Kabule per sprogimą šalia mečetės žuvo keturi žmonės

Kabule per sprogimą šalia mečetės žuvo keturi žmonės
Pasaulis
Twitter nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Afganistano sostinėje iškart po penktadienio pamaldų pabaigos nugriaudėjo sprogimas, pražudęs keturis žmones netoli mečetės, kur lankėsi Talibano nariai, pranešė vietos ligoninė.

Sprogimas įvyko prie įėjimo į Waziro Akbaro Khano (Vaziro Akbaro Chano) mečetę, esančios šalia smarkiai įtvirtintos buvusios Žaliosios zonos, kur kelios ambasados veikė iki praėjusių metų rugpjūčio, kai valdžią šalyje užgrobė talibai.

Dabar šiuose maldos namuose dažnai lankosi islamistų judėjimo aukšto rango vadai ir kovotojai.

Apie naujausią kruviną incidentą karo nuniokotos šalies sostinėje pranešta, Talibanui trečiadienį informavus, kad per sprogimą sostinės restorane žuvo mažiausiai trys žmonės, o dar 13 buvo sužeisti.

Italijos nevyriausybinė organizacija „Emergency“, valdanti Kabule įsikūrusią ligoninę, pranešė, kad po penktadienį nugriaudėjusio sprogimo hospitalizuota „14 nukentėjusiųjų“.

„Keturi iš jų buvo atgabenti negyvi“, – per „Twitter“ paskelbė NVO.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nepatvirtintose nuotraukose matyti kelyje prie mečetės degantis automobilis.

Talibano paskirtas Kabulo policijos atstovas Khalidas Zadranas (Chalidas Zadranas) patvirtino sprogimo faktą ir nurodė, kad esama aukų, bet kitų detalių nepateikė.

2020 metais toje pačioje mečetėje sprogo bomba ir žuvo jos imamas.

Nors pasibaigus karui ir į valdžią sugrįžus Talibanui bendras smurto lygis Afganistane gerokai sumažėjo, Kabule ir kituose miestuose dažnai teberengiami sprogdinimai.

Šių išpuolių taikiniais tapo jau kelios mečetės ir dvasininkai. Atsakomybę už kai kurias atakas prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Anksčiau šį mėnesį per savižudžio sprogdintojo išpuolį žuvo du Rusijos ambasados darbuotojai – tai buvo naujausias grupuotės įvykdytas išpuolis sostinėje.