Kaip išsirinkti nuostabų žiedą perkant internetu?

Kaip išsirinkti nuostabų žiedą perkant internetu?
Vilnius
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2020-ieji metai apvertė aukštyn kojom daugelio gyvenimus. Pasikeitė pomėgiai, kasdienybė, darbo principai ir žinoma apsipirkimo būdai. Net ir didžiausi internetinės prekybos skeptikai buvo priversti į kasdieninius įpročius pasižiūrėti kitaip.

Pavyzdžiui aš niekuomet internetu nepirkdavau džinsų, nes juk nėra kaip pasimatuoti, viskas priklauso nuo modelio, nuo gamintojo dydžių lentelės ir t.t. Bet atėjus didesniems apribojimams teko išbandyti ir džinsų pirkimą. Ir nežinau, ar tai buvo naujokės sėkmė ar iš tikrųjų gerai išsistudijavau patarimus, kaip išsirinkti tinkamą prekės dydį – pataikiau su pirkiniu iš pirmo karto. Geriausia yra tai, jog pirkimui internetu galioja viena iš palankiausių gražinimo taisyklių – nepriklausomai nuo prekės tipo, galite persigalvoję jas grąžinti per 14 d.d. Svarbu, kad prekė liktų su originaliomis pakuotėmis ir nebūtų jokių naudojimo žymių. Sakysite kaip džinai susiję su aukso žiedais? Pirkimas internetu – tapo vienintele išeitimi ir juvelyrinių dirbinių sektoriuje, tad taip pat kaip su drabužiais, čia svarbiausia tik tinkamai išsirinkti. Pateiksime patarimų kaip tai padaryti, kad grąžinimo tikimybė būtų kuo mažesnė, o pirkinys džiugintų ne vienerius metus.

Pirmas žingsnis – dizainas

Pirmiausia nuspręskite, kokie žiedai jus džiugintų ilgiausiai. Jei renkatės vestuvinius žiedus, modelius turėtumėte apžiūrėti abu su būsimu sutuoktiniu ir įsivertinti, koks žiedų dizainas yra priimtinas abiems. Tiesa, norint, kad žiedai būtų mieli širdžiai kuo ilgiau, stenkitės per daug nesivaikyti madų ir neieškokite įmantrybių. Kuo auksiniai žiedai yra arčiau klasikos – tuo ilgiau jie išlaikys savo vizualinę vertę ir net praėjus dešimčiai ar dvidešimčiai metų – nebus būtinybės juos keisti naujais. Vieni iš klasikinių modelių lyderių vis dar išlieka lygaus paviršiaus, skirtingo pločio, tradiciniai geltonojo ar balto aukso žiedai. Tokius nešiodavo mūsų tėvai, netgi seneliai ir tikrai labai dažnai tokius renkasi ir šiuolaikinis jaunimas. Puikus pasirinkimas gali būti klasikinis žiedas su briliantu.

Populiaru rinktis baltojo ir geltonojo aukso kombinacijas. Tokie žiedai atrodo išskirtinai, jų dizainas traukia akį ir tikrai dvelkia prabanga. Neretai moteriški auksiniai žiedai papildomai yra dekoruojami brangakmeniais taip dar labiau pabrėžiant jų grožį. Auksinių žiedų įvairovė tikrai didelė ir kiekvienas gali išsirinkti jam priimtiną puošmeną, vis dėlto turėkite mintyje, kad kuo žiedas turi daugiau detalių (išraižymų, papuošimų, susukimų), tuo sudėtingiau esant poreikiui keisti jo dydį. O perkant internetu, būtent tinkamas dydis yra vienas iš svarbiausių aspektų.

Kaip pamatuoti auksinio žiedo dydį?

Kaip žinoti, kokio dydžio žiedą pirkti? Tai vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų. Taip buvo ir prieš visus šalyje įsigaliojusius apribojimus, nes ši informacija aktuali tiek vestuviniams, tiek sužadėtuvių žiedams. Vienas iš paprasčiausių būdų – pamatuoti turimo žiedo skersmenį liniuote. Gautas skaičius milimetrais ir bus žiedo dydis. Tiesa, įdomus faktas yra tas, kad daugiausia moterims skirtų sužadėtuvių žiedų yra parduodama 16,5 dydžio, o vestuvinių – 17. Jei žiedas perkamas kaip staigmena – tuomet ši statistika tikrai gali būti aktuali.

Ką daryti jei iki šiol žiedų nenešiojate? Reikėtų popieriaus juostelę apsukti aplink tą piršto vietą, kur bus nešiojamas žiedas ir pasižymėti, kurioje vietoje juostelės kraštai susikerta. Išmatavę išmatuotą juostelės ilgį padalinkite iš 3,14 (π) ir taip gausite reikiamo žiedo skersmenį, t.y. dydį. Visus matavimus atlikite milimetrais. Turėkite mintyje, jog apvalinimas vyksta taip: 16-16.3 reiškia 16 dydį, 16.4-16.5 – 16.5 dydį. Kilus abejonei dėl žiedo dydžio, visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su pardavimų atstovais. Nors karantino laikotarpiu pardavimo salonai nedirba, konsultantai atsakinėja į iškilusius klausimus tiek telefonu, tiek elektroniniais bendravimo būdais – el.laiškais ir gyvais pokalbiais tiesiogiai internetinėje svetainėje.

Ar didelė kaina nulemia žiedo kokybę?

Pradėję rinktis auksinius žiedus pastebėsite, jog kainų skirtumai gali būti tikrai labai dideli. Vienas auksinis žiedas gali kainuoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų ar net tūkstančių eurų. Kalbant apie pačius pigiausius žiedus, verta žinoti, jog jie gaminami auksą pučiant, tai reiškia jog jie yra tuščiaviduriai. Tokie žiedai lengviau braižosi ir lūžta, tad ilgalaikiam nešiojimui nėra rekomenduojami, nors savo paskirtį ceremonijos metu gali atlikti. Tokių žiedų svoris nebus didesnis nei 4-8 g. Antroji kategorija – pilnaviduriai raudono ar geltono aukso klasikiniai žiedai. Jie gali būti ir lygiu paviršiumi, ir turėti dailių raižinių. Tiesa tokie žiedai jau kainuos šiek tiek virš 100 eurų ir svers nuo 12 iki 16 g. Itin rekomenduojama atkreipti dėmesį ar žiedai turi komforto zoną ir ar lygiai yra nulieti. Pasitaiko atvejų, kai dėl nevienodų žiedo kraštų jį tampa nepatogu nešioti kasdien. Tokiais atvejais žiedai gali kainuoti pigiau, bet teks papildomai sumokėti juvelyrui už jų patobulinimus.

Kalbant apie tauriuosius metalus, verta žinoti, jog kaina gali priklausyti ir nuo prabos. Praba – tai grynojo aukso dalių skaičius lydinyje. Auksiniai žiedai gali būti gaminami iš 585 arba 750 prabos aukso, kas atitinkamai reiškia 58,8 ir 75% grynojo aukso dalies. Kuo praba didesnė, tuo žiedas patvaresnis ir žinoma brangesnis (tiek pardavimo kaina, tiek išliekamąja verte). Be to, žiedams gaminti kartais yra derinami skirtingų spalvų aukso lydiniai. Visiems žinomas yra geltonasis auksas ir ši spalva, atrodytų yra ilgametė šio metalo simbolika. Raudonasis auksas – tai aukso ir vario mišinys. Raudonojo aukso žiedai gali būti šiek tiek patvaresni nei įprasti geltoni. Prabangiausiu auksu yra laikomas baltasis. Dažniausiai jį sudaro geltonasis auksas ir paladis. Šį junginį padengus vertingiausiu metalu rodžiu, gaunamas itin į sidabrą panašios spalvos lydinys, kuris nekeičia savo spalvos, nerūdija, nesioksiduoja ir net gi yra atsparesnis įbrėžimams. Dar gi teigiama, jog kuo didesnė aukso gaminių praba, tuo minėta spalva bus ryškesnė.

Žinant šiuos faktus tampa aišku, kad aukso žiedų kaina priklauso nuo daugelio faktorių, ypatingai nuo pasirinkto aukso lydinio, jo svorio ir gamybos būdo. Be to jau minėjome ankščiau, jog taip pat lieka didelis dizainų pasirinkimas ir kuo kolekcija yra įspūdingesnė, naujesnė ar pats žiedų kūrėjas labiau žinomas visuomenėje, tuo ir žiedų kaina yra didesnė. O jei dar pridėsime brangakmenius? Jei svarstote apie itin prabangų žiedą, paminėsime, jog 2018 m. Paris Hilton piršlybų metu buvo įteiktas vienas brangiausių visų laikų sužadėtuvių žiedų – juvelyro Maiklo Gryno (angl. Michael Greene) sukurtas žiedas su 20-ties karatų deimantais. Šio žiedo kaina siekė 1 751 300 Eurų. Šiek tiek pigesnis, bet grožiu – įspūdingas gali būti ir raudono aukso žiedas su smaragdu.


 

 

Ar verta žiedus pirkti internetu?

Pasikeitus gyvenimo sąlygoms, tenka prie jų prisitaikyti. Visi esame apriboti, nepaisant mūsų didelių, gražių planų ir idėjų. Artėjantis pavasaris primena, jog prasidės dar vienas vestuvių sezonas, o gal šventė numatyta dar ankščiau? Arba žinote, jog atėjo metas pakviesti savo širdies damą keliauti į šeimyninį gyvenimą ir pasipiršti? Šiais moderniais laikais internetu galima įsigyti praktiškai bet ką. Ne išimtis ir vestuviniai auksiniai žiedai. Turbūt pastebėjote, jog pasiūla tikrai didelė ir galimybę išrinkti širdžiai mielus vestuvinius ar sužadėtuvių žiedus turi kiekvienas. Šiame straipsnyje pateikėme keletą esminių detalių, į kurias verta atkreipti dėmesį, renkantis žiedus internetu. Tai tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tuo labiau, kad visuomet yra galimybė pasitarti su konsultantais, o esant poreikiui žiedus apkeisti. Netikęs dydis, kitaip nei kompiuterio ekrane atrodantis dizainas ar atspalvis – niekas neturėtų jūsų stabdyti, jei norite įsigyti proginius žiedus nuotoliniu būdu. Juk niekas nesame tikras, kiek ilgai dar teks laukti įprasto gyvenimo ritmo.

Remiamas turinys