PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Sausio 12 d. 11:47

Kaip laiptinė statybviete virto

Šiauliai

Be pabaigos. Praėjusių metų rugsėjį pradėtas laiptinės remontas vis dar nepabaigtas, o šiuo metu apskritai nevyksta. Gyventojai sako statybininkų nematę jau mėnesį laiko. Autorės nuotr.

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


25975

Šiauliuose Vilniaus gatvėje yra daugiabutis, o tame daugiabutyje – unikali laiptinė, kurios remontas trunka daugiau nei keturis mėnesius.


Foto galerija:

fullsizerender.jpg
fullsizerender-1.jpg
fullsizerender-2.jpg
fullsizerender-3.jpg


Statybininkai ir pirmininkas dingo kaip į vandenį

„Nei pradėta, nei pabaigta“, – taip laiptinės būklę apibūdina gyventoja Elytė. Jos ir kitų laiptinės gyventojų duris nuo tinko, dažų ir dulkių jau ne vieną mėnesį saugo permatoma plastikinė plėvelė. Nebaigtoje remontuoti laiptinėje išsukinėtos plastikinių langų rankenos, ištraukyti elektros jungikliai. „Šviesą baisu užsidegti – viskas ant laidų kybso“, – sako Elytės kaimynė Nijolė.

Praėjusių metų rugsėjį pradėtas laiptinės remontas užsitęsė, mat darbus statybininkai atlieka su neįprastai ilgomis pertraukomis. „Ateina kažkokie girtuoklėliai, pataško, pataško ir išeina. Mums nei išsivalyti, nei išsišluoti. Dabar tų statybininkų iš viso jau mėnuo laiko nematėme“, – skundžiasi Elytė.

Nijolė pasakoja bandžiusi su nepagaunamais statybininkais susitarti gražiuoju: ir į svečius kvietėsi, ir arbata vaišino. Nepadėjo. Porą dienų pasidarbavę, dingo kaip į vandenį. „Taip džiaugėmės, kad laiptinę remontuos – juk nuo sovietinių laikų niekas nedaryta. O dabar... Nežinome, kiek dar reikės laukti“, – apmaudą lieja Nijolė.

Iš daugiabučio namo bendrijos pirmininko gyventojai, kaip patys pasakoja, pagalbos nesulaukia. „Pirmininkas absoliučiai nieko nesako: nei kaip yra, nei kiek truks darbai. Prašėme, kad imtų naujus statybininkus, bet jis su mumis nebendrauja, ragelio nekelia“, – teigia Nijolė.

„Užkibo gyventojai ne ant to kabliuko“

Daugiabučio namo bendrijos pirmininkas aiškina su gyventojais ryšį palaikantis, tačiau neslepia: situacija sudėtinga.

„Meistrai problematiški. Gretimoje laiptinėje jie dar dirbo, daugiau mažiau padarė, nes gyventojai juos kontroliavo. O remontuojant šitą laiptinę, prasidėjo: tai susirgo, tai tas, tai anas. Iš gyventojų pusės irgi iniciatyvos nėra. Nebent tada, kai jau darosi tikrai blogai. Aš pats neturiu laiko atvažiuoti kiekvieną dieną, sėdėti šalia ir žiūrėti, kaip jie dirba, – sako pirmininkas ir priduria norėjęs pasitraukti iš užimamų pareigų. – Jau seniai sakiau gyventojams, kad rinktųsi naują pirmininką, nes nebeturiu tam laiko. Bet jie labai norėjo remontų, priprašė, kad dar likčiau. Žmonės iš gretimos laiptinės patys meistrus surado. Surado, kokius surado.“

Statybviete virtusios laiptinės remontas gyventojams, pasak pirmininko, turėtų kainuoti apie 2 300 Eur, darbus atlieka individualiai dirbantis asmuo, kuris samdosi pagalbininkus. „Jiems sumokėtas tik avansas, kad turėtų, už ką medžiagas pirkti. Likusią dalį gaus, kai darbai bus atlikti. Man ir pačiam keista, kad žmonės, darbų nepadarę, pinigų negavę, taip delsia. Gal tikrai turi sveikatos problemų“, – stebisi jis.

Gyventojų prašymai ieškoti naujų statybininkų pirmininkui kelia abejonių: „Avanso sumokėta nedaug – keli šimtai eurų. Bet vis tiek klausimas, ar bus lengva jį atgauti. Aišku, galima teistis, bet reikia turėti laiko po teismus vaikščioti. Tad bandau gražiuoju.“

Šiaulių apskrities ir miesto daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentas Liudas Ramanauskas sako, kad gražiuoju susitarti vargu ar pavyks: „Jeigu sumokėti tik keli šimtai eurų, aš palikčiau tuos pinigus ir garbė Dievui – eičiau ieškoti patikimų meistrų.“

Beje, L. Ramanauskas ragina pirmininką netylėti ir paviešinti gyventojus apgavusių meistrų duomenis. „Asociacijoje dalijamės žiniomis, pasitariame, ką samdyti, o ką geriau aplenkti iš tolo. Užkibo gyventojai ne ant to kabliuko“, – sako jis.

Laiptinės remontas: nė iš vietos be rekomendacijų ir griežtų sutarčių

Į keblią situaciją patekusiems laiptinės gyventojams pataria UAB „Šiaulių būstas“ vadovė Roma Janušonienė:

– Reikėtų pastebėti, kad laiptinės remontas, jeigu jį atlieka didelė statybų įmonė, kainuoja labai brangiai. Todėl gyventojai, taip pat ir mes ieško smulkių įmonių arba asmenų, dirbančių pagal verslo liudijimą.

„Šiaulių būstas“ bendradarbiauja tik su tais asmenimis, kurie turi rekomendacijų. Visuomet pasižiūrime jų darbų pavyzdžius, taip pat sudarome griežtas sutartis, parengtas pagal mūsų standartus. Sutartyje svarbu detalizuoti, kokie darbai bus atliekami, nes dažniausiai tėra įvardijama, kad tai – laiptinės remontas. Ką tai reiškia? Visiškai nieko – galima interpretuoti taip, kaip tik norisi. Reikia labai konkrečiai nurodyti visus etapus: paruošimas, glaistymas ir t. t. Tuomet, esant brokui, bus galima reikalauti darbą atlikti iš naujo.

Problemos prasideda tuomet, kai gyventojai nepasirašo sutarčių, atsiskaito „juodais pinigais“, patiki, kad kas nors laiptinę suremontuos labai pigiai.

Dar vienas niuansas: ne visada tie, kurie atlieka darbus, žino, ką daro. Laiptinės remontas – specifinė sritis, reikia patirties, žinių. Ypač jeigu remontas daromas šaltuoju laikotarpiu. Tuomet turi būti tam tikra metodika, tam tikros medžiagos – visai kitokios nei vasarą.

Minėtosios laiptinės gyventojams, jeigu turi su rangovais sutartį, siūlyčiau kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, tada – į teismą. Jeigu sutarties nėra, tuomet nieko nepadarysi, teks susitaikyti.

UAB „Šiaulių būstas“ mieste teikia profesionalias daugiabučių pastatų priežiūros paslaugas. Dėl laiptinių remonto gali kreiptis visų Šiaulių daugiabučių namų gyventojai.

siauliu-bustas.jpg

Tilžės g. 116, Šiauliai,

tel. 8 685 66 776, 8 700 55 966,

el. p. info@siauliubustas.lt.

www.siauliubustas.lt

Reklama