PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Gruodžio 20 d. 20:41

Kaip atpažinti narcizą kituose ir savyje?

Šiauliai

Kues1 nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


111205

Svaiginančiai kvepiančios gėlės – narcizai – žydi pavasarį. Narciziškos asmenybės – visus metus. Tiesa, tai daro užstodamos saulę kitiems. Pasitikrinkite, ar aplink jus nekvepia narcizais, o gal šis kompleksas nesvetimas jums patiems?

1. Yra pokalbio bamba

Narcizai be proto mėgsta kalbėti apie save ir tam randa progų pačiose netikėčiausiose ir netgi netinkamiausiose situacijose. Jie sugeba meistriškai nukreipti istorijos tėkmę į save. Po pokalbio su jais apima keistas jausmas – atrodo, išsipasakojai, kartu praleidai nemažai laiko, bet tavo išgyvenimai, mintys taip ir liko neatliepti.

2. Nori užvaldyti pasaulį

Narcizai mėgsta pareiškimus, vertus raudono kilimo. Pavyzdžiui, planuoja užkariauti Holivudą arba pasaulį. Patologiniai narcizai iš tiesų tiki, kad tai įmanoma, likusieji, mažiau nutolę nuo realybės, taip stengiasi atkreipti kitų žmonių dėmesį. Beje, jeigu po metų kitų pasiteirausite narcizo, kodėl jo grandiozinis sumanymas neišdegė, nesitikėkite prisipažinimo, kad nepasisekė. Užvaldyti pasaulį narcizui veikiausiai buvo per mažas iššūkis.

3. Būna neištikimi

Nors santykiai su narcizu ir taip nėra lengvi, dažniausiai juos dar lydi neištikimybė. Turėdami keletą partnerių iš karto, narcizai manosi įrodę sau ir kitiems, kokie geidžiami ir patrauklūs yra. Tad neapgaudinėkite savęs ir neeikvokite tuščiai laiko: vieno žmogaus meilės narcizui niekuomet neužteks, jam reikia minios, kuri žavėtųsi, geistų ir garbintų.

4. Yra linkę į verbalinę agresiją

Narcizai visuomet teisūs – kaipgi kitaip? Iš čia kyla poreikis ginčytis ir savo tiesą įrodyti, pasitelkus įvairias verbalines priemones: pakeltą toną, keiksmus. Įtempto ginčo metu narcizą atskirsite ne tik iš aršaus bendravimo – dažnai jo argumentuose pritrūksta logikos, jis klaidžioja nuo vienos temos prie kitos, kraudamas vis daugiau priekaištų. Visa tai tam, kad išsekintų jus ir gautų, ko nori – pergalę.

5. Neturi tikrų draugų

Iš pradžių su narciziška asmenybe įdomu. Aplinkinius žavi narcizo pasitikėjimas savimi, o liguistą norą kontroliuoti ir valdyti dažnas sumaišo su išmintimi, įgimtu teisumo jausmu. Praėjus porai mėnesių, ima aiškėti tikroji asmenybė, kuri manipuliuoja, bet kokia kaina įrodinėja savo tiesas, sekina troškimu būti dėmesio centre. Daugelis žmonių neiškentę pasitraukia. Dėl to narcizams sunku užmegzti ilgalaikius santykius bei draugystes, žmonės aplink juos nuolatos keičiasi.

6. Išsiduoda žvilgsniu

Bendraudami su narcizu, dažnai išvysite jį linkčiojant ar murmant pritarimą išduodančius žodelius. Tačiau visa tai labai nedera prie į tolį įsmeigto, migloto žvilgsnio. Taip yra todėl, kad narcizai beveik nesiklauso, ką jūs kalbate. Jie tiesiog laukia tinkamos progos, kada galės perimti pokalbio vadeles.

7. Turi dievaitį

Nors ir labai savimi domisi bei žavisi, paprastai kiekvienas narcizas turi žmogų, kuris jam atrodo tobulas, į kurį nori lygiuotis. Dažniausiai toks dievaitis atsiranda dar vaikystėje, kai būsimieji narcizai jaučiasi apleisti, nemylimi. O dievaitis šypsosi, apsuptas artimųjų, draugų, gražių daiktų. Vaikiška logika sako: jeigu tapsiu panašus į jį, ir aš būsiu mylimas. Štai čia ir slypi iškreiptos meilės sau bei kitiems užuomazgos.

„Etaplius“ informacija