Kaip prarandamas pilietiškumas?

Kaip prarandamas pilietiškumas?
Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurią Etaplius.lt redakcija neatsako. 

Kiek susitikčiau pašnekovų, visi džiaugiasi naujomis atliekų surinkimo priemonėmis. Štai stovi Dainų gatvėje 4-to, 6-to ir 8-to namų kieme naujoviški surinkimo konteineriai, ant kiekvieno užrašas, kur mesti stiklą, popierių, kartoną, metalą ir mišrias atliekas.

Viskas gerai, gyventojai atliekas mielai skirsto ir sumeta, kur priklauso. Ir vis dėlto atsiranda vienas kitas, kuris neskirsto, bet atneša ir įmeta metalinį dangtį prie mišrių atliekų. Jau mano supratimu nėra gerai, tai nesusipratusio piliečio elgesys.

Pilietiškumo praradimas ir prasideda nuo smulkmenų. Juk didžioji dalis, o gal ir visu šimtu procentu, visi nori matyti savo miestą tvarkingą, be šiukšlių. Bet, kad miesto aplinka būtų švari reikia nemėtyti popiergalių, įvairių įpakavimo dėžučių ir maišelių, o taip pat ir nuorūkų.

Dar vienas pastebėjimas, kas gali nutikti, kada prie konteinerių beveik negalima prieiti, mat labai arti sustatytį automobiliai. Juk nešdamas atliekas koks nors pilietis gali kliudyti automobilio veidrodėlį ar dar ką nors. Labai nepatogus privažiavimas ir atliekų surinkimo mašinai.

Prieina kelti atliekų maišą per automobilių viršų, o jeigu kas nors nutrūktų ir užkristų ant automobilio stogelio, tai jau skandalas. Mano supratimu, konteinerių aikštelė privalo būti laisva ir niekam nesudaryti kliūčių.