Kaip įsirengti lietaus nuvedimo sistemą?

Kaip įsirengti lietaus nuvedimo sistemą?
Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Lietaus nuvedimo sistema yra būtina, norint, kad namas liktų nepažeistas drėgmės ir saugus daugelį metų. Ši sistema padeda saugiai pašalinti kritulius nuo namo, apsaugant jo stogą, fasadą ir pamatą. Juk didelis drėgmės kiekis, nuolat krentantis ant išorinių pastato sienų, lėtai, bet užtikrintai gali sukelti jų sunaikinimą. Tačiau drenažo sistema atlieka ir dekoratyvinę funkciją.

Kaip viena iš išorės elementų, ji turėtų harmoningai derėti prie bendro pastato dizaino, platų pasirinkimą rasite Bausa.lt. Tačiau norint pasirinkti gerą lietaus nuvedimo sistemą, būtina atsižvelgti į daugybę kriterijų.

Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis latakus, yra medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Tradiciškai latakų sistemos buvo gaminamos iš metalo, tačiau rinkoje atsiradus nebrangioms ir šiuolaikiškoms žaliavoms situacija kardinaliai pasikeitė. Žymiai daugiau vartotojų renkasi praktiškumą ir įperkamumą, kurie įkūnija plastikinių latakų sistemas.

Iš plieno pagaminta lietaus nuvedimo sistema

Drenažo sistemos elementai pagaminti iš cinkuoto plieno, kuris, siekiant apsaugoti nuo korozijos ir tausoti aplinką, iš abiejų pusių padengti polimeru. Tokia sistema patikimai apsaugo namą nuo vandens, nepaklūsta temperatūrų svyravimams, smarkių liūčių metu ir sningant gali lengvai atlaikyti jų svorį. Tačiau, atsižvelgiant į atsparumą mechaniniams pažeidimams, čia plieniniai vamzdžiai neprilygsta plastikinėms sistemos, nes bet koks pažeidimas, net ir įbrėžimas, bus daug labiau pastebimas. Tačiau tinkamai ir nuolat prižiūrint, tokie latakai gali tarnauti iki 50 metų, nepakeisdami dažymo kokybės ir papuošdami namus savo išvaizda.

Iš metalo pagaminta lietaus nuvedimo sistema

Nepaisant skepticizmo, profesionalūs statybininkai tvirtina, kad plastikinės latakų sistemos savo savybėmis nėra prastesnės. Jie pagaminti iš polivinilchlorido (PVC). Ši medžiaga yra plastikinė, lengvai susidoroja su temperatūros diapazonu nuo -50 iki +60 laipsnių, nerūdija, nesioksiduoja. Taip pat plastikas yra atsparesnis cheminiam poveikiui, pavyzdžiui, daug geriau susidoroja su cheminėmis medžiagomis ar sūriu vandeniu.

Ar verta tai daryti patiems?

Pastato aukštų skaičius įtakoja lietvamzdžių ilgį, reikalingų vandeniui nubėgti nuo stogo į žemę. Tokiu atveju turite gebėti ne tik gerai sumontuoti, bet svarbiausia ir apskaičiuoti, kiek kokių detalių jums reikės šiai sistemai įrengti. Tad jei jums tai atrodo iššūkis, patikimesnis sprendimas – kreiptis į įmonę, kuriai galėtumėte patikėti savo naujos latakų sistemos įrengimą.

Reklama