuoti anksčiau ypač mėgtus vadinamuosius pusryčius su žinomais, įdomiais ir daug pasiekusiais buvusiais plungiškiais. Šiam pasiūlymui buvo pritarta. „Siūlyčiau tai organizuoti kas ketvirtį. Plungėje daug jaunimo organizacijų, tad vadinamuosius pusryčius tegul rengia visos iš eilės. Jau kovo mėnesį pirmą susitikimą su įdomia asmenybė – tegul organizuoja Jaunimo reikalų taryba“, – apie veiklą, kurią reikėtų įtraukti į planą, kalbėjo Tarybos narė V. Bondauskienė ir pridūrė, kad iš Plungės kilę žymūs žmonės turi daug ką papasakoti ir gali pasidalinti patirtimi su mūsų jaunimu.
Jaunimo reikalų tarybos posėdžio metu kalbėta ir apie jaunų žmonių galimybę dirbti vasarą. J. Venckuvienė pabrėžė, kad ypač svarbu, jog galėtų dirbti jaunimas nuo 16 metų. Įdarbinusių įmonių vadovams mokėtų Savivaldybė. „ŽNP galėtų įdarbinti jaunimą nuo 16 iki 19 metų amžiaus birželio–rugpjūčio mėnesiais“, – kalbėjo R. Lydis ir pridūrė, kad papildomos rankos praverčia visiems.
Posėdžio metu nutarta iki balandžio mėnesio surinkti informaciją, kokios įmonės dar galėtų priimti jaunimą dirbti vasaros metu, o tada jau bus galima apie tai paskelbti viešai.
Posėdyje dalyvavęs asociacijos „Plungės skautai“ vadovas pasiūlė iššūkį – surengti jaunimo sąskrydį ir pakviesti į jį visus norinčius susirungti linksmose varžytuvėse, išbandyti savo jėgas skautiškose užduotyse, trasose.
Mero patarėjas Ž. Purauskis pasiūlė asociacijos „Plungės skautai“ vadovui pateikti dar vieną paraišką, po jos apsvarstymo skirti renginiui reikalingas lėšas, o rugsėjį surengti jaunimo sąskrydį-stovyklą.
Posėdžio metu aptartos ir kitos su jaunimo veikla susijusios 2020 metų veiklos kryptys, kurias, pasak V. Bondauskienės, būtina kuo greičiau patvirtinti.
Aptartos pateiktos paraiškos. Nutarta Plungės „Saulės“ gimnazijai ir renginiui „Amūro palytėti“ skirti po 75 proc. prašomų lėšų, „Plungės skautams“ bei Lietuvos moksleivių sąjungai – po 100 proc. prašomų lėšų.
Posėdžio metu kalbėta apie renginį „Plungės rajono jaunimo apdovanojimai“, kuris vyks kovo 28 dieną. Siūlyta 10 nominacijų parinkti po tris kandidatus. Apdovanotas bus tik pirmų vietų laimėtojai.
Nutarta artimiausiu metu išsiųsti kandidatams į nominacijas kvietimus, paruošti dekoracijas bei atlikti kitus su renginiu susijusius darbus. Siūlyta, kad renginyje dalyvautų ne tik Savivaldybės atstovai, bet ir būtų pasikviesta žinomų, įdomių, talentingų žmonių, kilusių iš Plungės, kurie įteiktų nugalėtojams prizus.