PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Vasario 14 d. 14:48

Kada geriausia į dienotvarkę įtraukti seksą

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


71983

Sakoma, kad laimingi laiko neskaičiuoja. O mokslininkai ir medikai tvirtina, kad gyvenimas pagal laikrodį gali mus padaryti sveikesnius ir laimingesnius. Kokia turėtų būti ideali žmogaus dienotvarkė?

7.22 val. Žadintuvas

Suaugusiam žmogui patariama kiekvieną naktį miegoti ne mažiau nei 7–8 valandas. Vestminsterio universiteto mokslininkai atliko eksperimentą ir pastebėjo, kad žmonės, kurie keliasi nuo 5.22 iki 7.21 val., patiria didesnį stresą, nes jų organizmas pagamina daugiau streso hormono – kortizolio. Remdamiesi tyrimo rezultatais mokslininkai siūlo žmonėms keltis ne anksčiau kaip 7.21 val. Taip išvengsite infarkto grėsmės, kurią sukelia didelis kortizolio kiekis.

7.30 val. Geriausias laikas mylėtis

Atsipalaidavęs ir pailsėjęs organizmas labiausiai pasiruošęs mylėtis. Sekso terapeutė Suzie Hayman sako: „Išsimiegojusio žmogaus kūnas jautresnis ir greičiau bei stipriau susijaudina seksualiai.“ Italijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad moterys dažniau pajunta orgazmą mylėdamosi ryte, o ne vakare.

8.10 val. Pusryčiai

Australijos mokslininkų tyrimas parodė, kad geriausia pusryčiauti praėjus valandai po atsikėlimo. Tuo metu žmogaus apetitas didžiausias, nes skrandis jau „pabudęs“.

9 val. Laikas sudėtingiausiai dienos užduočiai

Budriausi ir aktyviausi būname pirmas dvi valandas po atsikėlimo. Tuo įsitikino Niujorko miego sutrikimų centras, kuris atliko daugybę eksperimentų. Tyrimai parodė, kad pirmosiomis dienos valandomis mūsų kraujyje padidėja cukraus kiekis, todėl turime daugiau energijos ir esame pasiruošę darbui.

10.30 val. Užkandis

Jau jausitės išalkę ir būsite išnaudoję pusryčių suteiktą energiją. Užkąskite nedaug. Geriausiai tinka vaisiai.

13.30 val. Pietų metas

Tokiu metu virškinimas veikia aktyviausiai, todėl visas suvalgytas maistas bus gerai pasisavintas. Svarbu nevalgyti per daug, kad nepadidėtų cukraus kiekis kraujyje.

14.16 val. Arbatos pertraukėlė

Tyrimas parodė, kad dauguma britų arbata mėgaujasi būtent 14.16 val. Tyrime dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių, kurie sakė, kad tokiu metu arbatą geria, nes jiems stinga jėgų ir noro dirbti. Šią valandą galima pasimėgauti ir kavos puodeliu, bet tegu jis būna paskutinis, nes kofeinas išsilaiko mūsų organizme net iki 12 valandų ir gali sutrikdyti miegą.

16.00 val. Užkandis

Pats laikas šiek tiek užkąsti. Dietologai pataria suvalgyti indelį natūralaus jogurto.

17.00 val. Laikas mankštai

Kalifornijos mokslininkai teigia, kad 17 valanda vakaro pats geriausias laikas mankštai. Šiuo metu žmogaus organizme būna daugiausia streso hormono, kuriuos padėtų įveikti fiziniai pratimai.

19.00 val. Laikas vyno taurei

Jei mėgstate pasimėgauti vyno taure, dabar pats metas. Vakare visos organizmo funkcijos vyksta daug lėčiau, todėl vyną organizmas pasisavina taip pat lėčiau.

19.30 val. Vakarienė

Jei valgysite vakarienę pakankamai vėlai, bet rinksitės nekaloringą maistą, nepersivalgysite ir prieš miegą nebeišalksite. Iki miego dar likę pakankamai laiko, todėl suvartotas kalorijas spėsite sunaudoti.

22 val. Laikas praustis

Jums reikia atsipalaiduoti, kad galėtumėte užmigti. Išlipus iš dušo, jūsų kūno temperatūra atvės ir vos tik atsigulę į lovą apsnūsite.

23 val. Laikas miegoti

Dušas leido jums atsipalaiduoti ir organizme sumažėjo kortizolio. Visada eikite miegoti tą pačią valandą. Prieš miegą venkite ryškios šviesos, nes ji neleidžia gamintis melatoninui – miego hormonui.

Šaltinis: Thesun.co.uk

alfalt-logo-skaidrus.png