PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Gegužės 2 d. 14:31

Kai širdis sujungia draugystė

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


36367

2018 m. balandžio 30 d. Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje prasidėjo tautinių mažumų finansuojamo projekto „Kai širdis sujungia draugystė“ veiklos.

Tai 2017 m. vykdyto projekto „Iš širdies į širdį“ tęsinys. Pirmajame projekte „Iš širdies į širdį“ dalyvavo Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos, Lietuvos Lenkų sąjungos Visagino miesto skyriaus sekmadieninės mokyklos bei Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai.

Užsimezgė graži draugystė: mokiniai praplėtė tarpkultūrinę pasaulėžiūrą, plėtojo socialinius įgūdžius, mokytojai tobulino profesines kompetencijas, dalijosi gerąja patirtimi. Šiais metais tęstinio projekto „Kai širdis sujungia draugystė“ partnerių gretas papildė Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos ir Visagino miesto ukrainiečių sekmadieninės mokyklos mokiniai.
Projektas startavo renginiu „Tautų kultūrų pynė“. Mokiniai susipažino su lietuvių, lenkų, rusų ir ukrainiečių liaudies dainomis ir šokiais, aptarė, kas jungia šalia mūsų gyvenančias tautas. Vėliau „Gerosios vilties“ progimnazijos 8 c klasės mokinės vedė svečiams edukacinį užsiėmimą „Senieji slavų žaislai“. Mokiniai pasigamino po lėlę-varpelį, kuri simbolizuoja gėrį ir sveikatą, į namus neša tik geras žinias. Taip pat svečiams buvo organizuotas žygis po Visagino miestą. 8 a ir 8 b klasės mokiniai parengė užduotis, kurių metu projekto partneriai turėjo rasti svarbius miesto objektus, išsiaiškinti jų atsiradimo istoriją.

Po smagaus pasibuvimo mūsų mieste visų projekto dalyvių laukė išvyka po Zarasų krašto apylinkes, ekspedicija į Pirmojo pasaulinio karo vokiečių įtvirtinimus, esančius Turmanto seniūnijoje. Esame labai dėkingi Turmanto seniūnui Stanislovui Stankevičiui, kuris sutiko mums papasakoti apie to meto įvykius, skyrė savo laiką ir pats aprodė bunkerius, šovinių saugyklos liekanas. Ekspedicijos dalyviams gilų įspūdį paliko bunkerių metro storio sienos su šaudymo angomis, kurios išsilaikė nuo 1915 m. iki šių dienų, teko pamatyti dalį vokiečių kalba išlikusių užrašų. Žinoma, mokinius sužavėjo ir ilgaamžio Stelmužės ąžuolo stiprybė, ir Zaraso ežero panorama, atsiverianti nuo apžvalgos rato, ir Zarasų muziejaus eksponatų gausa.

Tikimės, kad projekto metu mokiniai tyrinėdami Lietuvos šimtmečio istorijos, aktualius dabarties socialinius, pilietinius ir kitus klausimus, problemas ir įvykius, atskleis, kaip suvokia tautos vertybes, demokratinę valstybę, moralumo nuostatų svarbą politinėje bendruomenėje.