PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Lapkričio 28 d. 11:46

Kaip kovoti su negatyvu sau?

Vilnius

Ingrida PocciaŠaltinis: Etaplius.lt


21443

Pagrindinis "negatyvo sau“ šaltinis pats žmogus – jo mintys ir veiksmai. Dažniausiai negatyvą užsitraukia tie žmonės, kurie yra pernelyg savikritiški, jautrus ir labai įtarūs. Bloga asmens savitaiga sutrikdo ne tik fizinius žmogaus procesus, bet ir čakrų veiklą bei viso kūno energijos balansą. Sakykim žmogus nuolat kartoja „ aš negražus“, „man nesiseka“ , „aš nevykėlis“ ir t.t. Šitaip jis pamažu traukia save į ilgą ir gilią negatyvumo duobę.

Pirmajame „negatyvo sau“ etape nuolat kartojant negatyvias frazės yra perdengiami energetiniai kanalai, uždedami blokai ant pasąmones. Po kurio laiko žmogus pradeda pastebėti, jog blogėja jo sveikata, užvaldo depresijos būseną. Esmė ta, jog žmogui perdengiant energetinius kanalus, energija nebegali laisvai judėti. O tai toliau gilina negatyvumo duobę.

Antrajame „negatyvo sau“ etape, žmogus pradeda visus keikti. Visų pirma jis keikia išorinį pasaulį. Jis pradeda galvoti, kad viskas aplink jį yra negatyvu, visi kalti dėl jo nelaimių, nesėkmių, be to, visi šaiposi iš jo ir nesupranta, kaip jam blogai. Tuomet žmogus pradeda darytis piktas, ginčytis su kolegomis, draugais ir artimaisiais. Kitaip tariant, jis pradeda save izoliuoti nuo viso išorinio pasaulio. Sveikatos būklė blogėja dar labiau, nes blokuota energija negali tekėti ir dar labiau išbalansuoja žmogų. Žmonės, kurie ginčijosi su juo, prideda dar daugiau neigiamos energijos, nes po skandalo jį keikia ir peikia.

Taigi viskas, laiptelis po laiptelio ir rezultatas užtrauktas „negatyvas sau“. Šios rūšies negatyvas - "saviporčia" ar "savisglazas" yra ne mažiau naikinantis, nei bet koks kitas tamsiosios magijos ritualas.

Siekiant apsisaugoti nuo „negatyvumo sau“ reikia pradėti teigiamai galvoti:

1. Svarbiausiai blaiviai mąstykite, nenurašykite visas nesėkmes magijai, neva kažkas nori jums pakenkti. Jei autobusas pavėlavo – tai nereiškia, kad su jumis kovoja visas pasaulis. Jei sergate sloga – tai nereiškia, kad kažkas nori, kad jus mirtumėte. Jei kažkas vyksta ne taip kaip Jus norite - tai nereiškia, kad jums kažkas kenkia.

2. Neleiskite „bujoti“ negatyviom mintim, „nesirauskite“ savianalizėje. Ieškokite būdų kai nustatyti, kokios fobijos jus kamuoja, bei kaip atsikratyti tų baimių. Baimė – ši emocija gali perspėti apie artėjantį pavojų, leidžia sutelkti dėmesį į jo šaltinį, skatina ieškoti būdų išvengti grėsmės. Tačiau per didelė baimė gali signalizuoti apie išsivysčiusią fobiją.

Fobijos yra skirstomos: antrofobija (baimę nepažįstamų), socialinė fobija (baimė didelės minios), skoptofobija (baimės gėda) bei peirafobija (baimė viešai kalbėti). Atsiradęs noras išvengti žmonių bendruomenės yra radikaliausia forma, kitaip vadinama dar panikos sutrikimu.

Žmonės bijo būti sutraiškyti didelėje žmonių susibūrimo vietoje. Žmogus buna įsitikinęs, kad sveikata pablogėja nuo kontaktų su svetimais. Kodėl atsiranda baimė? Visų pirma tai žema savivertė, kritikos baimė, baimė kalbėti viešai, gėda prieš kitus. Nuo per nelyg didelių ir dažnai pasikartojančių baimių atsiranda panikos atakos. Panikos atakos gali rimtai sutrikdyti žmogaus įprastą gyvenimą, jo darbinę veiklą ir, netgi, asmeninius santykius su kitais žmonėmis. Apie panikos atakas ir kaip kovoti su jomis, esu paruošus atskirą straipsniuką.

Tai ką esu pastebėjus iš jau praktinės pusės, kad žmonės, kurie vaikystėje turėjo nlb gražių išgyvenimų, gyvenimo eigoje labiau linkę apsupti save negatyvu. Ypatingai tai liečia vyriškąją lytį, jei berniuko atžvilgiu smurtavo tėvas arba jei nebuvo teigiamo tėvo pavyzdžio namuose, tuomet toks vyras nesukuria socialinių įgūdžių adaptuotis visuomenėje ir likdamas už jos ribų, apsupa save "negatyvu sau" ir tuo pačiu maximaliai kaltina kitus dėl savo nesėkmių.

Aukščiau išvardinti požymiai yra antrinės raiškos, nes žmogaus nerimas nėra pagrindinė ir vienintelė problema. Svarbiausia, šiuo atveju reiktų kalbėti apie vidinį diskomfortą, kuris veda prie streso. Beje, tam tikrais atvejais žmogui kenčiant nuo šių baimių, jam pasireiškia ir kiti sutrikimai, tokie kaip piktos, įkyriomis mintys ar veiksmais, kurie suvokiami kaip savi, tačiau yra nemalonūs, beprasmiški ir varginantys. Tai trukdo susikaupti ties kitais darbais, žmogų kamuoja įkyrios abejonės. Turintis fobinių sutrikimų žmogus pradeda „savianalizę“ – pvz., skaičiuoti, arba kamuoja save nuolatinėmis mintimis apie gyvenimo prasmę.

3. Dar vienas niuansas. Išmeskite iš galvos tokias mintis, kaip pasaulis neteisingas jūsų atžvilgiu. Mintimis pasaulio nepasikeisite, tai yra lengviau jums prie jo prisitaikyti. Pagalvokite apie tuos, kuriems neproporcingai blogiau nei jums. Sakykim jus esate susirūpinęs dėl pinigų trūkumo naujam automobiliui, o kažkas tuo pačiu momentu miega alkanas ir basas po tiltu. Kyla klausimas, kuris iš judviejų gyvena neteisingumo pasaulyje?

4. Negalima sutelkti visą dėmesį tik į sveikatą. Bet kuris žmogus, serga gripu, peršalimo ligomis. Jūsų sveikata – yra jūsų psicho-emocinės būsenos atspindys. Bloga nuotaika – prasta sveikata, ir atvirkščiai . Daugiau optimizmo ir mažiau melancholijos gyvenime.

Mylėkite ir rūpinkitės savimi.

parengė astrologė - parapsichologė MEA REGULAS