Kaip išsirinkti geriausią svetainės stalą savo namams

Kaip išsirinkti geriausią svetainės stalą savo namams
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Svetainė yra labiausiai socialinė erdvė jūsų namuose, todėl svarbu ją tinkamai įrengti. Renkantis naują svetainės stalą reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.

Geras stalas turėtų būti vizualiai patrauklus ir jame turėtų būti pakankamai vietos knygoms, žurnalams, stalo žaidimams ir padėkliukams laikyti. Jis taip pat turėtų būti patogus įvairaus ūgio žmonėms, daugelis standartinių valgomojo stalų neatitiks jūsų šeimos poreikių, nes suaugusiesiems tikriausiai reikės sėdėti sulenkus kelius bent 90 laipsnių kampu. Geriausi svetainės stalai turi paslėptus laikymo skyrius žurnalams ar laikraščiams, be to, juose yra prailginimai, kuriuose prireikus gali tilpti papildomi svečiai. Nesvarbu, ar turite nedidelį butą, ar didelį namą, kalbant apie svetainės staliukus, yra daug praktiškų pasirinkimų.
 
Aukštis
Svarbiausias aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis svetainės stalą, yra aukštis. Stalas turėtų būti tokio aukščio, kad tiktų daugumai jūsų namiškių, o stalo kojos – ne aukštesnės nei kelių lygyje. Dažniausiai tai pasiekiama naudojant reguliuojamo aukščio stalą, kavos staliuką su pakeliamomis kojomis. Jei renkatės standartinį stalą, ieškokite tokio, kurio aukštis yra mažesnis nei vidutinis stalas, t. y. maždaug 70-90 centimetrų aukščio. Ieškodami stalo vaikams, būtinai rinkitės žemą stalą trumpomis kojomis. Jei perkate žurnalinį staliuką, turėkite omenyje, kad žurnaliniai staliukai skirti naudoti tik dekoratyviniais tikslais ir nėra patogūs ilgesniam laikui.
 
Erdvė
Svetainės staliuko dydis priklausys nuo to, kiek žmonių norėsite, kad prie jo tilptų. Standartinis valgomojo stalas yra maždaug 1.8 metrų ilgio, o tai reiškia, kad prie jo gali patogiai sėdėti iki šešių žmonių. Jei norite, kad prie stalo tilptų daugiau žmonių, arba jei turite vaikų, kurie naudosis stalu, galbūt norėsite pagalvoti apie didesnį stalą. Yra daug ilgų valgomojo stalų, prie kurių gali sėdėti iki 8-10 žmonių. Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis stalą, yra jūsų kambaryje esanti erdvė. Įsitikinkite, kad stalas nebus per didelis jūsų kambariui. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kiek vietos turite sandėliuke. Jei stalą laikysite garaže arba rūsyje, jums reikės pakankamai vietos, kad jis tilptų ten.
 
Pritaikymas
Prieš pirkdami stalą, atsižvelkite į savo baldų dizainą ir kitas svetainės sudedamąsias dalis. Jei jūsų svetainė labai formali, joje daug tradicinių baldų, gali būti nepraktiška pirkti modernaus stiliaus stalą. Jei jūsų svetainėje vyrauja kaimiška tematika, tikriausiai galėsite išsiversti su daugumos stilių stalais. Jei stalą perkate internetu, paieškokite stalo nuotraukų skirtinguose kambarių dizainuose. Tai gali padėti nustatyti, ar stalas derės prie esamų baldų.
 
Medžiagos
Ilgaamžiškiausios stalo medžiagos yra medis, metalas ir aukštos kokybės plastikas. Mediniai stalai yra labai tvirti, tačiau jie taip pat būna labai sunkūs, o tai gali būti problema, jei stalą reikia dažnai perkelti. Jei perkate medinį stalą, būtinai rinkitės tokį, kuris yra atsparus vandeniui, nes tai padės ilgiau išlaikyti gerą jo būklę. Kai kurie namų savininkai renkasi stalo medžiagas, kurias lengviau valyti, pavyzdžiui, laminatą arba plastiką. Laminato stalai yra labai patvarūs ir gali atlaikyti intensyvų naudojimą. Tačiau šiuos stalus gali būti sunku išvalyti, be to, jie nėra tokie pat estetiški kaip mediniai ar metaliniai stalai. Plastikinius stalus labai lengva valyti, tačiau jie nėra tokie patvarūs kaip mediniai ar laminuoti.
 
Sandėliavimas
Rinkdamiesi svetainės stalą, ieškokite tokio, kuris turėtų išskleidimo funkciją, kad prireikus susodinti svečius, nekiltų sąmyšio, o kuomet nereikia papildomų vietų, suskleidus jį galėtumėte naudoti kaip kavos staliuką. Jei turite vaikų ar naminių gyvūnų, galbūt norėsite rinktis stalą su stalčiumi, kad galėtumėte laikyti stalo žaidimus ir žaislus, o paviršius išliktų švarus. Jei turite daug knygų, žurnalų ar laikraščių, kuriuos norite laikyti, ieškokite stalo su atviromis lentynomis ar stalčiais. Jei turite labai nedaug vietos daiktams laikyti, galbūt norėsite apsvarstyti mažesnio stalo įsigyjimą, kad jis neužimtų tiek daug vietos. 
 
Jūsų svetainės stalas turėtų būti stilingas baldas, derantis prie likusio interjero. Nors svarbu rasti puikiai atrodantį stalą, ne mažiau svarbu įsitikinti, kad jis yra funkcionalus. Renkantis stalą svarbu atsižvelgti į tai, kiek erdvės turite kambaryje ir kiek žmonių norite, kad būtų galima patogiai susodinti. El. parduotuvėje Balduperlai.lt radę tinkamo dydžio ir reikiamų funkcijų stalą, įsitikinkite, kad tinkamai juo rūpinatės, kad jis tarnautų ilgus metus.