Kaip atrodo lietuvių svajonių virtuvė?

Kaip atrodo lietuvių svajonių virtuvė?
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Nors lietuvius vadina konkrečiais žmonėmis, tačiau ir konkretūs žmonėms mėgsta svajoti. Retas lietuvis nėra pasvajojęs apie nuosavą namą, didelį sodą, aplink kojas besisukiojantį augintinį ir ant sūpynių besisupančius vaikus. O tą vaizdą būtinai lydi kvapas: gal prie tvoros sudygusių lietuviškų mėtų, gal kieme ant iešmo besisukančių šašlykų, o gal iš virtuvėje kepamų blynų, pjaustomų obuolių ar verdamos uogienės.

Svajonė lydima kvapo – labiau tikra.  Ir dažnam lietuviui tas kvapas – jo mėgstamo maisto patiekalo kvapas. Todėl mūsų tautiečiams  virtuvė yra ypatingos svarbos patalpa - saugumo ir bendrystės buveinė, ar net, galima būtų sakyti, neatskiriama laimingos šeimos įvaizdžio dalis. Nors virtuvė iš tiesų yra tam tikro šeimininkų charakterio ir individualumo atspindys, didesnė lietuvių dalis svajoja taip pat:  virtuvę nori matyti didelę, šviesią ir gerai įrengtą. Tautiečiai nori, kad ji būtų kaip erdvė, kurioje kiekviena detalė turėtų didelę reikšmę ir viskas kartu būtų subtiliai sujungta į nepriekaištingą visumą. Eksperimentuoti, atrasti ir išbandyti – tampa vis labiau įprastu reiškiniu. Nors ir išlikdami konservatyvūs patiekalų klausimu, mūsų tautiečiai vis labiau drąsėja rinkdamiesi virtuvės baldus, techniką ir reikmenis. Remontuoti  ar perplanuoti virtuvę  - tai ilgai trunkantis procesas, tad dažniausiai  renkamės atnaujinti reikmenis ir bent taip priartėti prie svajonės išsipildymo.  Ši parduotuvė jums padės išsirinkti pačius reikalingiausius ir jūsų  tobulai virtuvei tobuliausiai tinkančius virtuvės reikmenis. 

Ar virtuvės atnaujinimui būtina didelė pinigų suma?

Dėl medžiagų ir darbo sąnaudų virtuvė yra viena iš brangiausių namų zonų, tad ne veltui vyrauja nuomonė, kad, jei  planuoji atnaujinti virtuvę, tai turi turėti  pasitaupęs solidžią pinigų sumelę.  Bet tai netiesa. Tikrai yra galimas ir nebrangus virtuvės pertvarkymas. Ypač tais atvejais, kai turima virtuvė visiškai priimtina, tik šiek tiek pasenusi, nusibodusi ar ankšta. Strategiškai ir kūrybiškai pasirūpinus, galima ją padaryti ir funkcionalesne, ir labiau įkvepiančia. Juk iš tiesų nusibosta ne pati virtuvė, o tiesiog randasi vietų ar daiktų, kuriuos norėtume  pakeisti: gal tai nebemadinga gremėzdiška spintelė, gal atsibodusios spalvos puodai, o   gal tiesiog netinkamas apšvietimas.  Neretai pakanka tiesiog atkurti tvarką ir įsigyti naujus virtuvės įrankius  – ir virtuvė vėl ima džiuginti.

Apšvietimo atnaujinimas

Kas nori gaminti maistą prietemoje arba su receptų knyga nuolat lakstyti prie lango? Juk taip galima ir vietoj druskos įberti cukraus. Tad tikrai neprašausite pro šalį, jei virtuvėje atkurti tvarką pradėsite nuo apšvietimo atnaujinimo. Svarbu nepamiršti, kad bendras apšvietimas apšviečia visą erdvę, išsklaido šešėlius ir neprivalo būti labai galingas. Stipresnis apšvietimas reikalingas prie darbo zonų. Tad ten galima pritaisyti sieninį  nebrangų, bet modernų šviestuvą. Geriausia rinktis kryptinį. Tokio šviestuvo privalumai net trys: galima nukreipti šviesą į norimą pusę, jis lengvai pritvirtinamas prie  bet kurios spintelės  ir, svarbiausia, atrodo  šiuolaikiškai. 

Vizualus erdvės praplėtimas

Stiklas ir veidrodis – tai du nepamainomi elementai, norint vizualiai padidinti erdvę. Visi esame įpratę veidrodžius kabinti koridoriuje ir vonioje, tačiau jie puikiai tinka ir virtuvėje.  Panaudoję veidrodžių mozaikas, kurios gali būti tvirtinamos tiesiog jas priklijuojant  dvipusės lipnios juostos pagalba, galite papuošti norimą virtuvės sienos kampelį, atnaujinti nusidėvėjusias spintelės duris ar net išskirtiniu padaryti šaldytuvą. Veidrodžių paviršiuose žaidžianti šviesa suteiks spindesio ir šviesumo. Jei nenorite veidrodžių kaip dekoro elementų, pakaks ir krištolo ar perregimo stiklo indų, sidabrinio padėklo, stiklinės pjaustymo lentos  bei blizgaus veidrodinio paviršius puodų. Parinkę jiems tinkama vietą taip, kad atsispindėtų saulės spinduliai, vizualiai padidinsite erdvę. Taip pat nepamirškite, kad perkrauta patalpa visada atrodo maža ir ankšta, tad gal kai kurių daiktų verta atsisakyti, o kai kuriems rasti vietą spintelėje, o ne ant jos.

Smulkios virtuvės technikos atnaujinimas

Ne tik kiekvieno lietuvio, bet ir kiekvieno žmogaus svajonių virtuvė – virtuvė, kurioje lengva gaminti. Ir visai nesvarbu, ar esame tie, kurie mėgsta gaminti, ar tie kurie gamina iš reikalo – visi mes svajojame apie skanius, sveikus greitai pagaminamus patiekalus. Ir čia nepamainomas pagalbininkas – smulki buitinė technika, kad ir pradedant nuo plakiklio ir baigiant daugiafunkciniu puodu. Gamintojai neriasi iš kailio šiuos prietaisus tobulindami, tad tikrai visada pravartu pasidomėti naujausiomis tendencijomis ir atsinaujinti.   

Reklama