Kad obuoliai netaptų atlieka – dalinkis jais su žirgais

Kad obuoliai netaptų atlieka – dalinkis jais su žirgais
Šiauliai
ŠRATC Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ŠRATC

Įsibėgėjus obuolių sezonui, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), bendradarbiaudamas su Šiaulių jaunųjų gamtininkų centru, kviečia neskubėti mesti obuolių krituolių, o pasidalinti jais su žirgais ir kitais Jaunųjų gamtininkų centre gyvenančiais gyvūnais. „Jie mielai suvalgys tuos obuolius, kurių žmonės valgyti nenori: sumuštus, įskilusius, rūgštesnius. Svarbu, tik kad būtų nesupuvę“, – sako Jaunųjų gamtininkų centro darbuotojos.

Mažiau maisto atliekų – daugiau dėmesio gyvūnams

Žaliosiomis sodo, daržo bei gėlynų atliekomis Šiaulių regiono individualių ir kai kurių daugiabučių namų gyventojai gali atsikratyti įvairiais būdais: į žaliųjų atliekų konteinerius, kompostines arba specialius didmaišius. ŠRATC Paslaugų ir vežėjų kontrolės skyriaus atliekų tvarkymo vadybininkė Vilma Kondrotienė pastebi, kad atėjus obuolių sezonui, biologiškai skaidžių atliekų konteineriuose ima rastis krūvos obuolių. „Gal vertėtų jais, dar tinkamais, pasidalinti su gyvūnais, taip sumažinant maisto atliekų kiekį?“, –  kelia klausimą ŠRATC darbuotoja. Su ja sutinka ir žirgus, papūgas, kates, šunis bei kitus gyvūnus globojančios Jaunųjų gamtininkų centro darbuotojos, kurios, minint Pasaulinę gyvūnijos dieną, spalio 3,4,6,7 dienomis kviečia į svečius, kartu atnešant ir vaišių gyvūnams.

Informacija parengta Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) vykdant bandomąjį Maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projektą Šiaulių mieste „Aš Pats. Planuoju.Valgau. Rūšiuoju. Saugau“