PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 17 d. 18:35

Kaip persodinti gėles?

Šiauliai

Devopstom nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


75900

Daugelį kambarinių augalų geriausia persodinti prieš prasidedant intensyviai vegetacijai – kovo–balandžio mėnesiais. Persodinti galite, pakeisdami visą dirvožemį arba jį tik papildydami, augalą perkeliant į didesnį indą. Dirvožemį ir indus reikia parinkti pagal augalų biologines savybes.

Indai. Jeigu augalai nedideli, naudokite molinius arba plastikinius vazonėlius. Mediniai skirti tik labai dideliems augalams, orchidėjoms. Naujus molinius vazonus reikėtų parai pamerkti į vandenį, senus gerai išplauti. Vazonų dydį ir formą rinkitės, atsižvelgdami į augalų šaknų sistemą. Plokštesniuose vazonuose ar gėlinėse sodinkite sanseverijas, svogūninius augalus, storalapius, paparčius ir pan. Gilesniuose – kordilinas, palmes ir pan. Naujų vazonų diametras turėtų būti 1–2 cm didesnis už senojo. Tačiau jei persodinamų augalų šaknų sistema silpna, sodinkite juos į tokio pat dydžio ar net mažesnį vazoną.

Drenažas. Jis reikalingas gerai šaknų aeracijai ir yra dedamas vazono dugne. Drenažui geriausiai tinka smulkūs akmenukai, vazono šukės, rupus smėlis. Jie dedami ant vazono dugno 1–2 cm storio sluoksniu. Jeigu vazonas per gilus arba be skylutės dugne, drenažas gali siekti 1/2 vazono aukščio. Vandens apytakai vazone pagerinti ant drenažo galite uždėti kelis gabaliukus medžio anglies.

Dirvožemis. Puri, maistinga, lapinė žemė arba jos mišinys su durpėmis tinka begonijoms, paparčiams, gebenėms, pelargonijoms, peperomijoms. Palmėms ir kordilinoms labiau tiks priemolis, durpės, rupus smėlis ar smulkūs akmenukai, medžio anglis. Dideles palmes geriausia persodinti rudenį. Storalapiams augalams tiks lapinė žemė su puriu smėliu. Orchidėjoms dirvožemis turi būti ypač purus, pralaidus orui ir drėgmei. Jam paruošti naudojama lapinė žemė, kimininės samanos, paparčių šaknys, pušų žievė, medžio anglys.

Persodinimas. Kad augalai gražiau atrodytų, prieš persodinimą ar po jo juos reikia apkarpyti arba nugnybti viršūninius ūglius. Ypač to „prašo“ pelargonijos, azalijos, mirtos ir kt. Persodinus augalus, juos palaistykite, apipurkškite kambario temperatūros vandeniu ir pastatykite šiltoje vietoje atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jeigu augalai buvo pasodinti į pakankamai derlingą dirvožemį, juos tręšti reikia tik po 1–2 mėnesių mineralinėmis ir organinėmis trąšomis.

„Etaplius“ informacija