Kailinių žvėrelių augintojai prašys prezidento vetuoti verslą draudžiančias pataisas

20190918_144422
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Sniegė Balčiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seimui šią savaitę uždraudus kailinių žvėrelių fermas nuo 2027 metų, šių gyvūnų augintojai žada prašyti prezidento Gitano Nausėdos pataisas vetuoti.

„Kreipsimės į prezidentą“, ­­– BNS penktadienį teigė Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša po asociacijos narių pasitarimo dėl Seimo sprendimo. 

„Turi būti dokumentas su argumentais, kad jeigu prezidentą jie įtikins, jis juos ir galėtų naudoti kaip argumentus savo sprendimui“, – pridūrė jis. 

Č. Tallat-Kelpša sakė, kad kreipimosi tekstas bus parengtas iki pirmadienio. 

„Be abejo ginsime savo interesą. Neprašysime, kad pasirašytų. O kaip bus argumentai sudėlioti, net pats nežinau dar. Turi juristai per savaitgalį paruošti, kad pirmadienį kažkas būtų. Be abejo, pasakysime, kad kompensacijos nėra mūsų tikslas. Mūsų tikslas – darbas. Bet jeigu mums uždrausta dirbti, kompensacijos turi būti. Nenorime pasipinigauti“, – BNS kalbėjo Č. Tallat-Kelpša

Žvėrelių fermas valdančių įmonių asociacijos vadovas pripažįsta, kad sektoriaus įmonės dabar dirba nuostolingai dėl ekonomikos sunkmečio. 

„Dirbame tam, kad sulauktume gerų laikų, o jeigu tie laikai nebeateis, kaip sako, kad niekas neperka, nebeįdomu kailiai, tada mes bankrutuosime ir nieko neprašysime, nei pagalbos, nei kompensacijų. Susitaikysime su tuo“, – sakė jis. 

Jeigu prezidentas pataisas pasirašytų, kailinių žvėrelių fermų draudimas įsigalios nuo 2027-ųjų, o 2024-2026 metais bus pereinamasis laikotarpis, kai verslininkai galės uždaryti fermas ir gauti kompensacijas: pirmais metais išmoka sieks 3 eurus už gyvūną, antrais – 2 eurus, o paskutiniais metais – 1 eurą.

Valstybė taip pat kompensuos išeitines išmokas darbuotojams bei padengs statinių nugriovimą, įrangos sunaikinimą, atliekų sutvarkymą. Jau uždarytos fermos į tokias kompensacijas negalės pretenduoti, jas gautų tik tos įmonės, kurios veiks įstatymo priėmimo metu. 

Lengvatines paskolas turinčioms įmonėms kompensacijos už pasitraukimą būtų išmokamos tik grąžinus paskolas.