PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2017 m. Gegužės 17 d. 13:57

Kaip sklandžiai parduoti būstą

Vilnius

Eva KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


3218

Susiruošėte parduoti butą ar kitą nekilnojamąjį turtą ir svarstote, ar verta kreiptis į brokerį. Nekilnojamojo turto (NT) specialistai teigia, kad pirmiausia reikia susidėlioti visus pliusus ir minusus, įvertinti savo galimybes ir nuspręsti, ar reikalinga pagalba parduodant NT, ar galite tai padaryti savarankiškai.

Jei esate išvykęs

Priežasčių, kodėl verta kreiptis į brokerį, yra įvairių. Viena jų - jeigu parduodate ar išnuomojate būstą Lietuvoje, o pats esate išvykęs gyventi į kitą šalį. Tuomet brokeris tampa reikalingu pagalbininku, kuris privilios potencialius pirkėjus, papasakos apie būstą ir pristatys jį kaip nuosavą, nes yra suinteresuotas parduoti. Žinoma, galima buto pardavimą patikėti ir savo giminaičiams, kurie, tikėtina, nepadidins būsto kainos keliais tūkstančiais eurų, tačiau vargu ar jie turės tiek pardavimo įgūdžių, kiek NT brokeris.

„Brokerio paslaugos pravers ir tuomet, jei neturite patirties parduodant nekilnojamąjį turtą. Nežinote, kaip veikia sistema, kada ir kokias sutartis reikia pasirašyti, kas turi įforminti preliminarią sutartį, kada ir kiek iš pirkėjo paimti rankpinigių. Patyręs brokeris žino visus niuansus ir padės jums nelikti apgautiems bei sutaupyti laiko”, – sako Ieva Basokė, vieno iš nekilnojamojo turto skelbimų portalo vadovė.

Pasirinkti tinkamą brokerį

Svarstant, rinktis brokerį ar būstą parduoti savarankiškai, reikia nepamiršti, kad brokeriai ne tik padeda susitvarkyti su dokumentų gausa, jie taip pat ieško potencialių pirkėjų, įkelia skelbimus į didžiausius nekilnojamojo turto portalus, kad skelbimą pamatytų kuo daugiau žmonių. Brokeriai, kaip ir kitų sričių ekspertai, turi savo klientų ratą, kurie galbūt kaip tik dabar ieško panašaus būsto, kokį jūs parduodate.

„Žinoma, brokeris nelygu brokeriui, todėl pasirenkant jį reikia atlikti namų darbus ir patikrinti informaciją. Pavyzdžiui, kokios vertės objektus pardavinėja brokeris. Jei norite parduoti trečdalį milijono eurų kainuojantį butą, o brokeris dažniausiai skelbia žemesnės klasės butus, t. y. iki 100–150 tūkst. eurų, tikėtina, kad jo klientai irgi negalės leisti sau pirkti brangaus būsto. Vadinasi, jam surasti jūsų būsto pirkėją bus gerokai sunkiau”, – sako I. Basokė.

Kaip parduoti savarankiškai?

Šiuo metu viename portale savarankiškai parduodama ar nuomojama apie 5 proc. butų. Pasak I. Basokės, parduodant butą savarankiškai, tikėtina, kad galite daugiau uždirbti ar leisti nusiderėti daugiau pinigų. Bet tai neabejotinai kainuos daugiau laiko.

„Jeigu turite daugiau laisvo laiko ir nusprendėte butą parduoti be brokerio pagalbos, labai svarbu parengti tinkamą skelbimo tekstą ir parinkti vizualiai patrauklias nuotraukas. Tikrai nepakaks parašyti, kad virtuvė sujungta su kambariu ar kad vonios plotas 10 kvadratinių metrų. Parduodamas ar nuomojamas objektas visuomet patrauks daugiau interesantų, jei bus išvardyti privalumai, pateikta kuo daugiau nuotraukų, detaliai atskleistas išplanavimas ir pan.”, – pasakoja nekilnojamojo turto pardavimo ekspertė.

Taigi, jei nesate pasiruošę skirti dalį savo laisvalaikio būstui parduoti, tuomet geriau kreiptis į brokerius. Jie dažniausiai žino, kaip tinkamai pristatyti butą, kokią informaciją pateikti ir kaip teisingai nufotografuoti objektą, kad būtų atskleisti jo privalumai.