PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mama kalba2021 m. Birželio 21 d. 16:07

Kaip išsirinkti tinkamą avalynę mažiesiems?

Lietuva

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


179316

Vasaros pievos kvepia gėlėmis, žemuogėmis ir nuotykiais. Tačiau, kokie gi nuotykiai be patogių ir gražių basučių? Vienas svarbiausių dalykų vasarai – išsirinkti tinkamą avalynę tiek sau, tiek mažiesiems nuotykių ieškotojams.


Foto galerija:

60d08beb854fc.jpg
60d08becd93ce.jpg

Renkantis avalynę, visuomet pasiteisina, kuomet išsirenkame kokybę ir patogumą. Mano nuomone, patogūs batai gali viską. Nors patogių ir tinkamų greičiausiai net nepastebėsi avint, tačiau jei su jais kažkas ne taip – sužinosi labai greitai. Dėl to, svarbiausia pasirinkti teisingus batus vaikams, ypač mažiesiems, kol pėda dar tik formuojasi. O renkantis batus el. parduotuvėje sveikatine.lt  esu tikra, kad įsigysiu ortopedų-traumatologų reikalavimus atitinkančią avalynę.

Kokia yra teisinga avalynė mažiesiems ir kodėl to reikia?

Vaikiškus batus reikia rinktis itin atsakingai. Visi vaikai gimsta pilnapadžiais ir tik augant formuojasi pėdos skliautukas. Pastarasis vidutiniškai susiformuoja iki 3-4 m., tačiau tam ypač svarbu tinkama avalynė iki šio amžiaus ir vėliau, kad pilnapadystė neatsinaujintų. Tam taip pat svarbu ir vaikų aktymumas.

“Sveikatinės” vadovė Rasa Sikevičienė pataria, į kokius kriterijus atkreipti dėmesį renkantis teisingą avalynę mažiesiems:

Bato dydis. Tėvai, norėdami sutaupyti renkasi gerokai didesnius batus. Tačiau, kad pėda teisingai formuotųsi vaikui apsiovus batus jie turi būti ne daugiau kaip 1 cm didesni.

Vidpadis. Visi vaikai gimsta pilnapadžiais ir tik vėliau, vidutiniškai iki 3-4 m. susiformuoja pėdos skliautukas. Batukai geriau būtų, kad turėtų išilginio skliauto atramą - supinatorių, kuris padėtų taisyklingai formuotis pėdai.

Bato užkulnis. Labai svarbu, kad jis būtų tvirtas ir aukštesnis, kad vaiko pėda tvirtai įsistatytų.

Vidinės siūlės. Kad batukai netrintų, ypač kulno - vidinė dalis turi būti teisingai susiūta, t.y. čia negali būti siūlių.

Medžiagos. Itin svarbu, kad vaikiški batai būtų pagaminti iš natūralių ir sertifikuotų medžiagų (odos, tekstilės ir kt.). Taip užrikrinsite, kad avalynė bus pralaidi orui ir komfortiška.

Be visa to, tikrai kiekviena mama žino, kad jos vaikas yra unikalus ir nepakartojamas. Tiesa? Tačiau ar susimąstėte, kad vaiko pėda taip pat yra unikali? Todėl nerekomenduojama rinktis jau kitų vaikų nešiotos avalynės. Nesvarbu, ar juos nešiojo broliai, sesės, kiti giminaičiai, draugai ar visai nepažįstami žmonės.

Be to, gydytojai ortopedai rekomenduoja, kad vasaros metu mažieji basi palakstytų ant nelygaus paviršiaus: pievos, smėlio ar kitų natūralių paviršių. Tokiu būdu pėduose esantys taškai būtų dirginami ir yra nauda ne tik kojoms, bet ir visam organizmui. Tuo tarpu viduje, kur paviršius lygus, visais metų laikais rekomenduojama dėvėti avalynę: mažiesiems puikiai tinka basutės viduje, tačiau ne guminė avalynė ar paprastos šlepetės.

Ne veltui yra posakis: skūpus moka du kartus. Tiesa ta, kad daug veiksmingiau yra investuoti į profilaktiką ir išsirinkti gal šiek tiek brangesnius, tačiau tikrai kokybiškus batus mergaitėms ir berniukams. Jau esant kažkokioms išsivysčiusioms bėdoms, gydymas gali būti daug sudėtingesnis. Todėl linkiu visiems išrinkti tinkamus batus jau patiems mažiausiems.

Remiamas turinys