Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Gabrielė PastaukaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Dulkių siurblys nėra vieno žmogaus išradimas, bet kad ir kokia paini būtų jo istorija, aišku viena – tada, kai šis prietaisas atsirado beveik kiekvienos šeimos namuose, dulkėms buvo paskelbtas visuotinis karas. Laimėsite jį triuškinamai ar pasitenkinsite paliaubomis, priklauso nuo to, kokį dulkių siurblį išsirinksite.
Iš pirmo žvilgsnio tai padaryti neatrodo sudėtinga. Jei senasis dulkių siurblys jums tarnavo kone pusę gyvenimo, nustebsite, kaip toli yra pažengusi šio nepakeičiamo buities prietaiso technologija ir išvaizda.
Jeigu anksčiau griozdišką dulkių siurblį tekdavo slėpti sandėliuke, dabar jis gali būti toks kompaktiškas, kad lengvai tilps po lova, arba tokio patrauklaus dizaino, kad nebadys akių, stovėdamas kambario kampe. Be to, jei kadaise dulkių siurblys tiko vien kilimams švarinti, dabar jis valo įvairius paviršius – net plyteles.
Du zuikiai vienu siurbliu
Renkantis dulkių siurblį, visų pirma, reikėtų pagalvoti apie jo atliekamas funkcijas. Tiksliau, pasvarstyti: jums reikia plaunančio ar tiesiog įprasto, sauso valymo principu veikiančio dulkių siurblio.
Didžiausias plaunančio dulkių siurblio privalumas yra tas, kad jis vienu metu atlieka tris darbus: ne tik surenka dulkes nuo parketo, laminato, kilimų, bet ir išplauna šiuos paviršius bei išdžiovina. Taip sutaupoma daug laiko, nes prieš grindų plovimą nebereikia jų nusiurbti ar nušluoti, ir tik po to plauti. Viskas atliekama vienu metu. Be to, tokiu dulkių siurbliu galima susiurbti išsiliejusius skysčius. Reikia pabrėžti, kad tokiu siurbliu plaunamos grindys visą laiką valomos švariu vandeniu, o ne purvina šluoste, kuri tik stumdo nešvarumus pirmyn ir atgal.
Prižiūrėti plaunantį dulkių siurblį paprasta ir patogu. Beje, jeigu norite įveikti sunkias dėmes arba iškvepinti namus pavasariškais aromatais, į talpyklą galite įpilti specialių priemonių.
Maišeliniam siurbliui – maišelių atsargos
Tie, kurie ketina rinktis sauso valymo būdu veikiančius dulkių siurblius, turėtų žinoti, kad jie skirstomi į du tipus: maišelinius ir cikloninius.
Maišelinių dulkių siurblių korpusuose yra įtaisyti popieriniai, plastikiniai arba medžiaginiai maišeliai. Kai jie prisipildo dulkių, maišelius reikia ištuštinti arba pakeisti naujais.
Jeigu esate alergiški, dulkių siurblio su daugkartinio naudojimo maišeliu įsigyti nerekomenduojama. Juos tuštindami, garantuotai būsite apsupti dulkių debesies. Be to, maišelio turinys gali netyčia išbyrėti ant ką tik išsiurbto kilimo – tuomet darbą teks pradėti iš naujo. Tokiu atveju verčiau rinkitės dulkių siurblius su plastikiniais vienkartiniais maišeliais, kuriuose dulkės suspaudžiamos į gniutulą.
Tiesa, teks neužmiršti pasirūpinti tokių maišelių atsargomis, o tai pareikalaus ne tik laiko, bet ir investicijų. Dar didesnis trūkumas: pilnėjant maišeliui, dulkių siurblio įsiurbimo galia kinta, o tiksliau – mažėja.
Taip nenutinka sauso ir šlapio valymo dulkių siurbliams su vandens filtru. Beje, jie puikiai tinka alergiją turintiems žmonėms, mat filtruose nusėda dulkės. Kai jos nekyla į orą, namuose jaučiamas gaivos ir švaros pojūtis.
Cikloniniai siurbliai – jokių maišelių!
Maišeliniai dulkių siurbliai turi ir dar vieną alternatyvą – cikloninius prietaisus, kurių veikimo principas yra grįstas oro cirkuliacija, t. y., sūkurinio oro srauto galia atskiria dulkes, įkalina jas filtre ir skaidriame konteineryje. Pastarasis neretai būna vizualiai įkomponuotas į siurblio dizainą, todėl galite matyti, kada yra užsipildęs. Tuomet tereikia jį išimti ir iškratyti.
Šiuos dulkių siurblius lengva prižiūrėti, jais naudotis, o jų įsiurbimo galia yra pastovi.
Kaip išsirinkti dulkių siurblį?Įsigyjant dulkių siurblį, derėtų atkreipti dėmesį į laido ilgį, rankeną, antgalį. Nors iš pradžių tai ir gali atrodyti nesvarbios smulkmenos, jos labai palengvins valymo procesą.
Patartina, kad dulkių siurblio laido ilgis būtų ne trumpesnis nei 6 metrai. Jeigu namai itin erdvūs, galite rinktis prietaisą su dar ilgesniu laidu arba apskritai be laido – įkraunamą elementais.
Rankena turėtų būti patogi, reguliuojama, kad siurbliu galėtų naudotis visi šeimos nariai. Beje, dabar itin populiarūs vertikalūs siurbliai, kurie yra mobilus ir manevringi.
Manevringas turėtų būti ir dulkių siurblio antgalis – juk juo reikės pasiekti pačias atokiausias ir mažiausias namų kerteles.
Pokyčiai. Jei senasis dulkių siurblys jums tarnavo kone pusę gyvenimo, nustebsite, kaip toli yra pažengusi šio nepakeičiamo buities prietaiso technologija ir išvaizda.