Kai kur šalies keliuose – plikledis: kelininkai įspėja rinktis saugų greitį

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Automobilių kelių direkcija praneša, kad Šiaurės rytų Lietuvoje bei Pakruojo ir Kėdainių rajonuose pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis slidžios dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio.

„Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai, tačiau vairuotojų prašome rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį ir atkreipti dėmesį į pavojingus kelių ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, t. y. sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidžius važiuojant per tiltus ir viadukus“, – įspėja kelininkai.

Pranešama, kad likusioje šalies dalyje pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos drėgnos arba sausos, tik vakarinėje šalies dalyje šlapios.

Kelininkai įspėja, kad mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai daugelyje rajonų taip pat išlieka provėžoti, slidūs, daug kur padengti pažliugusio ar prispausto sniego sluoksniu.

Šalyje be žymesnių kritulių. Oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, pajūryje iki 3 laipsnių šilumos.

Įspėjama, kad plikledis vietomis eismo sąlygas sunkins ir dieną.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną vietomis nedideli krituliai. Kai kur plikledis, galima silpna lijundra. Vėjas pietvakarių, 7–12 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.