Kaip įdėti gerą automobilio pardavimo skelbimą?

Lietuva
Vytenis Malevskis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Planuojate parduoti savo automobilį? Jei taip, vadinasi talpinsite skelbimą su parduodamu automobiliu į vieną ar kitą skelbimų portalą. Tačiau ar žinote, kaip tai padaryti tinkamai? Kai supratau, kad tai aktuali tema vairuotojams, nusprendžiau surasti tinkamą skelbimo pavyzdį viename iš automobilių skelbimų portalų. Kaip manote, ar lengvai tokį pavyzdį radau? Tikrai ne. Teko peržiūrėti ne vieną šimtą skelbimų, kol radau tokį, kuris pasirodė tinkamas.

Pirmas žingsnis – geros, kokybiškos nuotraukos. Tikiu, kad šiomis dienomis jau niekam nekyla klausimas, kuo fotografuoti – praktiškai visi turi išmaniuosius telefonus. Aišku, ne visi jie fotografuoja puikiai. Bet pasirinkus tinkamą dieną ir apšvietimą viskas bus gerai. Fotografuokite dienos metu, kad būtų šviesu. Jeigu šviečia saulė, fotografuokite taip, kad ji šviestų jums į nugarą. Jokiu būdų nefotografuokite atsisukę į saulę. Jokiu būdu nefotografuokite per lietų ar prietemoje. Nerekomenduoju pridėti “super” efektų ar filtrų. Geriau tiesiog minimaliai padailinkite nuotraukas taip, kad jose išryškėtų automobilis. Tam galite panaudoti nemokamas retušavimo programas. Be abejo, fotografuojant automobilis privalo būti švariai nuplautas, išsiurbtas ir išvalytas, nublizginti langai.

Pasirinkite tinkamą aplinką. Savam kieme prie ūkinio pastato ar prekybos centro aikštelėje prie dar tūkstančio automobilių daromos nuotraukos netinka. Aplinką derinkite prie automobilio spalvos. Jeigu automobilis sidabrinės, pilkos, auksinės spalvos, tuomet jis tikrai puikiai atrodo ryškioje aplinkoje, tarkim tarp žaliuojančių medžių ar kitokiame gamtos kampelyje, kur yra žalumos. Galbūt prie kokio nors ryškaus pastato sienos. Tačiau jeigu toks automobilis fotografuojamas betoninėje miesto aplinkoje, jis tiesiog susilieja su aplinka ir fotografijos atrodo nekaip. Visai kitaip miesto aplinkoje atrodo ryškių spalvų automobiliai, čia jie išryškėja pilkame miesto fone. Tad aplinką reikėtų pasirinkti pagal automobilį ir jo spalvą.

Fotografuokite automobilį iš visų pusių, kad potencialiam pirkėjui vaizdas būtų kuo aiškesnis. Nuotraukose negali būti jokių gyvūnų ir žmonių. Geriausia, kad ir kitų automobilių nuotraukose nesimatytų. Padarykite ne vieną, bet bent jau 2-3 interjero nuotraukas, juk vairuotojas sėdi viduje, tad žmogui svarbu, koks čia vaizdas. Vidus, kaip jau minėjau, privalo būti švariai išsiurbtas ir išvalytas, jokių asmeninių daiktų, paliktų automobilyje, nuotraukose neturėtų matytis. Taip pat nepamirškite nufotografuoti variklio skyrių, bei bagažinę. Jeigu automobilis turi kosmetinių defektų, nufotografuokite juos iš arti ir parodykite skelbime. Tai leis jums sutaupyti tiek savo, tiek galimų pirkėjų laiko, nes iškart bus matoma reali situacija.

Turite geras nuotraukas. Galima dėti skelbimą. Pasirinkite į kurį portalą ar portalus norite dėti skelbimą. Visus automobilio duomenis į reikalingus laukelius surašykite tiksliai. Jeigu kažko nežinote, pasiimkite dokumentus, pasitikslinkite ir tuomet pildykite. Kai tiksliai užpildote visus laukelius, įkeliate savo nuotraukas (beje, pagrindinė nuotrauka turi būti išorės, o ne vidaus), tuomet lieka komentarai. Čia galite laisva forma aprašyti savo automobilį, jo privalumus, trūkumus ir t.t. Patariu išsamiai užpildyti šį laukelį. Aprašykite didžiausius automobilio privalumus, remonto darbus, kokius atlikote eksploatuodami šį automobilį, taip pat parašykite konkrečius defektus, kokius turi jūsų parduodamas automobilis. Baikim tas nesąmones su nuslepiamais defektais. Matydamas sąžiningai parašytą tekstą, žmogus supras, kad pardavėjas nieko neslepia. O skelbimas, kuriama aiškiai parašyta esama situacija, visuomet sulauks dėmesio ir susidomėjimo. Dėl kainos – nuoširdžiai siūlau rašyti adekvačią ir automobilio būklę atitinkančią kainą. Galite „užmesti“ šimtą ar du šimtus eurų deryboms. Bet tikrai neperspauskite manydami, kad jūs gudresnis už kitus ir padarysite metų pardavimą. Atminkite, kad tikslas yra automobilį parduoti, o ne pardavinėti. Na ir galiausiai labai svarbus dalykas - viską rašykite taisyklinga lietuvių kalba su visomis nosinėmis ir varnelėmis.

Viskas! Spaudžiate talpinimo mygtuką ir laukiate skambučių.

Tinkamų nuotraukų pavyzdys:

Netinkamų nuotraukų pavyzdys: