Kaip pasirinkti vasarines padangas?

Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Klausimas, kokios vasarinės padangos geriausiai tiks jums, nėra paprastas, todėl prieš renkantis, reikia susipažinti su padangų tipais ir savybėmis, kad galėtumėte pasirinkti geriausiai jūsų pageidavimus atitinkantį modelį.

Trys vasarinių padangų pasirinkimo etapai

1. Padangos dydis

Padangos dydį sudaro skersmuo, plotis ir aukštis.

Nurodomas padangos dydis, pvz: 175/65 R14

  • 175 – padangos plotis mm.;

  • 65 yra profilio aukščio ir pločio santykis. Šiuo atveju santykis yra 65 %;

  • R14 yra ratlankio skersmuo coliais.

2. Padangų specifikacijos

Dvi svarbiausios padangų charakteristikos, kurios netgi nurodomos padangos etiketėje, yra greičio indeksas ir apkrovos indeksas.

Apkrovos indeksas žymimas skaičiumi. Pavyzdžiui, padangos etiketėje „175/65 R14 82H“ nurodytas apkrovos indeksas yra 82.

Pasirinkti padangą su tinkamu apkrovos indeksu ypač svarbu, jei renkatės padangas furgonui ar sunkvežimiui. Jei norite rinktis vasarines padangas lengvajam automobiliui, laikykitės savo modeliui rekomenduojamo apkrovos indekso.

Mūsų pateiktame pavyzdyje 82 apkrovos indeksas reiškia, kad padanga gali gabenti ne daugiau kaip 475 kg. Perkant padangas internetu, yra pateiktos kiekvienos padangos apkrovos indekso reikšmės.

Greičio indeksas žymimas raide. „175/65 R14 82H“ žymėjime greičio indeksas yra H.

Tai didžiausias greitis, kurį gali pasiekti padanga.

Vėlgi, pažvelgus į etiketę, greičio indeksas "H" reiškia, kad didžiausias šios padangos greitis yra 210 km/h (žiūrėti internete pateiktas reikšmių lenteles).

Greičio indeksas tikriausiai yra svarbiausia savybė, nes jis yra visų padangos kokybės parametrų suma.

Kitaip tariant, greičio indeksas rodo, iki kokio didžiausio greičio visos padangos fizinės vertės (pavyzdžiui, atsparumas dilimui, akvaplanavimui, sukibimas su danga) išlieka pastovios. Atitinkamai kuo didesnis greičio indeksas, tuo aukštesnė padangos kokybė.

3. Protektoriaus tipas

Protektorius – tai padangos raštas, turintis didelę įtaką padangos naudojimo patogumui:

  • Simetriškas padangos raštas – tai toks raštas, kurio vidinė ir išorinė padangos pusės yra vienodos. Tokią padangą galima montuoti tiek vienoje, tiek kitoje automobilio pusėje;

  • Asimetrinis protektoriaus raštas atitinkamai turi skirtingas puses. Tai leidžia pasinaudoti abiejų pusių privalumais, pavyzdžiui, viena pusė geriau tinka sausam asfaltui, o kita – šlapiam;

  • Kryptinis protektoriaus raštas reikalingas geresniam stabilumui esant šlapiai kelio dangai – gumos įdubos padarytos taip, kad reikiama linkme nukreiptų vandenį;

  • Populiariausias protektoriaus tipas yra nekryptinis, nes tai ekonomiškiausias variantas. Šios padangos puikiai tinka įprastam važiavimui, nes užtikrina aukštą komforto lygį važiuojant bet kokio tipo keliais.

 

Reklama