PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Kovo 23 d. 15:34

Kaip išvengti plokščiapėdystės?

Šiauliai

Tracey Hocking nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


76873

Tiems, kurie dirba stovėdami, neretai atsiranda plokščiapėdystė.

Štai kaip galima sužinoti savo pėdos būklę. Patepkite padus riebiu kremu ir atsistokite ant švaraus popieriaus lapo. Gautame atspaude punktyru sujunkite labiausiai išsikišusius vidinio pėdos šono taškus viršuje ir apačioje. Tada suraskite punktyrinės linijos vidurį ir nubrėžkite skersai ištisinę liniją. Šią liniją padalykite į tris lygias dalis. Jeigu atspaudas sudaro vieną trečiąją šios linijos, pėda taisyklinga. Jeigu siekia iki pusės šios linijos, reikia rimtai susirūpinti ir kreiptis į ortopedą.

Jeigu atspaudas ir nerodo nukrypimų, profilaktiką verčiau pradėkite dabar, neatidėliodami rytdienai. Dirbantiesiems stovint nepatariama avėti batų plokščiais padais arba aukštais kulniukais. Avalynė turėtų būti storoka, minkštu padu, viršus geriau iš audinio. Pirštai ir kulnas turėtų būti atviri, kad praeitų oras.

Kiekvieną laisvą minutę pasėdėkite – duokite kojoms pailsėti. Nusiavę avalynę, sukryžiuokite pėdas, remkitės tik jų išoriniais šonais. Tokioje padėtyje keletą kartų pasikelkite ir pastovėkite apie 30–40 sekundžių. Pasikėlę ant pirštų, ženkite 6–8 mažus žingsnelius pirmyn atgal. Po to pavaikščiokite ant kulnų, tik nelenkite kelių. Neatitraukdami pėdų nuo grindų, kelkite kojų pirštus kuo aukščiau, tuomet rieskite, kilnodami popieriaus gniužulą, virvutę ar kitus daiktus. Lėtai atlikite tokį pratimą: stovėdami ant dešinės kojos, kaire koja pamažu ženkite atgal, ant jos perkeldami visą kūno svorį. Ta patį pakartokite su kita koja. Pasišokinėkite ant pirštų galų. Šokant į viršų, kelius ištieskite. Leidžiantis – sulenkite. Šokinėti galima tai viena, tai kita koja.

Plokščiapėdystės padeda išvengti vaikščiojimas basomis pliaže, ant žvirgždo – tai gerina kraujo apytaką. Atminkite, kad kraujas į kojas suplaukia kraujagyslėmis, kai dirba raumenys. Tad vien kojų pirštų judinimas jau padeda kraujotakai. Ją skatina ir vaikščiojimas arba bent mindžikavimas vietoje.

„Etaplius“ informacija