PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2020 m. Balandžio 2 d. 11:54

Ką veikti per karantiną? Makiažo specialistas pataria, kaip susitvarkyti savo kosmetinę

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


124028

Karantino metu svarbūs du dalykai: sveikas protas ir pozityvumas, todėl į laiką, skirtą namuose, visada galime pasižiūrėti kitu kampu. Jeigu pavasario sezonas dažniausiai būna pilnas darbų ir reikalų, tai šiandien kiek stabtelsime ir turėsime puikią progą padaryti tuos darbus, kuriuos visada atidėliojome. Makiažo ekspertas AndrzejSawicki sako, jog dabar puikus metas ne tik spintos, bet ir kosmetinės revizijai. Nuo ko pradėti, ką svarbu žinoti ir kaip paruošti savo kosmetinę ateinančiam vasaros sezonui?

„Kosmetinė yra tarsi mūsų makiažo priemonių spinta, todėl, keičiantis sezonams, reikia nepamiršti pasirūpinti ir ja. Tačiau reikia turėti omenyje, jog čia taip pat egzistuoja tam tikri žingsniai, kuriuos reikia padaryti“, – sako makiažo ekspertas.

Svarbiausia – higiena

Kada paskutinį kartą bandėte išimti visas priemones, kurios yra jūsų kosmetinėje? Juk dažnai net nežinome, ką joje turime: centimetro ilgio akių pieštukai, sudžiūvęs blakstienų tušas ar net panaudoti vatos tamponėliai – tai yra daugumoskasdienybė. Todėl specialistas pataria keičiantis sezonams pirmiausia pasirūpinti kosmetinės higiena.

„Kaip ir atliekant spintos reviziją, pirmiausia pradedame nuo nemaloniausių dalykų – išsituštiname visą kosmetinę. Visas priemones atskiriame – šepetėliai, lūpų dažai, makiažo pagrindas, birūs šešėliai ir pudros. Tuomet, jei jūsų kosmetinę galima skalbti – meskite ją į skalbimo mašiną, jei ne –išplaukite ją rankomis ir po to gerai išdžiovinkite. Taip pat, jei jūsų kosmetinė jau „pagyvenusi“, siūlyčiau apsvarstyti ją pakeisti į naują. Efektas – nuostabus. Kaip ir su nauja rankine ar pinigine, juk į naują daiktą visada viską norisi susidėti tvarkingai“, – sako specialistas.

Mikrobai – didžiausiaspriešas

Visos bakterijos dabar yra itin pavojingos, todėlnet tokie dalykai kaip kasdien naudojami šepetukai bei makiažo kempinėlės turi būti labai švarūs.

„Naudodamiesi savo laisvu laiku išsiplaukite visus savo makiažo šepetėlius, tai padaryti labai paprasta. Plaukite juos drungnu vandeniu ir muilu, gerai išskalavę porą kartų smarkiai nukratykite ir padėkite ant švaraus, sauso rankšluostėlio išdžiūti. Leiskite šepetėliams išdžiūti natūraliai, jokiu būdu jų nedžiovinkite ant radiatoriaus ar džiovintuvu.Prieš naudojant taip pat nepamirškite jų gerai nupurtyti. Lygiai taip pat ir su makiažo kempinėlėmis – išplauname specialiu muilu, labai gerai išgręžiame ir leidžiame išdžiūti“, – pataria „Artistry“ kosmetikos atstovas.

Taip pat reikėtų nepamiršti, jog šiuo metu itin svarbi dezinfekcija, todėl prieš naudojant šepetėlį ar kempinėlę, rekomenduojama naudoti specialų dezinfekcinę priemonę.

„Nors kempinėles ir makiažo šepetėlius reikėtų plauti kas pusantros savaitės, aš vis tiek rekomenduoju savo kosmetinėje turėti purškiamą makiažo priemonių dezinfekantą. Naudokite jį prieš naudojant makiažo šepetėlį ar kempinėlę, taip apsaugosite savo akis nuo nešvarumų ir bakterijų“, – pataria specialistas.

Pasiruoškite šiltajam sezonui

Tvarkant kosmetinę labai svarbu atkreipti dėmesį į šiltojo sezono grožio priežiūros priemonių bazę, kuri, artėjant saulėtoms dienoms, bus būtina. Metas pakeisti riebius ir maitinančius kremus į lengvesnės tekstūros odos priežiūros priemones.

„Šiltąjį sezoną svarbiausia ir esminė priemonė – apsauga nuo saulės. Dauguma lietuvių turėtų naudoti ne mažesnę nei 25 SPFapsaugą, mat jų oda yra šviesi ir lengvai veikiama žalingų saulės spindulių. Taip pat patarčiau savo kosmetinėje turėti veido kremą ir makiažo bazę, kurie būtų su SPF apsauga. Pavyzdžiui, „Artistry“ linijoje yra specialus švytėjimo suteikiantis CC kremas su atspalviu, kuris turi net 50 SPF, o toms, kurioms reikia kiek mažesnės apsaugos siūlyčiau išbandyti BB kremą, kuris turi 35 SPF.Labai svarbu suprasti, kad ir kokia saulė maloni, mūsų odai ji – didžiausias priešas ir pagrindinis raukšlių atsiradimo kaltininkas“, – sako specialistas.

Taip pat labai svarbi ir rankų apsauga, nes būtent rankų oda šiuo metu susiduria su didžiausiais iššūkiais.

„Pastaruoju metu rankų kremas tapo itin svarbia mūsų gyvenimo dalimi. Kai rankas turime plauti ir dezinfekuoti mažiausiai dešimt kartų per dieną – svarbu nepamiršti rankų kremo, kitaip rankų oda suskeldės, išsausės ir taps labai jautri“, – įspėja specialistas.

Galiojimo laikas – svarbi, bet dažnai užmirštama detalė

Atkreipkite dėmesį ir į visų turimų produktų galiojimo laiką, ypač visų skystų priemonių, nes jos galioja kur kas trumpiau.Itin atidiems reikia būti su tomis priemonėmis, kurios turi kontaktą su akimi, nes lengvai gali ją užkrėsti.

„Visi gamintojai ant savo produktų rašo galiojimo laiką, per kurį tą produktą būtina sunaudoti. Įprastai blakstienų tušas ir skystas akių pieštukas galioja apie metus, kietas pieštukas gali galioti ilgai, tol, kol jį iki galo sunaudosite, skystas makiažo pagrindas ir lūpų dažai apie metus laiko, kiek trumpiau galioja skysti lūpų blizgesiai – apie 6 mėnesius. Birios makiažo priemonės–šešėliai, pudros –galioja iki dviejų metų. Nepamirškite, jog akis – vienas jautriausių jūsų kūno organų, todėl labai svarbu makiažo priemonių kokybė“,– sako A. Sawicki.