Kaip atskirti tikrą meilę nuo destruktyvių santykių

dissapointed-beautiful-brunette-girl-quarrel-with-her-boyfriend_176420-9069
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šeima ir namai

Santykiai ne visada bus tobuli, o kai kurių problemų gali kilti net ir pačiose darniausiose porose, kur tarp partnerių viešpatauja reali meilė. Tačiau jeigu jūsų poroje esama visų ar daugumos žemiau išvardytų disharmonijos požymių, tai jau gali būti signalas, kad santykiams reikia pokyčių arba netgi laikas juos nutraukti.

Sveiki ir neharmoningi santykiai skiriasi vieni nuo kitų keliais požymiais. Štai keletas iš jų:

Abipusė pagarba ir palaikymas

Tikroje meilėje partneriai gerbia ir palaiko vienas kitą, siekdami savo gyvenimo tikslų ir svajonių išsipildymo. Neharmoninguose santykiuose labai daug kritikos, pažeminimų ir nėra palaikymo.

Sąžiningumas ir pasitikėjimas

Sveikuose santykiuose sutuoktiniai yra sąžiningi vienas kitam ir gali vienas kitu pasitikėti. Neharmoningi santykiai dažnai generuoja melą, apgaulę ir nepasitikėjimą.

Laimingos akimirkos ir teigiamos emocijos

Jeigu partneriai patiria tikrą meilę, jie jaučia laimę ir džiaugsmą, kuriuos jie vienas kitam kelia, patiria daug teigiamų emocijų. Neharmoninguose santykiuose daug negatyvių emocijų, įtampos, netgi partnerio baimės.

Bendravimas

Sveikuose santykiuose partneriai atviri bendravimui ir pasiruošę išklausyti vienas kitą, jų bendravimas grindžiamas tarpusavio supratimu ir pagarba. Neharmoninguose santykiuose trūksta bendravimo, labai daug tarpusavio nesupratimo, konfliktų.

Lygybė

Mylintys partneriai laiko vienas kitą lygiaverčiais ir gerbia vienas kito teises bei nuomones. Neharmoninguose santykiuose vienas partneris dažnai dominuoja kito atžvilgiu.

Apsisprendimas

Harmoninguose santykiuose partneriai leidžia vienas kitam likti savimi ir nesistengia vienas kito keisti. Neharmoninguose santykiuose partneriai reikalauja, kad kitas asmuo pasikeistų.

Ilgalaikė perspektyva

Tikra meilė pagrįsta ilgalaikių santykių troškimu, o neharmoningi santykiai gali būti trumpalaikiai ir nepastovūs.

Be to, svarbu suprasti, kad meilė neturi pavirsti skausmu ir kančia. Jeigu santykiai kelia skausmą, kančias ar pažeidžia asmenines ribas ir teises, tai nėra sveiki santykiai, net jeigu juose esantys žmonės vienas kitą myli.

Apskritai, tikrąją meilę ir neharmoningus santykius galite atpažinti atkreipdami dėmesį visų pirma į tai, kaip jaučiatės šiuose santykiuose ir kaip jie veikia jūsų fizinę ir emocinę sveikatą. Jeigu santykiuose esama džiaugsmo, pagarbos, palaikymo ir sveikatos, tai gali būti tikros meilės ženklas. Jei santykiai atneša skausmą, nepasitikėjimą, kritiką ir pablogina jūsų fizinę bei emocinę būseną, tai gali būti disharmonijos požymis.

Šeima ir namai