Kaip išrinkti tinkamą dviratį savo vaikui?

Kaip išrinkti tinkamą dviratį savo vaikui?
Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Dviratis – tai bene kiekvieno vaiko pirmoji transporto priemonė, kuri ne tik visą likusį gyvenimą asocijuojasi su vaikyste, bet taip pat ir puiki organizmo fizinio lavinimo priemonė. Dviračio pedalų mynimas dviračiu ypatingai stiprina širdį, gerina kraujotaką, lavina ištvermę. Tačiau tam, kad pasivažinėjimas dviračiu dar teiktų ir džiaugsmo, reikia ją ir tinkamai pasirinkti. Štai keletas dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį prieš įsigyjant vaikišką dviratį:

Patikimas gamintojas. Paprastai dauguma pirkėjų pernelyg nesidomi vaikiškų dviračių gamintojo produkcija bei ją išbandžiusių klientų atsiliepimais. Jie labiau atkreipia dėmesį į dviračio kainą ir šalį, kurioje jis buvo pagamintas. Tai nėra teisingas požiūris. Tai veikiau gestas, padedantis nuraminti mintis, kurios verčia kvestionuoti prekės kokybę ir ilgaamžiškumą. Visgi, vos pora paspaudimų ir internete galite surasti visą jums rūpimą informaciją bei įsitikinti vaikiškų dviračių gamintojo patikimumu. O kartais, galbūt, priešingai – pagalvoti dukart prieš įsigyjant. Užtruksite bent keliolika kartų trumpiau, nei spręsdami iškilusias problemas ar pildydami reikiamas formas prekei grąžinti ir pan.

Ratų dydis. Tai – vienas svarbiausių aspektų renkant dviratį savo vaikui. Vaikiško dviračio ratai turi būti parenkami pagal vaiko ūgį ir / arba amžių. Paprastai 85-100 cm ūgio vaikams rekomenduojami dviračiai su 12 colių ratais. 95-110 ūgio vaikams patariama rinktis ne mažesnius nei14 colių dydžio ratus turintį dviratį. Atitinkamai 110-120 cm ūgio vaikui geriausiai tinkamas dviratis su 16 colių ratais, 120-135 cm ūgio berniukui arba mergaitei tiks dviratis turintis 20 colių dydžio ratus. O vaikui, kuris siekia 135-145 cm ūgį galima parinkti ir dviratę transporto priemonę su dar didesniais – 24 colių ratais. Reikia pastebėti, kad kuo didesnio skersmens yra dviračio ratai, tuo geriau jis rieda ir pastangų pasiekti norimą greitį prireikia mažiau.

Rėmo aukštis. Neretai ieškantieji dviračio vaikui yra suinteresuoti nupirkti tokį, kuris galėtų tarnauti ne vienerius metus. Todėl yra linkę įsigyti tokį, kuris būtų kiek didesniais ratais nei rekomenduojami tokio amžiaus vaikams. Tačiau ratų skersmuo ne vienintelis dalykas, kurį renkantis dviratį reikėtų parinkti pagal jo naudotojo ūgį ir amžių. Svarbu ir atidžiai parinkti dviračio rėmo aukštį, įsitikinti, kad vaikas gali patogiai ant jo atsisėsti. Nors vaikai ir greitai auga, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį į rekomendacijas. Jos sukurtos ne tik patogumo, bet ir vaikų saugumo sumetimais.

Saugumas. Tai dar vienas svarbus aspektas, kurio nederėtų pamiršti renkant dviratį vaikui. Svarbu suprasti, kad vaikas ne visuomet geba numatyti galimas vieno ar kito veiksmo pasekmes, ne visuomet gali operatyviai sureaguoti pastebėjęs kliūtį ir kt. Todėl svarbu pasirūpinti priemonėmis, kurios padarytų vaiko dviratį kuo labiau matomą kitų eismo dalyvių ir pėsčiųjų. Tai padės išvengti nelaimingų atsitikimų, o tai reiškia, kad ir galimų nubrozdinimų ar kitų sužeidimų. Todėl svarbu pasirūpinti atšvaitais, tamsoje mirksinčiais žibintais ir kitais reikalingais priedais.

Dizainas. Galima nesunkiai atkreipti dėmesį, kad dviračiai berniukams arba mergaitėms yra įvairiausio dizaino. Nuo subtilaus retro stiliaus dviračių iki ryškiomis spalvomis ir populiarių animacinių filmukų herojais išmargintųjų. Jeigu jau turite išsirinkę patikimą dviračių gamintoją, kurio gaminių specifikacijos jus tenkina, suteikite vaikui galimybę pasirinkti norimą dizainą. Patartina leisti rinktis iš 2-3 variantų. Tokiu būdu vaikas jausis vertinamas, o svarbiausia – pats išsirinkęs savo pirmąją dviratę priemonę! Todėl galimai ją labiau vertins ir tausos nei tą, kuri jam buvo išrinkta.

Remiamas turinys