Kaip natūraliai sustiprinti imunitetą: mitybos ir gyvensenos patarimai

Kaip natūraliai sustiprinti Imunitetą mitybos ir gyvensenos patarimai
Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Keičiantis metų laikams, ypač artėjant rudeniui bei pavasariui – gali nusilpti mūsų imuninė sistema. Peršalimai ir virusai įprastai užklumpa visai netikėtai, todėl tampa svarbu ieškoti būdų, kurie padėtų sustiprėti ir pasijusti geriau. Įdomu sužinoti daugiau? Šiame straipsnyje pateiksime keletą esminių patarimų, kurie gali padėti sustiprinti imuninę sistemą.

Tinkama mityba

Ne paslaptis, jog norint sustiprinti imuninę sistemą, vienas svarbiausių dalykų yra sveika ir subalansuota mityba. Specialistai rekomenduoja paįvairinti mitybos racioną, įtraukiant daugiau lapinių bei ankštinių daržovių, šviežių vaisių, riešutų, pilno grūdo produktų, liesos mėsos bei žuvies. Pavyzdžiui, žuvis turi omega-3 riebalų rūgščių, kurių mums dažnai trūksta. Taip pat verta paminėti, jog reikėtų vengti perdirbto maisto produktų, kiek įmanoma sumažinti cukraus kiekį, daugiau gaminti namuose ir nepamiršti gerti pakankamai vandens.

Fizinis aktyvumas

Reguliarus fizinis aktyvumas taip pat yra labai svarbus, norint sustiprinti imuninę sistemą. Sportas gerina kraujotaką, padeda organizmui atsikratyti toksinų, mažina stresą ir nerimą, kūnas fiziškai stiprėja. Nebūtina skubėti eiti į sporto salę – svarbiausia atrasti tokį judėjimo būdą, kuris jums labiausiai tiktų ir svarbiausia patiktų. Fizinio aktyvumo reikėtų bent valandą per dieną, tai gali būti mankšta, važinėjimas dviračiu, riedučiais, pasivaikščiojimas, bėgimas bei kiti aktyvūs užsiėmimai.

Dienos režimas

Tinkamas dienos režimas yra svarbus žmogaus sveikatai. Visų pirma, reikėtų susitvarkyti ėjimo miegoti laiką, nes kokybiškas miegas yra itin svarbus tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sveikatai. Taip pat svarbu turėti aiškų dienos planą, atrasti pakankamai laiko sau, hobiams ir kokybiškai pailsėti po ilgų dienos darbų. Tai svarbu padaryti dėl savo emocinės sveikatos, kuri taip pat turi įtakos bendrai savijautai.

Maisto papildai

Imuniteto stiprinimas priklauso nuo daugelio dalykų. Tačiau, jeigu organizmas yra per daug nusilpęs ar sunkiau pasisavina tam tikras maistines medžiagas, papildomai pastiprinti organizmą galima su maisto papildais. Tiesa, juos pasirinkti reikėtų atsižvelgiant į sveikatos būklę bei individualius poreikius.

Tikime, jog šie patarimai padės arba paskatins jus labiau pasirūpinti savo sveikata. Trūksta informacijos ar turite klausimų? Tokiu atveju verta pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju ar vaistininku, kurie mielai jums padės: suteiks naudingos informacijos ir pakonsultuos kokių priemonių imuninės sistemos stiprinimui reikėtų imtis konkrečiai jūsų atveju.

Reklama