Kaip pasiruošti sklandžiai perkraustymo paslaugų teikimo patirčiai

perkraustymas
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Persikraustymas į naujus namus ar biurą gali būti jaudinanti kelionė, tačiau ji taip pat turi nemažai iššūkių. Viena svarbiausių užduočių yra pats persikraustymo procesas – supakuoti daiktus, juos pervežti ir įrengti naujoje vietoje. Nors perkraustymo paslaugos gali gerokai palengvinti šią naštą, sklandaus, streso nesukeliančio persikraustymo raktas yra kruopštus pasiruošimas. Štai kaip galite pasiruošti sėkmingam persikraustymui su perkraustymo paslaugomis.

Pradėkite anksti ir tvarkykitės

Pirmas žingsnis ruošiantis persikraustymui – pradėti anksti. Geriausia būtų pradėti tvarkyti daiktus likus bent mėnesiui iki persikraustymo datos. Šis laikotarpis yra puiki proga išvalyti daiktus. Peržiūrėkite kiekvieną kambarį, spintą ir stalčių ir nuspręskite, ką norite pasiimti su savimi. Atminkite, kad kuo daugiau daiktų nuspręsite pervežti, tuo didesnės išlaidos ir sudėtingesnis perkraustymo procesas. Apsvarstykite galimybę paaukoti, parduoti ar perdirbti daiktus, kurių jums nebereikia ar nebenaudojate.

Sudarykite išsamų inventorių

Kai išvalysite daiktus, sudarykite išsamų visų daiktų, kuriuos planuojate perkraustyti, aprašą. Šis sąrašas labai svarbus dėl kelių priežasčių. Jis padeda jums sekti savo daiktus, padeda perkraustymo tarnybai suprasti darbo apimtį ir yra kontrolinis sąrašas, kai išpakuojate daiktus. Būkite kuo konkretesni, nurodykite kiekius ir bet kokius specialius subtilių daiktų priežiūros nurodymus.

Surinkite pakavimo reikmenis

Kitas svarbus žingsnis – įsigyti tinkamų pakavimo reikmenų. Reikės tvirtų dėžių, pakavimo juostos, burbulinės plėvelės ir pakavimo popieriaus arba laikraščių. Etikečių lipdukai ir žymekliai taip pat būtini dėžėms tvarkyti. Kai kurios perkraustymo paslaugos teikia specializuotas pakavimo medžiagas, pavyzdžiui, spintų dėžes arba baldų paminkštinimus – pasiteiraukite apie šias galimybes.

Pakuokite sistemingai
 
Pakuodami daiktus pakuokite sistemingai. Pradėkite nuo retai naudojamų daiktų, o artėjant persikraustymo dienai pereikite prie kasdienių reikmenų. Kiekvieną dėžę paženklinkite etikete, nurodydami jos turinį ir kambarį, kuriam ji priklauso. Šis ženklinimas bus labai naudingas išpakuojant daiktus ir nurodant perkraustymo tarnybos komandai, kur dėti dėžes naujuose namuose.

Ypatingai pasirūpinkite vertingais daiktais

Vertingų ar sentimentalių daiktų atžvilgiu imkitės papildomų atsargumo priemonių. Jei įmanoma, šiuos daiktus dažnai geriausia vežti patiems. Jei juos reikia vežti su perkraustytojais, pasirūpinkite, kad jie būtų gerai supakuoti ir paženklinti kaip trapūs. Apie šiuos daiktus informuokite perkraustymo tarnybą, kad ji galėtų su jais elgtis itin atsargiai.

Paruoškite senąją ir naująją erdvę

Senųjų ir naujųjų patalpų paruošimas gali gerokai palengvinti persikraustymo procesą. Pasirūpinkite, kad visi keliai būtų laisvi ir kad dideli baldai tilptų pro duris. Perkraustymo metu apsaugokite grindis ir sienas nuo įbrėžimų ar įbrėžimų. Naujoje erdvėje turėkite grindų planą, kur turėtų būti sudėti dideli daiktai. Toks pasiruošimas sutaupo laiko ir pastangų persikraustymo dieną.

Aiškiai bendraukite su perkraustymo tarnyba

Labai svarbu gerai bendrauti su perkraustymo tarnyba. Pasidalykite savo inventoriaus sąrašu, aptarkite visus specialius reikalavimus ir patvirtinkite visas detales likus kelioms dienoms iki persikraustymo. Įsitikinkite, kad jie turi teisingus abiejų vietų adresus, kontaktinius numerius ir visą reikiamą informaciją apie įvažiavimą.

Supakuokite būtiniausių daiktų dėžę

Supakuokite būtiniausių daiktų dėžutę su daiktais, kurių prireiks iš karto atvykus į naująją vietą. Šioje dėžutėje gali būti tualeto reikmenys, drabužių keitimas, pagrindiniai virtuvės reikmenys, vaistai, svarbūs dokumentai ir įkrovikliai. Turėdami šiuos būtiniausius daiktus lengvai pasiekiamus, galėsite patogiau praleisti pirmąją naktį naujuose namuose.

Išlikite organizuoti persikraustymo dieną

Persikraustymo dieną būkite organizuoti ir ramūs. Turėkite po ranka inventoriaus sąrašo kopiją, kad pakraunant ir iškraunant daiktus galėtumėte juos pažymėti. Būkite pasirengę atsakyti į visus klausimus, kurių gali kilti perkraustytojams, ir prireikus duoti nurodymus.

Pasiruošimas persikraustymui su perkraustymo tarnyba neturi būti sunki užduotis. Pradėję iš anksto, palaikydami organizacinius ryšius ir veiksmingai bendraudami, galite užtikrinti sklandų persikėlimą į naujus namus ar biurą. Atminkite, kad svarbiausia, jog persikraustymas nekeltų streso, yra pasiruošimas.

Reklama