PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Liepos 31 d. 16:01

Kad senjorai netaptų nusikaltimų aukomis

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


93301

Liepos mėnesį Raseinių ir Pakruojo rajono policijos komisariatų bendruomenės pareigūnės ir policijos rėmėjai didelį dėmesį skyrė senjorams. Surengti susitikimai, kalbėta kaip apsisaugoti nuo vagysčių, sukčiavimų ir kitų nusikaltimų.

Sukčiavimas, kišenvagystė, plėšimas – tai nusikaltimai, kurių aukomis dažniausiai tampa pagyvenę žmonės. Siekdami suteikti informaciją bei nuo tokių nusikaltimų apsaugoti kuo daugiau vyresnio amžiaus žmonių, Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė liepos mėnesį susitiko su Raseinių Trečiojo amžiaus universiteto studentais, Neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojais, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Raseinių bendrijos nariais, lankėsi gyvenamųjų daugiabučių namų teritorijose, o Pakruojo rajono policijos bendruomenės pareigūnė aplankė Klovainių miestelio senjorus, taip pat Pakruojo pagyvenusių žmonių asociacijos narius ir Linkuvos pagyvenusių žmonių klubo „Pabūkime kartu“ narius.

Susitikimų metu pareigūnės apžvelgė Raseinių ir Pakruojo policijos aptarnaujamoje teritorijoje įvykusius nusikaltimus, kuriuose paskutiniu metu nukentėjo senjorai. Susitikimų dalyviai aktyviai dalinosi asmenine patirtimi, aptarė priežastis, dėl kurių pagyvenusiems žmonėms nepavyksta išvengti nusikaltimo. Su senjorais bendrauta apie pagrindinius sukčių, kišenvagių naudojamus būdus ir veikimo principus.

Kad išvengtų sukčių pinklių, netaptų kišenvagių ar plėšikų aukomis, policijos atstovės senjorams davė patarimų, konkrečių apsisaugojimo pavyzdžių. Raginta aklai nepasitikėti skambinančiaisiais, neįsileisti į savo namus nepažįstamų žmonių, niekam neatskleisti elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų, banko kortelių PIN kodų, apie bet kokį telefonu ar kitais būdais siūlomą turtinį sandėrį informuoti artimuosius, o jei jų nėra – gerai pažįstamus kaimynus ir su jais pasitarti. Akcentuota, kad nei policija, nei kitos valstybinės institucijos, bankai niekada telefonu nereikalauja atskleisti asmeninių duomenų, neprašo sužymėti kupiūrų, nesiunčia kurjerių piniginėms ar kitoms operacijoms atlikti.

Siekiant apsaugoti savo turtą nuo ilgapirščių, senjorams patarta nesinešioti daug grynųjų pinigų, vengti juos demonstruoti viešumoje. Dokumentų, piniginių, mobiliojo ryšio telefonų ir kitų daiktų - nelaikyti užpakalinėse ar šoninėse išorinių drabužių, rankinių kišenėse. Juos saugiau turėti vidinėje striukės, švarko kišenėje arba laikyti užsegtos rankinės dugne, atskiruose skyriuose. Patarta tamsiu paros metu vengti neapšviestų, nuošalių ir nesaugių erdvių. Itin budriems rekomenduota būti prekybos centruose, turgavietėse, dėvėtų drabužių parduotuvėse, kur galimos didelės žmonių spūstys.

Bendruomenės pareigūnės patarė saugoti ne tik save ir savo turtą, bet ir atkreipti dėmesį į pas kaimynus besilankančius įtartinus asmenis. Esant bet kokiems įtarimams dėl galimo sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų ar kišenvagysčių, nebijoti nedelsiant skambinti telefonu 112.

Kad suteiktos informacijos nepamirštų, susitikimų dalyviams dalinti lankstinukai „Netapkite telefoninių sukčių įkaitais“ ir „Senjorų savisaugos gidas“.